Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Mikosz o możliwości połączenia PKN Orlen i Grupy Lotos

Mikosz o możliwości połączenia PKN Orlen i Grupy Lotos

Wyświetlaj:
Prostaczek / 80.50.65.* / 2005-11-23 14:44
Dziękuję Panie Mikosz za zainteresowanie upleceniem wisielczego sznura dla polskiej gospodarki. Czy nie widzi Pan że już w tej chwili ma problem z wyegzekwowaniem obnizki cen paliw o wysokość obniżonej akcyzy??
Chce Pan jak rozumiem jeszcze bardziej pogorszyć sytuację.
Ponadto na to tylko czekają rosyjscy carowie naftowi, wejdą i przejmą jedną firmę za grosze bez obawy o konkurencję z czyjej kolwiek strony.
Jeśli nie jest Pan tego zrozumieć to zalecam przymiarkę koszuli z za długimi rękawami spokojny pensjonacik z miękkimi ścianami i drzwiami pozbawionymi klamek.
No chyba że jest Pan tak szwanym lisem i wyrachowanym graczem, ktory już szykuje kieszenie na prywatną wdzięczność.
Marek / 83.24.29.* / 2005-11-29 01:06
O ile popierałem PIS, o tyle nie popieram Mikosza.Mogę zrozumieć ciągoty do posiadania (części) silnej, wpływowej firmy, ale i tak powiem NIE. NIE, NIE i jeszcze raz NIE. Żadnego powiększania monopoli. Wręcz przeciwnie. Rozparcelować Orlen.
Mnie nie interesują gierki Orlenu na europejskim rynku. To są głupie zabawy przerośniętych chłopców. Mnie interesuje zdrowa konkurencja.
Państwo ma wspierać konkurencję a nie monopolizację .
Ma wspierać to, co jest w interesie nas, obywateli, a nie monopolizację rynku. O to dbają firmy.
silver / 2005-11-23 15:39 / Bywalec forum
Na Litwie są stacje paliw z logotypem Jukos, a jakie mają tam ceny paliw? Rosjanie swoje udziały w rafinerii Możejki będącej największym płatnikiem budżetu państwa wycenili na 1mld dolarów. W każdym razie kupujemy od nich ok. 35-40 tys. t miesięcznie. Kto teraz jest jej właścicielem nawet nie wiem.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy