Forum Forum nieruchomościBudowa

Mieszkać pasywnie i inteligentnie

Mieszkać pasywnie i inteligentnie

Money.pl / 2013-05-10 10:42
Komentarze do wiadomości: Mieszkać pasywnie i inteligentnie.
Wyświetlaj:
bono90 / 5.62.20.* / 2022-04-22 18:15
Ja zdecydowałem się na budowę domu pasywnego. Trochę z tym zamieszania co prawda, ale moim zdaniem warto postawić na taki typ budownictwa. Zdecydowanie bardziej przyszłościowy i oszczędny. Fotowoltaikę będziemy wybierać niebawem, teraz niedawno zamówiliśmy okna. Doradzono nam model winergetic premium passive, jako najlepszy w tej półce cenowej. Niedługo zamykamy stan surowy. Czasy co prawda do budowy domu bardzo nieprzychylne, ale myślę, że taniej nie będzie.
jonash33 / 185.246.208.* / 2022-04-07 19:26
Budownictwo pasywne jest dość specyficzne, ale dużo osób teraz w to idzie. Sami również planujemy budowę domu pasywnego. Czytałam artykuł o oknach winergetic premium passive, jako okna idealnie dopasowane do pasywnej koncepcji. Co sądzicie?
hsdfhhssrhsrhse / 89.206.16.* / 2013-05-10 10:42
"Może się nam wydawać, że zapanowanie nad wszystkimi rozwiązaniami zastosowanymi w domu pasywnym bądź energooszczędnym jest trudne i czasochłonne."
Jak sama nazwa wskazuje - dom pasywny - to nic nie trzeba przy nim robić, "pomagać" żeby był pasywny. Może ścianę mam podtrzymywać, albo dociskać okno, żeby poprawić współczynniki?
Nic nie stoi na przeszkodzie mieć dom pasywny z tradycyjną instalacją elektryczną. Zdanie zacytowane jest wyjęte z kapelusza.
akmilus / 89.239.99.* / 2013-05-11 08:24
Nie zgadzam się, bo czy korzystając z dobrodziejstw budynku pasywnego, nie można trwonić energii?
Oczywiście można, często robimy to nie świadomie zapominając wyłączyć światło, telewizor...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy