Forum Forum emerytalneOFE

Można już wychodzić z OFE

Można już wychodzić z OFE

Money.pl / 2006-12-14 22:37
Komentarze do wiadomości: Można już wychodzić z OFE.
Wyświetlaj:
II filar OFE / 217.113.225.* / 2007-02-07 23:05
Jest jedna zasadnicza różnica między ZUS, a OFE mianowicie, że OFE podpisał z nami umowę i ewentualne przekazanie beneficjentowi pozostałych środków ( jakie one by nie były), a ZUS nie. Nie ma mowy o rozliczeniu składek - to nie powinno być problemu w wyborze. Czas najwyższy na edukację ZUS-u, że pieniądze, które stanowią własność prywatną to ŚWIĘŚĆ - tak jest w krajach UE. Przyjdzie "kryska na matyska" - to jest marzenie Unii - o tym wie p. Preses ZUS - być może jak "podszlifuje" jęz. ang. usłyszy tekst w oryginale i przekarze to dalej. Dziwie się na tak śmiałe posunięcia organu "niby" ustawodawczego w działaniu na szkodę narodu ( ja to nazywam szantażem-wykorzystaniem sytuacji-wyłudzeniem), w celu podłączenia ZUS-u do respiratora.
bodek / 2006-12-14 22:37
Najwyższy czas na takie zmiany. Jest mnóstwo osób , które wpisały się do OFE nieświadomie i nie zdające sobie sprawy z konsekwencji z tym związanych. Teraz jeszcze nasz kochany rząd musi wyprostowac sprawe z górnikami a to nie jest takie proste.
tomagmar / 85.89.162.* / 2006-12-15 01:18
Mam dopiero 30 lat i do emerytury mi jeszcze daleko, ale współczuje tym osobom, które tak bardzo domagają się przejścia na wcześniejszą emeryturę z prostego względu ... Im dłużej pracujemy tym więcej odkładamy w OFE. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przecież podało na początku tego roku, że przy średniej krajowej dla osób które nie wybrały OFE w 99 roku i całą składkę emerytalną zostawiają w ZUSie mają na koncie około 13 tysięcy (wirtualnych) zł, w porównaniu do tych, którym niecałe 40% tej składki jest inwestowane w OFE (czyli 7,3% pensjii brutto) i mają ponad 16,3 tysięcy realnych zł.
Więc łącznie ZUS i OFE dla tych którzy wybrali daje ponad 24 tysiące zł kapitału, czyli prawie 100% więcej emerytury niż dla tych którzy tego nie zrobili. I jeszcze walczą o to żeby z tego OFE zrezygnować ci, którzy wybrali OFE i mieć mniejszą emeryturkę.
Naprawdę z całego serca im współczuję.
rysiul / 83.19.96.* / 2006-12-16 12:32
Najgorsza jest niznajomosc funkcjonowania nowego systemu emerytalnego. Ta ustawa dotyczy osób które mogą odejsc na emeryture w przyszłym roku a jedynyną przeszkodą jest przynaleznosc do OFE.Dla nich z pewnoscią jest to owiele bardziej opłacalne wystąpić z OFE i pobierac swiadczenie w wiekszosci obliczane po staremu .Kto natomiast nie ma prawa do wczesniejszej emerytury i tak nie ma mozliwosci wystąpic z OFE i nie widze powodu aby to robic.Zgodze sie z wyliczeniami przedstawionymi wyzej i osoby w tym wieku.Tak dobrze raczej nie będzie przez cały czas.Giełda tez spada nie zawsze rosnie.
Wielu tez nie doczeka wieku emerytalnego dlatego lepiej z całą pewnoscią byc w OFE.
W razie trudnosci budrzetowych rząd moze co prawda tez próbowac siegnąc po te pieniądze ale im dłuzej to trwa tym trudniej kombinowac
walldek / 83.18.57.* / 2006-12-17 17:30
mam 50 lat naleze do II filara OFE ino i ZUSu zarabiam 950,00 miesiEcznie doradzcie mi co robic
szacil / 91.145.135.* / 2007-01-22 21:15
Odkładaj dodatkowo na emeryture w funduszu inwestycyjnym (niektóre akcyjne zarabiały nawet kilkadziesiąt procent w stosunku roku), IKE albo załóż sobie polise kapitałową lub inwestycyjną ....bez tego twoja emerytura nieco cię rozczaruje...a tak, będziesz miał dodatkowe pieniądze, których wypłata nie będzie zależała w żaden sposób od ZUS
Zmęczona pracą / 83.20.181.* / 2007-01-10 16:51
Idź , nie czekaj, żyj i ciesz sie życiem-wszak nikt nie wie ile mu pozostalo - no i staraj sie pięknie wykorzystać czas ktory Ci pozostał.
Mam prace - księgowość budżetowatowa to - obóz koncentracyjny , tez mam 50 lat i strasznie nie chce mi sie żyć - gdybym tylko mogła - poszłabym dziś.
włodek / 213.134.185.* / 2006-12-29 10:06
Jest fajny kurs na stronie www.emerytura.hussars.pl dotyczący ofe i zusu.
Abus / 2006-12-18 13:41 / Uznany Gracz Giełdowy
anglia - zmywak
przyszła emerytka / 89.171.82.* / 2006-12-18 13:28
Spróbuj obliczyć sobie emeryturę po staremu i po nowemu (ale tego nikt nie wie jak ją wyliczyć) i zobacz co korzystniejsze. Ja w 2007 idę na wcześniejszą i występuję z OFE.
tess / 83.23.149.* / 2007-01-03 00:19
Pani minister poinformowała o że "można juz wychodzić z OFE" a przecież to nic nowego,OFE nie od dziś rozwiązuje umowy z uprawnionymi do wcześniejszej emerytury.

Najnowsze wpisy