Forum Polityka, aktualnościKraj

Muzułmanin krytykuje zakaz uboju

Muzułmanin krytykuje zakaz uboju

Money.pl / 2013-07-15 18:57
Komentarze do wiadomości: Muzułmanin krytykuje zakaz uboju.
Wyświetlaj:
perseusz / 79.191.21.* / 2013-07-19 09:22
... dziękii zakazowi ubokju Polska tylko zyska - nie będą nas odwiedzać Dzydzi i Mahomety - nie, nie jestem rasistą tylko realistą - w paru miejscach bywałem i cieszy mnie fakt że w naszej zaściankowej Polsce jest miejsce gdzie nie obnoszą się ze swoją religią jak w innych krajach - no może poza katolami...
.165 / 151.88.22.* / 2013-07-17 08:54
Humanitarny muzułmaninek się odezwał, a ludzi jak traktujecie? gorzej jak zwierzęta
Szkiełko i Oko / 89.228.171.* / 2013-07-16 07:30
Jedną sprawą jest ubój rytualny dający Polakom wyznającym inną religię prawo do faktycznego sprawowania kultu religijnego a czym innym jest masowy ubój i eksport 200 tysięcy ton mięsa rocznie. Mieszając to mówimy o biznesowych aspektach wolności religijnej zawartych konstytucji.
m-53 / 95.49.172.* / 2013-07-15 23:58
Ciekawe jak wyglądają prawa katolików w ich krajach.
Ciekawe, czy w Arabii Saudyjskiej mogę napić się gorzały..
.obiektywny. / 81.190.61.* / 2013-07-15 22:55
Jestem ciekawy ,czy będąc w krajach muzułmańskich mógłbym sobie swobodnie,publicznie krytykować ich zwyczaje ,obrzędy i itp. ?
Poza tym co ma do gadanie u nas muzułmanin ?
chichot dona / 95.40.226.* / 2013-07-15 22:41
Następny nawiedzony? Zakaz niehumanitarnego uboju nie jest zakazem wyznawania religii. Ani Judaizmu ani Islamu ani jakiejkolwiek innej.
Jest zakazem niehumanitarnego uboju (jeżeli w ogóle jakikolwiek ubój jest humanitarny), czyli jego intencją jest skrócenie cierpieniom ubijanych zwierząt.
Jeżeli wyznawcy muszą koniecznie jeść mięso rytualnie męczonych zwierząt, mogą to czynić dalej. Ustawa tego nie zabrania. Nie zabrania importu, handlu, zakupów czy spożywania tego rodzaju mięsa.
Świat jest otwarty, rynek jest otwarty, handel jest otwarty. Zakazano na terytorium Polski rytualnego uboju ponieważ ustawodawca uznał, że jest to ubój niehumanitarny.
Dziwią mnie takie wymysły notabli poszczególnych zainteresowanych wyznań. Zapewne jest to im na rękę takie podgrzewanie nastrojów, w ten sposób umacniają swoje wpływy.
Wiem , że ściśle przestrzegających koszerności żydów i rytualnych muzułmanów jest niewielu, ale za to są najgłośniejsi.
Zamiast wystosowywać nieadekwatne apele i osądy powinni pójść raczej do najbliższej apteki po jakieś lekarstwo na uspokojenie.
Jak już w innym poście napisałem, mają szansę aby wystąpić do ustawodawcy o wyjątek, jakim może być ubój na potrzeby wyznawców, ubój ograniczony do jednej rzeźni ewentualnie paru rzeźni na terenie kraju , ubój taki dokonywany był by tylko na potrzeby wyznawców, a te łatwo można określić wystarczy , że związki wyznaniowe określą jakie są potrzeby ich członków w tym zakresie.
Żadna masówka , żaden eksport.
Choć moim zdaniem takie wyjątki wcale nie są potrzebne, handel działa sprawnie podobnie jak transport, a uboje rytualne dokonywane są w wielu krajach w tym co oczywiste w krajach muzułmańskich oraz w Izraelu.
Jestem zdana, że ten cały rweters to tzw. "owczy pęd" i niewiele wiecej.
chichot dona / 95.40.226.* / 2013-07-15 22:52
Przez niedopatrzenie nie napisałem , że wyjątek mógłby też dotyczyć rytualnych ubojów obrzędowych.
Ale wyjątki nie mogą stać się regułą.
@@@ / 89.68.179.* / 2013-07-15 20:07

- Zakaz uboju rytualnego skutkuje ograniczeniami w życiu i praktyce dnia codziennego społeczności muzułmańskiej,

Czy ten zakaz dotyczy rowniez krajow muzulmanskich?
Jesli w Polsce niewolno znecac sie na zwierzetami dla waszej uciechy religjnej to sprowadzcie sobie to mieso z kraju w ktorym to znecanie sie nad zwierzetami jest dozwolone.
Natter2 / 2013-07-15 20:05 / Tysiącznik na forum
Ja nie jem wołowiny .Przypadkowo byłem swiadkiem prowadzenia na ubój byczka.On dokładnie wiedział gdzie go prowadzą .Ten płaczliwy głos tego zwierzęcia i jego lecące z oczu łzy pamietam do dziś ,choć od tego zdarzenia minęło 25 lat. Ten muzułmanin niech sie zamknie albo nie sobie mięso sprawa z z krajów islamskich. Po drugie mięso z tego czy innego uboju niczym sie nie różni.
Rzadki to przypadek. / 178.37.245.* / 2013-07-15 19:35
Jako,że Lipkowie Ojczyzny naszej nigdy nie zdradzili, ja bym dyspensę dla Nich dał. Za wierność należy Im się.
dw112 / 89.186.21.* / 2013-07-15 18:57
Jedź tam gdzie wolno szlachtować i znęcać się nad zwierzętami, a może nie tylko.. Z krajem jak z pracą, nie pasuje [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]
.334 / 151.88.22.* / 2013-07-17 08:50
WAL PRAWDĘ MIĘDZY OCZY NIE PASUJE? WYNOCHA TO JEST POLSKA

Najnowsze wpisy