Forum Polityka, aktualnościPolityka

Między UE a USA może być jeszcze gorzej

Między UE a USA może być jeszcze gorzej

skomentuj
Wyświetlaj:
jliber / 212.180.147.* / 2006-11-08 12:33
Socjaliści europejscy nie powinni sie zbytnio cieszyc, bo socjalisci amerykanscy sa generalnie bardziej od nich do przodu pod wzgledem pojmowania ekonomii. Przykladowo przy rzadach Clintona państwo rozroslo sie mniej niz przy rzadach Busha. Wszyscy socjalisci predzej czy pozniej dojda do libertarianizmu, ale amerykanscy na pewno szybciej. Socjalisci za to na pewno zostawia w tyle konserwatystow pod tym wzgledem, bo socjalizm to slepa uliczka ktora kazdy powinien przerobic aby naprawde zrozumiec ekonomie. To dlatego obecnie konserwatysci staja sie czesto bardziej socjalistyczni niz lewica, tak w Polsce (PiS, LPR) jak i w USA (GOP).
piotr_g / 83.5.144.* / 2006-11-08 20:03
Ciekawe kiedy nasi liberałowie (jak PO, UPR, LPR) łaskawie pojmą na tyle ekonomie aby umieć się odróżnić od SLD, bo jak narazie lewicowo-liberalne chcą np. uchodzić za konserwatystów a nie mogą, taka impotencja intelektualna.
Homo Oeconomicus / 195.136.169.* / 2006-11-08 18:06
Uwaga: nasi socjaliści (LPR, UP, LPR SLD i parę innych oszołomskich bądz cynicznych partii) zawsze byli mocno socjalistyczni - trudno tego nie zauważyć, przecież w Polsce przy władzy nigdy nie było prawdziwych liberałów!
I nie sądzę aby socjaliści doszli do libertarianizmu - przecież obecni socjaliści są tak mocno etatystyczni że libertarianizm oznaczałby dla nich wycieczkę na przeciwległy biegun.
skomentuj

Najnowsze wpisy