Forum Forum ubezpieczeńSamochodowe

MTU, przedłużenie umowy

MTU, przedłużenie umowy

pp618 / 217.144.211.* / 2015-02-08 14:01
Cześć!
Z dniem wczorajszym upłynął termin płatności pierwszej raty ubezpieczenia, a co za tym idzie wczoraj skończyło mi się OC.
Co teraz? Iść jutro rano na pocztę i zapłacić, czy próbować się dodzwonić do nich jutro i porozmawiać na ten temat?

Ogólnie to chciałem zmienić ubezpieczyciela bo strasznie u nich drogo, jednak byłem pewien że ubezpieczenie mam do połowy lutego. W takiej sytuacji pomęczę się jeszcze u nich rok, ale czy jeżeli nie wypowiedziałem im umowy to ona z automatu została przedłużona o 12 miesięcy, a moja spóźniona rata nie powinna być problemem? Wiem, że tak jest w przypadku spóźnienia się z drugą ratą, ale czy przy przedłużaniu umowy tak to działa to nie wiem.
Proszę o pomoc :)
Wyświetlaj:
Ekspert_Superpolisa / 2015-02-10 09:59
Cześć,
jeżeli miałeś opłacone ubezpieczenie za poprzedni rok, to ono przedłużyło się automatycznie i to, że się spóźniłeś z zapłatą pierwszej raty nie oznacza, że nie masz ochrony. Zerknij pod ten link, w 3 akapicie powinieneś znaleźć trochę potrzebnych informacji: http://www.rzu.gov.pl/vademecum-ubezpieczonego/abc-ubezpieczen/Ubezpieczenia_komunikacyjne_OC__148

Jeżeli chodzi o możliwość zmiany – pewnie, że masz taką możliwość i to przez cały okres, w którym obowiązuje ochrona. Aby zrezygnować z dotychczasowego ubezpieczyciela musisz wypowiedzieć umowę. Możesz to zrobić wysyłając wypowiedzenie ubezpieczycielowi listem lub złożyć je u agenta ubezpieczeniowego Twojego zakładu. Niezależnie od sposobu na jaki się zdecydujesz, musisz pamiętać, że w przypadku wypowiedzenia umowy zakład ubezpieczeń może żądać zapłaty składki za okres, w którym ona obowiązywała. Dlatego najlepiej byłoby skontaktować się z ubezpieczycielem i zapytać, co dokładnie powinieneś dalej robić, no i opłacić należność.

Jeśli jesteś niezadowolony z ceny u swojego ubezpieczyciela, to po prostu sprawdź oferty w innych firmach. W ten sposób łatwo zaoszczędzisz. OC możesz porównać (i od razu kupić, jeśli będziesz chciał) np. na naszej stronie: www.superpolisa.pl.

Pozdrawiam,
Ekspert Superpolisy
jan 6 / 212.160.130.* / 2015-02-09 16:21
Zapłać i za rok pamiętaj o ubezpieczeniu - troszkę za późno na cokolwiek innego
Piotr187 / 87.195.248.* / 2021-04-09 10:29
Chce przedluzyc ubespiwczenie oc
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy