Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Analitycy: Jest źle, może być jeszcze gorzej

Analitycy: Jest źle, może być jeszcze gorzej

Wyświetlaj:
Gorgia / 2008-01-22 18:51
czy może być jeszcze gorzej? mimo tego całego cyrku przeczytałam w gazecie prawnej że prognozy na koniec 2008 fundusze zarobią około 10%. oczywiście szlachetnie informują nas "że inwestorzy, którzy obawiają się ryzyka związanego z inwestycjami powiązanymi z rynkiem kapitałowym, moga wybierać spośród mniej ryzykownych funduszy: zrównoważonych i stabilnego wzrostu" zastanawia mnie jednak fakt iż niedługo zysk z lokat i zysk z funduszy będzie tym samym zyskiem :(
dariod / 77.115.160.* / 2008-01-23 02:09
zawsze warto inwestowac w wiedze i w siebie ,czy twoja satysfakcja ze zdobytej wiedzy jest przeliczalna na pln czy usd ,nie sadze tak wiec warto robic to czego czlowiek chce,a pieniadze przyjda w pewnum momencie same ,poza tym liczy sie w zyciu tak naprawde zdrowie twoje i rodzny najblizszej .czesto za pieniadaze nawet bardzo duze zdrowia sie nie da kupic .pozdrawiam darek
Reeefa / 83.23.189.* / 2008-01-23 08:26
dariod dorabiasz jako wykladowca na zaocznych i w prywatnych uczelniach ?
MEN i konstytucja gwarantująca ............ to fikcja
mike-spike / 83.144.115.* / 2008-01-23 15:43
WIG20 zjedzie do okolic 2500 i bedzie odbicie, tyle ze to odbicie bedzie tylko korektą trendu spadkowego. Kolejne dno jest w okolicach 1750 i tutaj można zacząć kupowac.
Choć nie wykluczone, że bedzie to tylko kolejne pokaźne odbicie przed dalszym spadkiem.

Witam niedowiarków w czasach recesji, gdzie amerykanskie banki dały ludziom w kredytach nic niewarte dolary a w zamian wziely rozne dobra, domy, samochody itp.
Amerykanski gigant sie chwieje, to jest poczatek konca sztucznej gospodarki amerykanskiej, która prowadzi bank centralny.
Po tym co sie bedzie dzialo, ameryka sie juz nie podniesie :(
Ludzie zrozumcie w koncu ze spoleczenstwo amerykanskie ma mniej niz nic, jest ponizej zera, na wielkim minusie, na dlugu ktorego nigdy nie splaci, dolar jest nic nie wart !!
wspomisz ten komentarz po kilku i kilkunastu miesiacach.

pozdro
Artur70 / 2008-01-23 22:51 / Tysiącznik na forum
Jakoś dolar jest wart kilka razy więcej niż złotówka, więc aż tak pesymistycznie nie jest...
Najbardziej podoba mi się fragment: "ameryka się już nie podniesie". Gotów jestem się założyć, że ta teza jest nieprawdziwa. Owszem, mają kryzys, ale to jest normalny cykl każdej gospodarki.
No, ale może jestem laikiem...
wyspiarzDK / 2008-01-22 18:56 / Leszcz na dnie
E....raczej się nie zanosi na radykalne obniżki oprocentowania na lokatach
sikacz / 89.171.19.* / 2008-01-22 19:50
Myślę , że gdyby nie podwyżka stóp w USA mogłoby się sprawdzić...niewiele brakowało
gall333 / 87.204.81.* / 2008-01-22 17:31
jest już po dzisiejszej sesjii. znowu chybili. ciekawe co jutro powiedzą. gamonie.
demograf / 2008-01-22 12:10
Witam. A ja mam pytanie. Też inwestowałem w siebie, przez 6 lat. Zrobiłem doktorat z socjologii (demografia) ale zadaje sobie pytanie czy było warto? W sumie dużo poświęcenia czasu i zdrowia. Dodam że interesuje sie giełdą od dłuższego czasu i teraz trochę żałuję, że nie miałem czasu aktywnie inwestować przez te ostatnie 5 lać (zważywszy na to co sie działo przez ostatnie 3 lata byłbym dziś w wiele lepszej sytuacji finansowej). Moje pytanie brzmi: czy można jakoś wymiernie wycenić (w PLN) tą moją inwestycje w siebie (poza satysfakcją oczywiście)- jak myślicie?
maciomen / 89.76.123.* / 2008-01-23 01:50
Na to pytanie tylko Pan może sobie odpowiedzieć. To że w ogóle się Pan nad tym zastanawia może oznaczać że nie było warto. Chociaż ja bym sie na Pana miejscu nie wstydził.
Z drugiej strony: jeśli wszyscy socjolodzy stwierdzą że nie "warto" to wtedy będzie Pan super fachurą i będzie warto odczuwalnie w upragnionych biletach Narodowego Banku Polskiego.
Tyle że człowiek nie składa się z PLN... Ja tam bez grosza przy dupie miałem zawsze najlepsze wakacje.
stefan54 / 91.94.196.* / 2008-01-22 23:46
Nie warto było. Ja skończyłem tylko podstawówkę i zarbiam na budowie do 10tys. miesięcznie.
Nie przeliczaj wszyskiego, nie wszystko jest policzalne.
ara / 78.31.88.* / 2008-01-22 18:34
każdy robi na co ma ochotę
twerdyn / 83.8.124.* / 2008-01-22 17:38
To co ty wydales na siebie w tym czasie plus to (to jest lwia część), co panstwo (niejako drogą inercji z czasów PRL-u) w ciebie zainwestowało (koszty ksztalcenia).
Niedługo drugi czlon będzie coraz mniejszy.
e.gon / 198.28.69.* / 2008-01-22 17:35
Demografowie potrafią wyczuć megatrendy, więc dla inwestora giełdowego jak znalazł. Radziłbym przynajmniej rok potrenować na wirtualnych grach giełdowych i potem zacząć inwestowanie. W tzw. międzyczasie proponowałbym systematycznie oszczędzać na funduszu akcji (podczas bessy jest dobry moment startowy) aby sprawdzić, czy jesteś w stanie psychicznie akceptować straty. Pozdrowienia !
wyspiarzDK / 2008-01-22 17:32 / Leszcz na dnie
korzystając z okazji chciałbym prosić Pana o ustosunkowanie się do następującego pytania jaki efekt społeczny w aspekcie demograficznym może przynieść w nadchodzących tygodniach obecna sytuacja na rynkach finansowych w odniesieniu do grupy społecznej jaką są obywatele III oraz IV RP, którzy do lipca 2007 zainwestowali swoje środki finansowe w fundusze inwestycyjne z przeważającym udziałem akcji i czy może to spowodować bum na rynku nieruchomości gruntowych, małopowierzchniowych na terenach cmentarzy
sta7777 / 80.55.241.* / 2008-01-22 16:42
Jesli celem był doktorat to gratulacje, jeśli poziom dochodów to bierz się Pan do roboty. Lepszego czasu nie będzie.
zdenek..... / 79.188.45.* / 2008-01-22 08:29
to tak jak z pogodą na tvp3 czasami jest skrócona i mówią tylko jaka pogoda była danego dnia.
kilka dni temu obwieszczali że to koniec korekty. teraz im głupio i znów mówią jak było dziśiaj
żubr / 2008-01-22 08:25 / Bywalec forum
ochrona przed krachem NIE pomoże właśnie JEST apogeum
pantagruel / 2008-01-22 07:48 / OJOS DE BRUJO
tak tytul trafny! Dotyczy przede wszystkim "anal i tykow"
Kto im placi za gadanie coraz wiekszych glupotr?
Im sytuacja trudniejsza tym ich wypociny gorsze. No i zaraz zapominaja o tym co sami gadali dzien wczesniej.

PS
IMO kto nie sprzedal w grudniuniech czeka. Ja tak robie.
Mowie oczywiscie o papierach z WIG 20
sett / 78.8.66.* / 2008-01-22 16:16
nie może być gorzej z "anal"bo jest już tragicznie
Artur70 / 2008-01-22 16:41 / Tysiącznik na forum
Demograf, można, ale to jest gdybanie.
Musisz obliczyć wskaźnik wzrostu przez ostatnie 5 lat. Policz to na WIG'u.
Czyli odpowiesz sobie ile %% wzrósł WIG. Później podstaw ilość kasy, którą przeznaczałbyś 5 lat temu i pomnóż przez % wzrostu WIG'u.
Pewnie wytłumaczyłem niezbyt matematycznie, ale myślę, że wiesz o co chodzi.
gefer / 83.21.29.* / 2008-01-22 08:21
Jasne gadają głupoty.. wczoraj gadali żeby zacząć skupować bo na pewno będzie odbicie.. było tylko że w dół ;)
getwiks / 2008-01-22 08:04
a Azja czerwona, Chiny -12%, Indie -11%, GPW oczywiście dziś znowu poleci. Oj, bedzie się działo. stalowych nerwów życzę. pozdrawiam
pantagruel / 2008-01-22 08:15 / OJOS DE BRUJO
no przeciez mowie, ze trzymam. Kto teraz sprzedaje? Ci co zyc nie maja za co? :)
anou / 2008-01-22 08:30
Mogą sprzedawać Ci co kupili w ostatnich dniach licząc na mocniejsze odbicie. Obroty były duże. Potencjalnych sprzedawców jest jeszcze więcej: umarzające fundy i badrzo wystraszeni ludzie, którzy kupowali około roku temu i teraz weszli w niewielkie straty
pantagruel / 2008-01-22 08:42 / OJOS DE BRUJO
OK, rozumiem. Zakladam, ze to jeszcze nie jest dno i zakladam ze 2 lata styknie na odrobienie strat + 1 rok na kolejne rekordy wszech czasow na GPW.
basha / 81.168.250.* / 2008-01-22 11:15
Słuchajcie ja nie jestem graczem giełdowym ale może jeżeli jest możliwy gwałtowny spadek to i gwałtowny wzrost też nastąpi To tak dla własnego i waszego pocieszenia
stefan54 / 91.94.196.* / 2008-01-22 23:54
Tak, tak Stary to tak jakbyś stanął na nartach w górę stoku i myślał, że na nią wjedziesz.
Gratuluję optymizmu. Bez urazy.
twerdyn / 83.8.124.* / 2008-01-22 17:46
Nie nastapi - mnóstwo przypadkowych ludzi, ktorzy w ostatnim czasie w panice wycofywali pieniadze, nie wejdzie juz do tego sposobu zarobkowania. A to są miliardy.
Bedzie przez to duzo mniejsza presja na kupno akcji.
Przypuszczam, ze marazm potrwa 2-3 lata.
pantagruel / 2008-01-22 11:21 / OJOS DE BRUJO
gwaltowne wzrosty juz byly.
Poza tym gielda to nie do konca ruletka. Jest wiele danych wokol ktore pozwalaja przewidziec co sie bedzie dzialo z indeksami.
Przeczytaj kilka wypocin anali a wtedy zrozumiesz / nie zrozumiesz o co idzie.


ja nie jestem graczem giełdowym


dobry moment zeby zaczac. Powaznie
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy