Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Na hossę nie ma mocnych

Na hossę nie ma mocnych

Money.pl / 2006-04-21 20:28
Komentarze do wiadomości: Na hossę nie ma mocnych.
Wyświetlaj:
clever81 / 2006-04-22 14:53 / Tysiącznik na forum
Witam maklerów. Ogolnie na giełdzie sobie nawet radze ale moj portfel zalegaja mi papiery intercars kupione po 31 zł :(
Teraz ich cena to 26 zł.
Nie wiem czy je trzymac bo mam je juz od roku a one mi tyko gnija w portfelu.Prosze o jakies info.
THX
młody / 2006-04-23 13:12 / Wielki Leszcz
ja radze czekac ;] niedawno sprzedalem ze strata 7bulls-a.... a dzis :/
warren buffet / 2006-04-23 22:33 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
czyli dales kapital, zeby zarobil kto inny ;)
bodzio / 2006-04-22 23:22 / Bywalec forum
Też mam,liczyłem ,że setki tysiecy aut sprowadzanych przełożą sie na wyniki,Czekam do wyników za I kw.Jak tyle kisiłes to warto poczekać.Ostatnio są wstrzemiezliwi.Może nas zaskocza.Oby pozdrawiam
hajdi / 2006-04-22 17:03 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Mialem dawno temu stracilem 1pln na akcje i dlaem se spokoj choc uwazam ze spolka skazana na sukces ale kiedy nie wiem dawno do niej nie zagladalem
clever81 / 2006-04-24 00:09 / Tysiącznik na forum
dzieki za info, bede trzymał narazie
hajdi / 2006-04-22 13:43 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Moj portfelik jest juz od pewnego czasu taki sam:
MCI i MNI
Wtym tygodniu dokupilem pakiecik MCI po 5,25
MNI - 79% portfela
MCI - 21% portfela
gotówka 0% - chyba trzeba bedzie to wkrotce zmienic
roberto / 2006-04-23 13:54
czy ostatnie zdanie w twojej wypowiedzi oznacza że inwestowanie w MNI i MCI jest teraz ryzykowne i będziesz sprzedawać?
Pytam bo kupiłem MNI po 12,80 MCI po 5,20
mari / 2006-04-22 13:12 / Achi
to co napisałem niżej nie jest naganianiem gdyż akcji mam tyle co kot napłakał a poza tym w świetle tego co tam wyczytałem chyba nie byłoby to w moim interesie no chyba że bym chciał sprzedać to co mam
mari / 2006-04-22 13:08 / Achi
fajna rekomendacja zarządu Biotka z 21. 04.,myślę że im to wyjdzie.Tylko się uczyć od nich.:-)
pawgos00 / 2006-04-22 14:02 / Bywalec forum
jakiej rekomendacji?gdzie ona jest?
mari / 2006-04-22 14:12 / Achi
http://www.money.pl/gielda/komunikaty/komunikat/BIOTON,BIO,komunikaty;gieldowe,bioton;sa;zmiana;rekomendacji;zarzadu,78259.html
Oczywiście to nie jest rekomendacja typu "cena docelowa...kupuj/sprzedaj"
pawgos00 / 2006-04-22 12:16 / Bywalec forum
witam.chcialbym otworzyc rachunek zarzadzany na forexie.zastanawiam sie nad TMS ale dopiero srawdzam oferty.ma ktos moze jakies doswiadczenia albo informacje??bede wdzieczny.pozdro
Longterm / 2006-04-22 12:07 / Mostek Zwyciężymy!
Witam, wszystkim zainteresowanym podaje do wiadomości skład mojego long-term bajtlika opartego na sektorach gospodarki:
Duda 18% -spożywczy
Getin 10% -bankowy
Netia 18% -telekomunikacja
PGNIG 18% -energetyczny
Plastbox 18% -przemysł eksportowy
Prochem 18% - budownictwo
Brakuje mi przedstawiciela sektora informatycznego, waham się pomiędzy Softbankiem i ATM. Co sądzicie?
W najbliższym czasie chce dokupić właśnie którąś ze spółek info oraz zwiększyć Getin i Netie pzdr
gabrik / 2006-04-22 10:10 / portfel / Wierny Forumowicz
szkoda bo w poniedziałek jeszcze chcę dokupić UNIMILA ale przy rozgłosie otwarcie pewnie będzie wysokie.
Wiem że STROKI da mi żółtą kartkę :-) ale będę powoli pakował się w opcje na spadki tylko aby było jasne wcale nie "szukam" bessy, tak normalnie mam nadzieję że w razie korekty "coś" dodatkowo się zarobi.
strokuś / 2006-04-22 15:38 / Uznany Bywalec forum i giełdy
zółta to słuszny domysł z Twojej strony :-) i wiesz dlaczego, napiszę natomiast czemu nie czerwona (oczywiście te kartki i dalsze wymądrzanie się z przymrużeniem oka)
w obecnej fali wzrostowej w20 spodziewałem się odrobinę spokojniejszego wzrostu, domyślałem się co prawda, że będzie dynamiczniejsza niż poprzednie, ale i tak jestem zaskoczony tempem
w chwili obecnej już po m-cu zaczęły się pojawiać sygnały ostrzegawcze o możliwym kreśleniu szczytu obecnej fali (lub jednego ze szczytów)
mam tu na myśli:
- od kilku sesji dynamiczny wzrost atr
- macd blisko górnego ograniczenia wielomiesięcznego kanału trendowego
- wejście w strefę wyprzedania rsi dla siły relatywnej nasdaq/wig20
- ult blisko strefy wykupienia
- duża zmiana poziomu optymizmu wyrażonego w bazie

po sporym wzroście ropy do $75 wydaje się, że nawet już w poniedziałek / wtorek możliwe jest zaliczenie lokalnego szczytu ID na poziomie około 3300-3320 pkt
i dopiero w tych okolicach rozważyłbym chwilowe (1-5 dni) posiadanie krótkiej pozycji, z uwagi na dość niewielkie wg mnie ryzyko straty
oczywiście tę parodniową korektę wielu uzna za doskonałą okazję do załapania się na pociąg (sam na coś takiego czekałem), ale mam wrażenie że zbliżamy się do końca toru i nie warto już wsiadać, lepiej poczekać aż pasażerowie linii W20 przesiądą się na MID
gdyby jednak udało się w tym tygodniu wystudzić kotły i zwolnić bieg konsolidując w rejonie 3100-3200 to moim zdaniem mamy szansę na dalszą jazdę do 3400 pkt
pierwszą wersję przyjmuję jednak za bardziej prawdopodobną (niestety)
z drugiej strony obecna fala w tej wersji dałaby jedynie ~23% zysku, co daje szansę na płytką korektę (5-6%)
orzeł / 2006-04-22 16:20 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
Ja krótko bo dzieciaki nie pozwalają :) myślę że surowce dadzą istotny sygnał do korekty (srebro już pokazało jak sie spada bo tak silnych wzrostach one day -13,8 % hm
miedź pewnie też już niedługo padnie (czytaj skoryguje się - jako że jej notowania są mocno powiązane ze sreberkiem ) a nie bardzo widzę co może pociągnąć temat na ten czas mocno up (banki pewnie też się chwilowo wystrzelały :)
natomiast ciągle widzę potencjał niektorych maluchów i średniaków (choć za wcześnie uznałem że inne są drogie i zacząłem szukać tych z dolnych partii wykresików a z niegłupimi perspektywami)
pozdrawiam i może wieczorkiem wymodzę cóś more
warren buffet / 2006-04-22 21:55 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
orle, ty rekomendujesz krotkie, musze wrocic do historii twojej i poszukac tak pesymistycznych wiesci kiedys tam;)
orzeł / 2006-04-22 22:32 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
Jesteś skazany na porażkę w poszukiwaniach :)do tej pory w kontekście słowa "krótkie" pisałem jedynie o krótkich spodenkach i krótkich wypowiedziach:):):) (kiedyś na chwilkę przyśnił mi się wig 20 na poziomie 2650 ale na szczęście sny się nie spełniają :) najdłużej nie zapakowany po same uszy akcjami byłem dwa dni (uwolniłem jakieś 18 % kapitału na ów krótki moment ale jak widać długo nie wytrzymałem) inną sprawą jest skład mojego portfela na teraz (mam do się pewne zastrzeżonka) i nie są to dylematy na temat dlaczego zawaliłem jedną czy drugą rzecz (np EPD najlepsze biuro turystyczne na świecie gdybym nie był zwyczajnie nieznośnie niezdyscyplinowany miałbym na wakacje na kilka lat :) ale co zrobić now (bo tylko to się liczy) !
ciągle napadają mnie ciągoty krótkich dealków (dwa razy na lubej się udało trzeci nie - selnąłem ze stratą ale globalnie niezły zastrzyk na plus) ale trzymam się jakoś w miarę stabilnie mojej drużyny (nieznacznie zmniejszyłem ilość atm - nie spodziewam się istotnych ruchów w najbliższym okresie a wynik za pierwszy kwartał pewnie nie zachwyci:( i kupiłem troszkę sanwila jako pozycję z gatunku dobrych inaczej :) a taką zawsze w swym portfelu mam
pozdrawiam i życzę powodzenia
idealna wizja for me to stabilizacja na grubasach i tańce hulańce na naszych średnio maluchach
janusz / 2006-04-22 23:31 / Bywalec forum
Witam Orła.
Wspomniałeś kiedyś o forexach,a nie zastanawiałeś sie nad kontraktami(to nie inwestycja tylko hazard-w moim przypadku narazie dobry)Oczywiście ograniczonymi środkami , powiedzmy w bezpiecznych granicach.Można w ten sposób powiększać konto akcji-wykupuję swl i mci ,odwlekam zakup mni i stf.
Jedyny " - " to gały wlepione w monitor.
warren buffet / 2006-04-22 23:07 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
masz racje, nie znalazlem synonimu krotkich o ktorych ja bym pomyslal ;) krotkie spodenki - mamy wiosne i o tym nie pomyslalbym, heh. moze latem

zalecam ostroznosc, poniewaz wkraczajac w niebiosa, bogowie moga byc niezadowoleni ze ich podgladamy ;)
mysza / 2006-04-22 00:45 / portfel / Bywalec forum
BIOTON-opinia Krauzego o dojściu BIO do 1 mld. dochodów w ciągu 3 lat? Podpisanie umowy z Hefei Life Scien..... z Chin (30 mln. diabetyków w Chinach) inwestycja łącznie pochłonie 30 mld. USD - w tym ze strony BIO -30 mln. zł ?????to brzmi futurystycznie i irracjonalnie co z BIOTONEM w poniedziałek ???
czarnytom / 2006-04-21 20:28
Czy ktoś orientuje się kiedy akcje Cash Flow zadebiutują na parkiecie ? 28-ego kończą się się zapisy. Ile czasu może minąć do wejścia na rynek ?
Chciałbym się zapisać ale nie będzie mnie między 28 kwietnia a 8 maja i obawiam się, że mogą one wtedy zadebiutować, a trochę niezręcznie jakby mnie nie było w tym czasie :-)

Z góry dzięki za info i pozdrawiam
czarnytom / 2006-04-21 20:45
Orle
chyba Unimil w końcu ruszył i głośno się o nim zrobiło dziś : BISE,BZWBK
a ja sprzedałem wczoraj rano bo brak mi cierpliwości ale się nauczę w końcu :-)
Pozdrawiam
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy