Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Masowe protesty i strajki paraliżują Grecję

Masowe protesty i strajki paraliżują Grecję

Money.pl / 2010-03-11 09:31
Wyświetlaj:
Jogo / 82.210.146.* / 2010-03-12 14:53
Grecja w ogóle nie powinna się była znaleźć w strefie euro. Wślizgnęła się do tego grona wyłącznie dlatego, że europejska unia monetarna to organizacja o charakterze politycznym, a nie ekonomicznym - mówi dr Eamonn Butler, szef brytyjskiego Instytutu Adama Smitha dla obserwatorfinansowy.pl: http://www.obserwatorfinansowy.pl/2010/03/10/wpakuja-w-euro-tyle-naszych-pieniedzy-ile-bedzie-trzeba/?k=debata
HardKatol / 2010-03-11 12:24
Euro to waluta na pogodne dni spłynie z pierwszym deszczem
M. Friedman
Czarna Chmura... / 83.9.78.* / 2010-03-11 10:45
Ciekawe, czy po tym co się dzieje obecnie w Grecji, Polacy będą dość głupi, żeby przyjąć tę neonazistowską walutę.
artur xxxxxx / 188.146.178.* / 2010-03-11 10:53
Raczej nikt nie zapyta Polaków...
Jedyna szansa, jaką widzę, to taki kolaps Euro po ratowaniu bankrutów - Grecji, Hiszpanii, Irlandii, Portugalii, Irlandii, że miłościwie nam panujący, w obawie o swoje stołki, nie odważą się na przyjęcie "wspólnej" waluty. Ewentualnie odłożą to na najbliższe, nieokreślone lata.
xjasiux / 83.5.222.* / 2010-03-11 11:15
I dobrze że nie będzie referendum w sprawie wprowadzenia EUR bo niby dlaczego mają o tym decydować ludzie którzy nie mają zielonego pojęcia jaki wpływ na gospodarkę i finanse ma zmiana waluty?

A Grecy niech się nie pieklą tylko spłacają bo oszukiwać łatwo (i to nie tylko chodzi o kłamstwa rządu ale i o wyłudzanie dotacji przez zwykłych obywateli) ale jak już się czegoś oczekuje od nich to wielkie halo, bo "my poszkodowani, biedni"...Niech wypiją piwo które nawarzyli...
issael / 109.243.98.* / 2010-03-11 16:00
Obywatele precz od strategicznych decyzji w panstwie.
Jakiz stary argument. Kiedys jak wprowadzano system parlamentarny, to wielu twardoglowych uprzywilejowanych, tez glosilo takie teorje .. jak kucharka, kelner,sluzacy, robotnik, czy inny nieszlachetnie urodzony ani nie pochodzacy z bogatej rodziny moze wybierac, czyli oddawac swoj glos na tego czy innego kandydata. Co taka kucharka wie o gospodarce, a co o polityce zagranicznej? ablo co wie o protokole dyplomatycznym. Jakie kompetencje ma taki motloch aby decydowac kto bedzie poslem, premierem albo prezydentem?
Motloch jest od pracy, od zycia z pracy wlasnych rak, od placenia podatkow, oraz placenia za wszystkie bledy i wypaczenia elity a szczegolnie "elyty".
Tak samo jest w Grecji, Grecy maja placic za to , ze ich elity wprowadzily euro, tak bardzo elity chcialy euro , ze dopuscily sie szeregu przekretow, ale od placenia sa nie elity ktore maja kompetencie i wiedza lepiek.
Od placenia jest motloch, ktory na temat czy chce czy nie chce euro nie powinien wogole sie wypowiadac.
_reakcjonista_ / 2010-03-11 17:15 / Bywalec forum
No własnie. Ja kiedyś, gdy dopytywałem o szczegóły wynegocjowanego przez Pawlaka kontraktu na dostawy gazu z Rosji, przez jednego obroncę rządu zostałem nazwany fornalem który wtyka nos w nieswoje sprawy. Za gaz będę płacił ja, ale w moim imieniu będą go negocjować ludzi światli (tego mam nie kwestionować) i jeszcze w taki sposób, abym szczegółów negocjacji i warunków kontaktu nie poznał. Mam nie pytać, bo fornale głosu nie mają. Za wyjątkiem oczywiscie tego który oddają w wyborach na podstawie ogólnej rekomendacji kolegów partyjnych kandydata. Wystarczy, że powiedzą mi - "to ma byc ten", albo "ten będzie godny" - a ja ruszę tyłek i wrzucę karteczke do urny. A póżniej wrócę na swoje miejce, czyli na furmankę, aby przywieżć trochę kartofli dla swojego najjaśniejszego przedstawiciela.
_reakcjonista_ / 2010-03-11 14:58 / Bywalec forum

