Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Mateusz Morawiecki ostro o urzędnikach: Blokują zmianę i rozwój w Polsce

Mateusz Morawiecki ostro o urzędnikach: Blokują zmianę i rozwój w Polsce

Wyświetlaj:
urząenik / 217.99.21.* / 2016-05-24 18:04
Wrogami Tuska też byli urzędnicy.
jare266 / 109.241.49.* / 2016-05-24 18:03
Co tam urzędnicy.Wymienić Naród. I na kogo zwalicie. Na pis. O kurcze, zagalopowałem się.
Parówkowym skrytożercom mowimy NIE / 94.254.161.* / 2016-05-24 17:43
To co 3mld inwestycji i nowoczesna gospodarka już nie powstanie, winni urzędnicy . . .
Jacek901 / 159.205.65.* / 2016-05-24 17:37
czyli zacznie sie r*********** personalna w ministerstwach od szczebla portiera. Nadciaga dobra zmiana...
Valdemort / 178.235.42.* / 2016-05-24 17:34
a to żeś przynajmniej raz Sulejuk cuś mondrego powiedział - tyle że co z tego? każdy kandydat z PIS to tylko kolejna wersja B-M-W
sondor / 93.105.24.* / 2016-05-24 17:24
Czego się dziwicie, sami stworzyliście ten system. Papier i jeszcze raz papier -on jest zabezpieczeniem urzędnika w razie czego - to " w razie czego" to jest polisa ubezpieczeniowa, bez niej urzędnik byłby puchem marnym, a nie każdemu chce się być takim "puchem". Ci na górze widzą to całkiem inaczej, ale w razie czego to mówią, ja, ja całkiem co innego miałem na myśli, to oni podejmowali decyzję.
Teraz chyba wszyscy zrozumieją dlaczego jest niezbędny "papierek"!!!
zibixy / 88.156.226.* / 2016-05-24 17:23
Już czas zlecić Chinom budowę nowoczesnej elektrowni hybrydowej gazowo-atomowwej w Gąskach!!!
Tylko duża inwestycja o kierunku proekologicznym w pobliżu Gazoportu pozwoli zażegnać wszelkie kłopoty finansowe(emerytury,odprawy górnicze polikwidacji nieopłacalnych kopalń),A pobliżu budowa nowoczesnej indukcyjnej huty do produkcji wysokogatunkowej stali ,na którą zapotrzebowanie w Polsce jest i stale wzrasta!Nadwyżki można eksportować drogą morską!życzę powodzenia w realizacji opłacalnych inwestycji P.MORAWIECKI!!!
nivea63 / 83.22.43.* / 2016-05-24 14:49
A kim pan jest panie Morawiecki, żeby coś takiego mówić? Ten kraj trzyma się wylącznie na urzędnikach średniego szczebla którzy znają prawo i pracują w najlepszej wierze przestrzegając go, bo zwykle są bezpartyjni i profesjonalni.
Najgorzej jest z tymi na najwyższych szczeblach popieranymi przez układy i partie, takimi jak pan, specami od wszystkiego dziś był prezesem banku jutro jest premierem - omnibusem, a tak naprawdę ignorantem.
XAJ / 91.238.178.* / 2016-05-24 14:13
Czytam, te komentarze i czytam...... i pusty śmiech mnie ogarnia. Jestem urzędnikiem, od kilku lat. Jak to łatwo jest oceniać i oczerniać innych. Przyjdź i popracuj trochę w jakimś urzędzie a zobaczy jeden z drugim komentator co grozi urzędnikowi za przekroczenie czy złamanie przepisu. Nie ważnie że ten przepis jest głupi i niedorzeczny, trzeba go przestrzegać bo w razie kontroli to urzędas odpowiada za ten błąd. Pewnie zamiast uprościć przepisy łatwiej jest zwalać winę na tych, którzy te bzdurne ustawy czy rozporządzenia muszę przestrzegać, bo inaczej wkracza CBA i od razu zarzuty o korupcję. A to oznacza automatyczne zwolnienie i brak pracy i nikt nie myśli, że ten urzędnik ma rodzinę i musi jakoś przeżyć do następnego miesiąca. Urzędnik to nie polityk, którego Prezydent ułaskawi, bo mu tak ktoś każe. Pisać o losie urzędników można by jeszcze dużo, ale po co lepiej go zgnoić i poniżyć, a nie wiem czy pamiętają ci "eksperci od administracji", że urzędnik to też człowiek i to może nie jest zły urzędnik tylko zły człowiek z którym się spotykasz i po prostu ze zwykłej ludzkiej a nie urzędniczej źłośliwości robi innym pod górkę...........
