Forum Forum emerytalneOFE

Na informacje z ZUS jeszcze poczekamy

Na informacje z ZUS jeszcze poczekamy

Money.pl / 2006-08-16 16:13
Komentarze do wiadomości: Na informacje z ZUS jeszcze poczekamy.
Wyświetlaj:
Gwiazdka21 / 83.16.87.* / 2006-08-16 17:00
A takie bezrobocie w tym kraju.I co nikt nie pomyślał, żeby nowych ludzi zatrudnić zamiast kupować drogie samochody i marmurowe schodki do swoich oddziałów wykładać?
Ja od 4 latach prosze w ZUS-ie tylko o jedno,bo jakimś cudem rozmnożyłam się i miałam dwa konta-żeby po scaleniu tych kont sprawdzić co jest na tym jednym-NIEREALNE!!Pani z sali obsługi nie ma wglądu do wpłat na moje konto.Dołożyć im kary za niewywiązywanie się z obowiązków pracowniczych wobec Państwa.Jak jeden Przezes z drugim zapłacą z własnej kieszeni to sami usiądą pomagać
Pozdrawiam i wspołczuję na starość, bo to co mnie czeka to tylko przerażenie ogarnia .Po 20 latach pracy
Tinka / 193.109.212.* / 2006-08-17 08:11
Też miałam problem z rozmnożonymi kontami. Walczyłam 4 lata NIE DAŁO SIĘ ICH SCALIĆ. Napisałam pismo imiennie adresowane na Panią Prezes ZUS. Pomogło w ciągu miesiąca konta zostały scalone a moje składki trafiły do OFE. Pozdrawiam
silverweb / 2006-08-16 16:19
Ja mam pomysł, dlaczego ZUS opóźnia wyliczenie faktycznego stanu naszych kont...
Włąściwie to dwa pomysły:
1. Mają totalny burdel i od 8 lat nie wiedzą jak to wszystko zebrać do kupy, albo jak to się wylicza...
2. Boją się, że jak się społeczeństwo dowie ile pieniedzy tak naprawdę straciło, to powstanie bunt, który doprowadzi do upadku tego ku**stwa... A wtedy te tysiące pracowników, których bez sensu karmimy oraz cała śmietanka towarzyska z ZUSu wylecą na bruk...

Żal mi moich dzieci, które pewnie też będą skazane na tę cholerną dziadoską instytucję... Bo teraz mówią, że ZUSu nie można zlikwidować, bo co z emertytami? I tak będzie do końca świata i jeszcze dłużej, bo przecież każdego roku przybywają kolejni emeryci, którym trzeba wypłacać.... i tak to się będzie ciągnęło i ciągnęło, i ciągnęło, i ciągnęło, i ciągnęło, i ciągnęło, i ciągnęło, i ciągnęło, i ciągnęło, i ciągnęło....
silverweb / 2006-08-16 16:14
Jestem informatykiem, programistą.
Przeraża mnie wiadomość, że informatyzacja ZUSu trwa już tak długo, i tyle pieniędzy pochłonęła, a jeszcze nie jest procesem zakończonym. Nadal nie mają kompletnej infrastruktury i nadal nie mają ostatecznej wersji oprogramowania.
Zastanawia mnie, skąd takie koszty i takie opóźnienia!

Mogę się jedynie domyślać, że sprzedano przetargi, a przez to dostarczany do ZUSu sprzęt jest nadmiernie rozbudowany (do zadań biurowych można spokojnie postawić komputer, którego jednostka centralna nie będzie droższa niż 900zł brutto!). Spodziewam się jednak, że powstawiano tam maszyny warte dużo więcej, bo przecież od droższego sprzętu można mieć większą prowizję.
Kolejna sprawa to koszt i czas wykonania oprogramowania. Ja wiem, że to nie jest łatwe zadanie, ale przecież nie robi tego jedna osoba, tylko ogromna, jak na polski rynek informatyczny, firma (Prokom). Nie wiem na czym polega problem... Mam wrażenie, że umowy zostały tak skonstruowane, że producent oprogramowania dostaje pieniądze w postaci abonamentu, czyli wypłacane miesięcznie dość spore kwoty pieniedzy. Bo gdyby mieli dostać z góry określoną kwotę za wykonanie oprogramowania, to staraliby się zarobić te konkretne pieniądze w możliwie najkrótszym czasie. A to tak długo trwa i nadal jesteśmy na etapie dna i wiadra mułu... Wypłacono 2mld zł a ja nadal nie wiem, co mam i czy ZUS jest rentowny (a że nie jest, to już inna sprawa... Wolałbym te ponad 700zł inwestować po swojemu - fundusze, akcje, obligacje, nieruchomości...).

Jednym słowem, ktoś komuś posmarował, albo jest tak totalny burdel, że nikt nie jest w stanie określić co się dzieje i co gdzie i na jakim jest etapie...

Dlaczego nie możemy sprzedać majątku ZUSu i wypłacić ludziom pieniędzy, dlaczego nie możemy dać ludziom możliwości wpłacenia tych pieniędzy albo według własnego pomysłu i możliwości, albo do firm, które będą tym zgrabnie zarządzały i będą brały procent od pomnożonej kwoty? Przecież to by się każdemu opłacało!
ZUS dostaje kasę i tak naprawdę poza inflacją (choć i to jest wątpliwe) to te pieniądze totalnie nie mają żadnego przyrostu wartości! Poprostu strata kapitału i nic więcej...
bibi / 81.15.177.* / 2006-08-20 11:52
Gdy kiedyśw ZUS-ie prosiłem informatyka o wyjaśnienie problemu z programem płatnik, to mi powiedział, że oni nie udzielają takich informacji, bo obsługą zajmuje się firma zewnętrzna, która za to dostaje 200 mln miesięcznie i dał mi do nich telefon. Oczywiście nie dodzwoniłem się bo ciągle był zajęty numer!
Z naszymi kontami jest podobnie, największą kasę zrobiła mała zapyziała firma, która z małym prezesem ZUS podpisała umowę na informatyzację tej firmy. Teraz mała firma jest wielka (za naszą kasę), a może ktoś wie gdzie wylądował mały prezes za zasługi w informatyzacji ZUS-u?
ciekwska / 83.30.86.* / 2006-08-16 16:13
Czy w zwiazku z opoznieniami po stronie ZUS beda zatem naliczane odsetki takie jak w przypadku opoznien w zaplacie skladek na ZUS przez podmioty gospodarcze ?
LENIN / 83.238.240.* / 2006-08-16 22:31
ciekawość to pierwszy stopień do piekła!

Najnowsze wpisy