Forum Forum finansoweBanki

Millennium, mBank i PKO BP mają najgorszą opinię w sieci

Millennium, mBank i PKO BP mają najgorszą opinię w sieci

Wyświetlaj:
Triz / 2011-07-15 14:29 / Bywalec forum
Akurat jeżeli chodzi o mBank to z małej chmury duży deszcz.
zgroza / 212.33.78.* / 2011-06-14 09:05
Zgadzam się z tą opinią.

Moi drodzy!

Pragnę was poinformować, że po 6 latach zmieniam zdanie na temat mBanku i wyprowadzam stamtąd swoje pieniądze. Wszystkich, których w międzyczasie zachęcałem do przeniesienia się do mBanku serdecznie przepraszam - zupełnie niepotrzebnie się ośmieszyłem.

Powód jest bardzo prosty: mBank od sierpnia wprowadza opłaty za "nie płacenie" kartą. I nie chodzi mi o wysokość tej opłaty (2zł od każdej posiadanej karty), ale o ZASADĘ: przez tyle lat ten bank OBIECYWAŁ (wiem, naiwny byłem), że to konto jest (i pozostanie!) darmowe, tzn. bez opłat za korzystanie z konta - w zamian zgodziłem się na pewne niedogodności wynikające z tej "darmowości", nie występujące w bankach nie-internetowych. Jeszcze nie tak dawno (w poprzednim roku) bank próbował "zachęcić" ludzi do płacenia kartą przez zorganizowanie konkursu dla tych, którzy dokonują zakupów płacąc kartą - najwyraźniej metoda była mało skuteczna: trzeba było jednak ludzi ZMUSIĆ...

Ja doskonale rozumiem, że bank to nie dobry wujek i nie ma tu miejsca na żadne sentymenty, a - jak by nie patrzeć - od płatności kartą bank pobiera prowizje, natomiast od wypłat w bankomacie, nie (jeszcze musi opłacać koszty utrzymania bankomatów). Nie zmienia to jednak faktu, że nigdy nie pilnowałem, czy w tym miesiącu zapłaciłem 80zł kartą, a 1500zł wyciągnąłem z bankomatu, czy może odwrotnie - i nadal nie zamierzam tego pilnować.

Straciłem zaufanie do mBanku - po wycięciu takiego numeru nie mogę już naiwnie ufać, że "na pewno" za kilka miesięcy kierownictwu mBanku nie przyjdzie do głowy chociażby wprowadzenie opłat za przelewy. Nie przeczę, bank ten ma sporo dobrych stron, niemniej (jak widać), już każe sobie za to płacić. Nie zamierzam w tym uczestniczyć - jeszcze parę lat temu mBank nie miał konkurencji: teraz już ma, ISTNIEJĄ banki internetowe, które mają - już teraz - bardziej atrakcyjną ofertę.

I każdemu z was - o ile macie tam konto - również proponuję poważnie się zastanowić, czy chcecie ryzykować kolejne zaskakujące elementy "polityki biznesowej" mBanku. Jeszcze raz: przykro mi, że się tak wygłupiłem i tak gorąco zachęcałem do przeniesienia się do mBanku.

Na pocieszenie dodam, że w obecnej sytuacji przeniesienie się do innego banku jest śmiesznie proste - i bezpłatne. Brak lojalności ze strony banku może bez trudu skutkować również brakiem lojalności klienta - nie ma żadnego przymusu. Żyjemy w wolnym kraju.

Korzystajmy z tej wolności :)
fx / 178.36.236.* / 2011-06-14 21:10
mBank faktycznie wprowadza od Sierpnia opłatę za brak transakcji na karcie, ale przecież można ja zastrzec przed tym terminem i po krzyku. Konto w dalszym ciągu jest ZA DARMO, więc nie dramatyzuj. mBank, to jeden z NAJLEPSZYCH Banków.
~mick / 83.17.221.* / 2011-07-15 09:42
jak zamknę kartę, to jak mam wypłacać pieniądze z tego konta? oddziałów ten bank nie ma, więc to jedyny sposób.
fx / 77.254.26.* / 2011-07-15 11:51
A po co masz wypłacac? Nie lepiej po prostu płacić tą kartą? Wtedy za obrót na 100 zł w miesiącu karta jest za darmo. Rozumiem, że czasem potrzebna jest żywa gotówka, ale wypłacę tylko tyle, ile mi potrzeba, a tak to płacę kartą tam gdzie jest to możliwe i po problemie.
Ewa K. / 2011-07-15 13:18
No nie dziwie się, chociaż na początku m Bank , naprawdę był dla mniejednym z bardziej przyjaznych banków...
mmila / 195.22.98.* / 2011-06-05 12:00
zgadzam sie z rankingiem, te banki nie sa juz takie jak kiedys, dlatego konto przenioslam do getin, ktory jest nowoczesny i ma nowoczesne produkty, bardzo fajne konto internetowe i bezplatne
eve_88 / 82.210.180.* / 2011-06-01 15:05
są to banki niszowe, co tu ukrywać, konto za 0zl, przelew za 0 zl wszystko za ZERO!! :)
zapraszam do BNP Paribas, DNB Nord,Reiffeisen, Deutsche trochę więcej zaplacicie i wtedy ewentualnie można sobie narzekać.
P.S "darowanemu koniowi w zęby sie nie zaglada" :)
s_z_y_m_o_n / 62.233.161.* / 2011-05-31 15:58
citibank to chyba najgorszy syf wśród polski banków, takiego dziadostaw pod pseudo-amerykańską marką nie ma nawet w PKO!
Eset / 188.33.70.* / 2011-06-02 01:11
Trzymaj się kieszeni i sprawdzaj tabele opłat i prowizji, bo zginiesz pod naporem długów w Citibanku. Poza tym ma kilka ciekawych produktów, ale tylko kilka - trochę szkoda.
Norbert Kilen / 83.238.109.* / 2011-05-31 15:03
Racja. Oczywiście CitiBank:-)
Eset / 188.33.70.* / 2011-06-02 01:09

Racja. Oczywiście CitiBank:-


Co oczywiście?
KasiaKasiaKasia / 192.193.116.* / 2011-05-31 12:06
Szanowni Państwo,

nie ma takiego banku jak Citybank.
Myślę, że chodziło Wam o Citibank?

Pozdrawiam

Najnowsze wpisy

Konto firmowe - najlepsza oferta: