Forum Forum dla firmZakładanie firmy

monitoring samochodów firmowych

monitoring samochodów firmowych

jeżyna / 46.112.123.* / 2011-04-30 21:54
Witam, od trzech lat prowadzę firmę transportową. Mam sporo aut i dość duże wydatki na paliwo. Chciałbym zredukować nieco koszty. Zastanawiam się nad montażem urządzeń lokalizacji gps plus czujniki zużycia paliwa. Jakie są wasze opinie? Opłaca się zakładać?
Wyświetlaj:
tomek tomek / 79.173.14.* / 2016-04-05 15:17
ja używam monitoringu z Data System (DSG) z Poznania, jeżdżę głównie na Niemcy i Francję, mapa jest na całą Europę, monitoring spisuje się świetnie, bardzo dokładny, czasem sie zastanawiam czy nawet nie za bardzo :D
Jeff35 / 85.219.250.* / 2014-06-05 12:36
Mogę potwierdzić, że instalacja monitoringu się opłaca, koszty instalacji są niższe niż oszczędności wynikające z posiadania GPS-u. Kierowcy zdecydowanie bardziej się pilnują, nie tylko nie jeżdżą autami tam gdzie nie powinni, ale też po odpowiednim przeszkoleniu można ich nauczyć bardziej ekonomicznego stylu jazdy bazując na wskazaniach z GPS-u. Jeśli chodzi o wybór dostawcy to u nas w firmie korzystamy z SATISA i jesteśmy bardzo zadowoleni, dużo funkcjonalności w tym sporo dodawanych na bieżąco.
buni / 77.114.10.* / 2013-07-22 18:00
Ja mam firmę kurierską i od samego początku korzystam z monitoringu firmy PetSoft z Gdańska. Jakie wrażenia? Dla mnie super. Monitoring działa szybko i sprawnie, obsługa firmy też bardzo dobra, w razie usterek sprzęt zostaje naprawiony w jeden dzień.
bang_bang / 2013-05-22 11:28
zakladaj, zobaczysz w jakim tempie zostanie CI zwrocone koszty zakupu. kirowcy beda ciagle pod kontrola wiec i pewnie skonczy sie naduzywanie samochodu sluzbowego :)
ariell988 / 79.189.194.* / 2013-05-21 20:56
jezeli masz firme transportowa z takim parkiem maszynowym to dziwie ci sie ze jeszcze nie zainwestowales w jakiś lokalizator GPS. urządzenia nie są jakieś duże czy skomplikowane w działaniu. kiedyś to był koszt dla dużych firm i one na tym wiele oszczędzały - dużo samochodów i duża kontrola nad samochodami i kierującymi. pracownicy oszczędzali i starali się wykonywać prace jak najlepiej i efektowniej i tak firmy dorabiały się coraz większych zysków. co dobre dzisiaj takie systemy dostępne są za niewielkie pieniądze nawet dla małych firm mających klika samochodów. PetSoft z Gdańska dostarcza urządzenia do samodzielnego montażu i aktywacji, a sam abonament zamyka się w kilkunastu złotych. Pomyśl o tym jeśli chcesz sprawdzić ile można przyoszczędzić na paliwie w służbówkach.
iwo813 / 89.174.54.* / 2012-08-29 12:52
ogolnie takie systemy sa przydatne do optymalizacji kosztow, koszt zalezy od opcji jakie chcesz miec dostepne ale inwestycja sie zwraca, niektorzy daja np. na testy np. flotis zebys mogl zobaczyc z czym to sie je, wiec w sumie nic nie tracisz
traker321 / 5.185.10.* / 2013-03-18 13:49
Zgadzam się, koszty się zwracają – paliwo przestaje „znikać” :), kierowcy jak najkrótszą drogą jadą do celu. I ty wszystko wiesz, co się dzieje z Twoim autem i ładunkiem (mam firmę transportową więc napominam też o zabezpieczeniu ładunków dzięki takim systemom!! Bardzo , bardzo przydatna opcja). FLotis daje testować, a np. w CMA kupisz system za złotówkę, właśnie mają teraz taką promocję. Ja zakupiłem u nich system po regularnej cenie i powiem, że dokonałem dobrej inwestycji
jeszczeniemilioner / 2011-06-22 13:58
Opłaca się. Na Twoim miejscu pomyślałbym na przykład nad systemem CarControl - możesz monitorować samochody przez internet i gps. Możesz monitorować położenie, historię tras, prędkości, czasy przejazdu, czy zużycie paliwa.
analizer_stanu / 2013-03-18 14:28
dokladnie, rozniez to polecam, zobacyzsz ze inwestycja zwrocic Ci sie szybciej niz mozesz sie tego spodziewac :) a i zapewne zwiekszy sie tez kultura jazdy kierowcy ze wzgeldu na ciagle monitorowanie. Same plusy jak nic ;)

Najnowsze wpisy