omc Wykształciuch / 109.241.86.* / 2016-05-24 14:12
Niestety mentalność polskiego urzędnika jest taka żeby przeszkadzać interesantowi a nie pomagać w załatwieniu sprawy i nie zależy to od opcji władzy która rządzi i taka niestety jest prawda. Co ciekawiej , że tak żle nie było za "komuny". Kiedyś załatwiałem w Niemczech zakup samochodu trwało to godzinę razem z ubezpieczeniem i to w jednym miejscu. A o tym ile czasu to trwało u nas nie wspomnę Ci którzy to załatwiali to wiedzą.
Jarosław zmień coś / 83.13.214.* / 2016-05-24 14:09
W urzędach nie płaci się szarym urzędnikom za kwalifikacje, wykształcenie, myślenie. Ostatnio w ogóle zapomniano o podwyżkach dla szarych urzędników. Ich pensje stoją w miejscu od 10 lat. Monopol na myślenie ma kierownictwo, jedynie lepiej opłacane, bo po linii politycznej dobierane. Związki zawodowe opanowali ci z OPZZ -u -starsi urzędnicy ze średnim wykształceniem. Więc o co chodzi ???
jarema928 / 83.7.101.* / 2016-05-24 14:07
Urzędnicy średniego szczebla blokują zmianę i rozwój w Polsce - mówił w TVP Info wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki. PANIE MORAWIECKI WEŹ SIĘ PAN W KOŃCU DO PRACY - GADA PAN I GADA A EFEKTÓW PANA PRACY JAKOŚ NIKT NIE WIDZI. GADAĆ TO MÓGŁ PAN SOBIE ROK TEMU W SWOIM BANKU - W RZADZIE PAŃSTWEM POTRZEBNE SĄ WIDOCZNE I NAMACALNE EFEKTY. JAK PRZESZKADZAJĄ PANU URZĘDNICY TO ICH PAN ZWOLNIJ I ŚCINIJ PAN SOBIE NOWYCH Z USA LUB CHIN..
MIghtyMan / 212.160.223.* / 2016-05-24 14:06
Dla urzędników dobrze jest jak jest czyli nic nie robić, traktować petentów jak bakterie i zgarniać forsę za nieróbstwo. Po co im nowości jak tego trzeba się nauczyć ale do tego trzeba poświęcić czas. Urzędnicy przecież nie ma czasu na p******* jak ludzie czy nowości. Oni chcą żeby było jak zawsze czyli odje-cie się wszyscy ale 10tego po swoje łapki wyciągnę a i premie łyknie. Pytam za co - urzędnik jest dla ludzi jak dupo od sra-ia więc do roboty nieroby przynajmniej nie przeszkadzajcie bo żadne z was paniska tylko zwykłe robole
jp749 / 89.66.59.* / 2016-05-24 14:06
Już wkrótce będzie 10 lat jak budżetówka, czyli tzw. urzędnicy nie mają waloryzowanych pensji. Kolejni ministrowie wciąż mącą w przepisach, dokładają obowiązków, nie maja rozpoznania co do możliwości wykonania dodatkowych zadań i oczywiście ani myślą poprawić sytuację materialną tej grupy zatrudnionych. Kolejni ministrowie również, traktują podwładnych jak przeciwników, żeby nie powiedzieć wrogów. Pomysły ministrów rodzą się między śniadaniem a kolacją, a wdrażanie zmian odbywa się metodami z głębokiej komuny. Panie Morawiecki, nie ma Pan żadnej wiedzy ani o urzędnikach ani organizacji urzędów. Powtarza Pan zasłuchane brednie na zasadzie autosugestii, bez woli rozpoznania problemu.

Najnowsze wpisy