niech się nie pieklą tylko spłacają bo oszukiwać łatwo

To jest jedna strona medalu, a druga jest taka, że inne kraje, takie jak Niemcy czy Francja, mając podobne kłopoty z niedomykaniem się budżetu, łagodzą je poprzez emisję dodatkowego pieniądza, a takiej mozliwości Grecy nie mają. W tych państwach takie operacje nazywa się ładnie "stymulacją gospodarki poprzez pakiety antykryzysowe" albo "ratowaniem systemu finasowego". Idą na to miliardy euro, kosztem innych, choć trudno to zauważyc. Polska też nie będzie mieć możliwości emisji pieniądza. Co nie oznacza, że taka emisja pieniądza jest dobrym rozwiązanim.
P___S / 156.17.85.* / 2010-03-11 12:29
Czyli juz wiemy, socjalizmm - tak, wypaczenia - nie.
sciegon / 79.110.206.* / 2010-03-11 10:08
Czy Grecy są aż tak głupi i nie widzą, że ich kraj się rozsypuje z powodu długu spowodowanego uległością kolejnych rządów i nadmiernym apetytem obywateli. Czeka ich wkrótce scenariusz argentyński sprzed paru lat.
artur xxxxxx / 188.146.178.* / 2010-03-11 10:19
Dlaczego głupi? Może Unia wystraszy się rozlewu zamieszek, rozpadu strefy EURO, obalania rządów i konkretnie zbajloutuje Grecję.
IMO najgorsze co Grecy mogą dla siebie zrobić, to położyć po sobie uszy i zgodzić się na warunki stawiane im przez rząd.
Uzyskać mogą coś tylko siłą, uległość nie jest w cenie, nie ważne czy to normalne, czy nie.
bankructwo / 95.50.79.* / 2010-03-11 11:14
pomyliło ci się, bo najgorsze co mogą zrobić to właśnie protestować. Ci ludzie myślą tylko o tym co tu i teraz, nie ważne dla nich co będzie za rok, dwa za 10. Nie rozumieją, że nie można się co raz bardziej zadłużać. Jeśli by nie mieli przeprowadzać ostrych reform to rynek szybko to zweryfikuje. Zagraniczne firmy będą się wyprowadzać a państwo nie będzie miało u kogo się zadłużać żeby sfinansować wydatki w budżetówce. I wiadomo jak wtedy bezrobocie skoczy.
wybitny / 153.19.68.* / 2010-03-11 10:39
Może do Ciebie powinien ktoś przyjść komu nie chce się pracować , dać Ci w ryj i poprosić grzecznie o pożyczke?
artur xxxxxx / 188.146.178.* / 2010-03-11 10:47
Podszedłem do sprawy pragmatycznie, a Ty mi robisz wykład z etyki. ;)
wybitny / 153.19.68.* / 2010-03-11 10:32
Kraje Które mają mniejszy deficyt powinny wspomóc grecje np. Polska Czechy i Niemcy . Jeżeli obetniemy pensje górnikom hutnikom pielęgniarkom i zmniejszymy dofinansowanie emerytur(np. zmniejszenie polskich emerytur o 10%) udałoby nam się wyasygnować kilka miliardów zł na pomoc dla grecji w duchu solidarności.
Jak powiedział szef pedofilów nie ma wolności bez solidarności.
Pozdrawiam idiotów
artur xxxxxx / 188.146.178.* / 2010-03-11 10:45

Pozdrawiam idiotów

Skoro nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, zakładam że pozdrawiasz sam siebie. Twoje prawo.
maxymili / 2010-03-11 09:31 / Tysiącznik na forum
Niech sobie protestują za swoje. Stać ich to niech maszerują. ale od naszych uciułanych groszy płaconych do unijnej kasy lepiej niech się trzymają z dala. Nie na moczenie grackich tyłków w ciepłej wodzie morskiej na emeryturze od 55 roku płaci Polak pracujący do 65 roku do Unii składki.

Najnowsze wpisy