Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Forum Forum dla firmPorady ekspertów

motywowanie pracowników - pomysły

motywowanie pracowników - pomysły

skomentuj
Bartuś12 / 2013-03-01 13:59
Chciałbym jakoś zmotywować moich pracowników firmie do bardziej wydajnej pracy... nie chce straszyć ich zwolenieniami, bo to nic nie daje i często sprawdza się , ale na krótką metę... wolałbym ich zmotywować jakimiś bonusami, premiami itp. Powiedzie mi czy macie jakieś dorbe pomsyły na motywowanie pracowników ?
Wyświetlaj:
jagduszka / 94.254.147.* / 2017-02-26 15:33
u nas w firmie mamy karnety na siłownie, basen i squasha i darmowe szkolenia. Pracuję w obszarze ochrony danych osobowych więc szkolenia są tak dobierane aby rozwijały nasze kompetencje.Te z firmy ogranizuje proxymo. Wczesniej byłam tez sama na szkoleniu handlowym.
kazubnowe / 78.8.105.* / 2016-12-02 09:21
U nas są co miesiąc konkursy - nagrodę pracownik wybiera sobie sam. Dostaje od nas Kolekcję Lifestyle i spośród kilkudziesięciu produktów sam decyduje, czy woli tablet, zegarek, smart watch, markowe perfumy, skórzany portfel, lot szybowcem, kolację dla dwojga czy lekcję golfa.

Taka nagroda motywuje skutecznie.

https://prezentokracja.pl/prezent/kolekcja-lifestyle-premium-plus
MarzenaL / 188.122.20.* / 2016-11-15 12:53
A jaka to branża? Bo dla każdego może być ważne co innego. Ja pracuję w zarządzie 40osobowej firmy gdzie właściwie każdy pracownik siedzi codziennie przed komputerem i wykonuje pracę intelektualną. Motywacje w postaci premii działają krótkodystansowo, my stawiamy na dobrą atmosferę w pracy i samopoczucie pracowników. Zapewniamy im opiekę zdrowotną, karty sportowe (chyba jak każda już firma), niedawno nawiązaliśmy współpracę z Care Solutions, dzięki czemu nasi pracownicy, nawet jeśli nie korzystają z karnetów sportowych dostają szansę zadbania o swoje zdrowie. To nie jest aż tak znane w Polsce a szkoda
Andrzej Koc / 2013-03-01 15:01 / Bywalec forum
Tak jak napisąłeś najlepszym sposobem na zmotywowanie pracownika są właśnei premie, czy to jako dodatki do wypłaty, czy też jakieś bony za które pracownik może sobei coś kupić...
cieciorka / 2013-03-01 15:10
nic nie dziala lepiej na pracownika jak premia gotowkowa :) pieniadze dzialaja bardzo motywacyjnie, zwlascza jak sa przyznawane extra za postepy w prace i na zwiekszenie morali i wydajnosci w pracy
Jowitalnie / 2015-04-14 21:29
Hmm ale czy mysi być to premia finansowa. Uważam, że warta uwagi jest grywalizacja. Mam tu na myśli zastosowanie gier różnego rodzaju wewnątrz firmy, jak piszą na http://www.businessway.pl/businessway/grywalizacja-czyli-w-co-gramy/ Poczucie osiągnięcia czegoś znaczącego, uznanie w oczach kolegów – to przecież powody dla których kochamy gry. Gramy przecież dla zastrzyku dopaminy przecież.
U mnie w firmie gramy w tej chwili o nowy rower, każdy kto sprzeda odpowiednią ilość naszych usług dostaje punkty, osoba z najwię ilością punktów na koniec kwartału zgarnia rower. Jest rywalizacja, taka zdrowa, ale chce nam się chcieć.
skomentuj

Najnowsze wpisy