Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Mieszkania. Kupować czy czekać?

Mieszkania. Kupować czy czekać?

Money.pl / 2013-11-24 11:28
Komentarze do wiadomości: Mieszkania. Kupować czy czekać?.
Wyświetlaj:
cassima / 2013-12-16 22:30
Co raz częściej czytam, że z nowym rokiem mieszkania mają iść w górę... ciężko powiedzieć. Może warto spróbować uderzyć do jakiegoś pośrednictwa, które jest na czasie w nieruchomościach?
powes / 78.8.96.* / 2013-11-25 12:31
Czekania to ja mam po kokardy, bo wydawanie pieniędzy na wynajem mnie przerasta. Teraz złożyłam wniosek w skoku chmielewskiego i czekam na odpowiedź, która mam nadzieję na dniach przyjdzie.
john@@@ / 188.33.176.* / 2013-11-25 14:36
Nic nie złożyłaś, jesteś oszustem, spamerem, nagabywaczem, w dodatku na usługi fatalnej jakości...
plaplapleplokop / 2.96.41.* / 2013-11-25 07:11
koszty wynajmu nigdy nie zrownaja sie z kosztem raty kredytu.

Bedac na 20-30 letnim kredycie tez wynajmujesz , tyle ze od banku.A przez kilka pierwszych lat splacasz tylko odsetki, tak wiec wlascicielem nie stajesz sie ani troche ::)) Roznica jest tylko taka, ze wynajmujacy mieszkanie prywatnie, lub od agencji, nie ponosi kosztow zwiazanych z zakupem domowych sprzetow i remontow.

Pierwsze 10 lat uzytkowania mieszkania pochlania dodatkowo 100 000 PLN na wyposazenie i odswiezanie(remonty i naprawy) mieszkania.

Bo w mieszkanie zeby bylo ladne trzeba inwestowac i oczywiscie nalezy pamietac, ze jezeli kupujemy zeby tam mieszkac , to nie jest inwestycja.

TO JEST WAZNE-INWESTYCJA TO NIE DACH NAD GLOWA-PAMIETAJCIE O TYM LESZCZE KIEDY PAN Z BANKU BEDZIE NAZYWAL ZAKUP MIESZKANIA INWESTYCJA ::))

Za granica jest podobnie.Ci co wynajmuja, odkladaja pieniadze(czesto na mieszkanie ::))a ci juz na kredycie, nie odkladaja, tylko dorabiaja po godzinach ::))
ananalityk / 87.205.62.* / 2013-11-24 20:57
Moim zadaniem -a stary już jestem Wy młodzi nie macie co czekać i nie macie co kupować -tylko W........LAĆ ! Z TEGO KRAJU ZA GRANICĘ !!!
crystal3212 / 83.4.75.* / 2013-11-24 19:30
Warto czekać ale na jak najszybszy wyjazd z tego złodziejskiego kraju. "Mieszkanie dla młodych" to nic innego jak kiełbasa wyborcza mająca dać złudną nadzieję jakiejś przyszłość w tym kraju młodym ludziom
grau234 / 31.175.122.* / 2013-11-24 13:56
Po raz kolejny przypomnę, że największym beneficjentem przy sprzedaży mieszkań na rynku pierwotnym jest nasze PAZERNE państwo.

Bez żadnego udziału w ryzyku czy inwestycji, kochana RP zabiera 23% wpłacanej kwoty.

Można chyba przyjąć, że w całości podatek VAT finansowany jest z kredytu bankowego. W związku z tym jakże łatwo proponować młodym naiwniakom dowolne ulgi przy zakupie mieszkania. Dowolne aż do poziomu 23%. Oczywiście nigdy takiego prezentu od państwa nie dostaniecie. Rzucają jakiś ochłap o różnych atrakcyjnych nazwach RNS lub MdM ale ostatecznie chodzi o pobudzenie rynku budowlanego i kasę z PODATKÓW!
tylko prawda / 89.230.213.* / 2013-11-24 11:28
PRZYKŁAD:
5% WKŁADU WŁASNEGO NA MIESZKANIE za 240.000zł, TO ROK ODKŁADANIA 1000zł MIESIĘCZNIE!
CZYLI NA STARCIE KUPUJĄCY SWOJE PIERWSZE MIESZKANIE NA KREDYT (CZYLI w 90% MŁODYCH LUDZI w PL), MUSZĄ w ROK ODŁOŻYĆ WKŁAD WŁASNY, PRZY CZYM ZMIEŚCIĆ SIĘ W 2014r. BO OD 01.2015 POTRZEBNE IM BĘDZIE DWA RAZY TYLE!
WIELU OPRZYTOMNIEJE I ZOBACZY JAK TRUDNO JEST ODKŁADAĆ PIENIĄDZE I JAKĄ ONE MAJĄ WARTOŚĆ W STOSUNKU DO TZW "ZDOLNOŚCI KREDYTOWEJ", POLECAM BLOG:
wdomachzbetonu.blogspot.com/2013/09/zdolnosc-zdolnosc-ach-ta-zdolnosc.html

TRZEBA TEŻ PAMIĘTAĆ, ŻE POMIMO WKŁADU WŁASNEGO, MIESZKANIE OD DEWELOPERA TO W ZDECYDOWANEJ WIĘKSZOŚCI PRZYPADKÓW GOŁY BETON!, WIĘC NALEŻY MIEĆ ZNACZNIE WIĘCEJ PIENIĘDZY W GOTÓWCE NIŻ SAM WKŁAD WŁASNY, A ERA KREDYTÓW NA 120% NIERUCHOMOŚCI NIE WRÓCI PRZEZ NASTĘPNE 20lat LUB NIGDY.

OGROMNYM ROZWIĄZANIEM WKŁADU WŁASNEGO - DLA DEWELOPERÓW - BĘDZIE WYLOBBOWANY W RZĄDZIE MdM, ALE BARDZO CIEKAWE JAK ZAREAGUJE, OGROMNY RYNEK WTÓRNY, BO TUTAJ ŻADNYCH DOPŁAT NIE BĘDZIE i JEST W ZASADZIE PEWNE TOTALNE TĄPNIĘCIE NA RYNKU WTÓRNYM, JEDYNIE OPUSZCZENIE CEN O 10% W STOSUNKU DO RYNKU PIERWOTNEGO I NOWYCH WYMAGAŃ KREDYTOWYCH BĘDZIE W JAKIKOLWIEK SPOSÓB MOGŁO DOPROWADZIĆ DO TRANSKACJI

A WIĘC PRZYSZŁY ROK BĘDZIE KOLEJNYM ROKIEM KUPUJĄCEGO.

PAMIĘTAJCIE: TARGUJCIE SIĘ O CENĘ LUB CZEKAJCIE, DO PÓKI RATA KREDYTU HIPOTECZNEGO NIE BĘDZIE STANOWIĆ MAKSYMALNIE 30% WASZEJ (JEDNEJ) PENSJI NETTO, W PRZECIWNYM WYPADKU "NIE STAĆ" WAS JESZCZE NA KREDYT!

NIE DAJCIE SIĘ OKRADAĆ I NAGONIĆ! DZISIAJ NISKIE STOPY % = BANDYCKIE STAŁE MARŻE PRZEZ CAŁY OKRES KREDYTOWANIA
STOPY % w PRZYSZŁYM ROKU WZROSNĄ- BANDYCKA MARŻA ZOSTANIE!

Najnowsze wpisy