Forum Forum prawnePracy

Na jaki urlop wypoczynkowy może liczyć pracownik

Na jaki urlop wypoczynkowy może liczyć pracownik

Cezaryna / 2012-12-28 13:29
Od niedawna pracuję dla pewnej firmy. jestem zatrudniona tymczasowo , bowiem kobieta na której miejsce przyszłam jest w ciąży. Czy może mi ktoś powiedzieć na jaki urlop wypoczynkowy mogę liczyć skoro jestem pracwonikiem zatrudnionym tymczasowo?
Wyświetlaj:
szklarek / 2012-12-28 13:39
Tymczasowo bo jest Pani zatrudniona przez agencję pracy tymczasowej, czy tymczasowo, bo ma normalną umowę na zastępstwo.

W tym pierwszym przypadku- jest prawo do urlopu narastającego w wymiarze 2 dni po przepracowaniu każdego miesiąca - z art. 17 USTAWY
z dnia 9 lipca 2003 r.
o zatrudnianiu pracowników tymczasowych.

W tym drugim przypadku- normalny kodeksowy u. wypoczynkowy proporcjonalny z art.155'1 KP, no chyba, że przed rokiem 2012 nigdy nie była Pani w zatrudnieniu- wtedy urlop cząstkowy z art. 153 KP.

A więc fakt, że umowa jest na zastępstwo niczego nie zmienia, poza większym prawdopodobieństwem, że u. może być udzielony nadmiarowo, gdy pracownik zastępowany wróci wcześniej, niż się spodziewano.
Cezaryna / 2012-12-28 14:48
jestem zatrudniona tymczaowo na normalną umowę w zastępstwo za poprzednią pracowniczkę... tak czy siak dziękuje za pomoc!!

Najnowsze wpisy