Forum Polityka, aktualnościKraj

Na rynku pojawią się dwaj nowi operatorzy komórkowi

Na rynku pojawią się dwaj nowi operatorzy komórkowi

Wyświetlaj:
adam_gielda / 2007-09-28 01:26 / Bywalec forum
jozefina -> czy ty potrafisz czytać?
Józefina / 2007-10-02 04:35 / portfel / Tysiącznik na forum
a o co chodzi?
Myślisz, że nie odróżniam telewizora od telefonu... ?
;-P
Józefina / 2007-09-25 13:32 / portfel / Tysiącznik na forum
Wielka mi tajemnica...... POLSAT
Polsat .... będzie miał swoją sieć gsm....
Zawsze wierzyłam w zdolności biznesowe tego faceta.....
Dobrze mu się układa bo potrafi facet kochać.....
Historia jego miłości do żony jest wyjątkowa.....
Gratuluję i życzę dalszych sukcesów :-)
..MP / 195.90.107.* / 2007-09-24 14:45
Jakos nikt nie przejmuje sie tym ze bedzie 50% wiecej nadajnikow stacji bazowych ktore sa niczym innym jak piecykiem mikrofalowym bez zadnych zabezpieczen.
MsZ / 83.16.8.* / 2007-09-24 15:27
jasne... zamiast opowiadać p******* mógłbyś drogi internauto troszkę na ten temat poczytać. może zacznij od specyfikacji technicznej BTS'a i wtedy się wypowiedz.
..MP / 195.90.107.* / 2007-09-24 15:42
Przeczytalem i wiem ze postawienie BTSa w odleglosci 4.5 metra od czyjegos mieszkania jest niezgodne z prawem i zagraza jego zdrowiu.
Mimo to takiego BTSa postawiono wiec nie p****** mi tu ze cos wiesz bo nic nie wiesz.
MsZ / 83.16.8.* / 2007-09-24 15:46
to czy jest zgodne z prawem czy nie to już nie mój problem. wiem, ze nie jest szkodliwe dla zdrowia... wiesz jak działa BTS?
..MP / 195.90.107.* / 2007-09-24 16:21

wiesz jak działa BTS?

Wiem.
Wiesz ja PEM wplywa na organizm czlowieka?
MsZ / 83.16.8.* / 2007-09-24 16:45
Anteny stacji bazowych mają charakterystykę poziomą. Konstrukcja emituje wiązkę fal tylko równolegle do ziemi, a nie pod siebie. Polskie normy ochronne są surowsze niż w UE. U nas natężenie promieniowania elektromagnetycznego w miejscach dostępnych dla ludzi nie może przekraczać 0,1 W na m kw., tymczasem w UE wynosi 4,5 W na m kw. Każda oddana do użytku stacja badana jest przez Instytut Pracy. Nowoczesne BTS'y są całkowicie bezpieczne! Analogowe stacje siały dużo mocniej i od nich możnabyło "złapać" tzw. chorobę telegrafisty, która objawia się bólami głowy, nudnościami, osłabieniem i sennością. Analogowych BTS'ów nie używa się od 1998 roku.
Nie możesz porówywać kuchenki mikrofalowej z BTS'em bo to zupełnie inna sprawa. Po pierwsze to są mikrofale, które chodzą na częstotliwości 1 - 40 GHz a GSM chodzi na 870-960 MHz oraz 1710-1880 MHz. W mikrofaliówce promieniowanie jest bardzo intensywne (dlatego ją zamykasz) i potrafi dochodzić do 900W na dm kw. Minimalna wartość w mikrofali to 80W. Poza tym fale radiowe mają inną charakterystykę niż mikrofale (długość, częstotliwość).
..MP / 195.90.107.* / 2007-09-24 17:38
Niestety wydaje Ci sie ze wiesz.

O poziomej charakterystyce anten BTSa mozna mowic tylko w odleglosci wiekszej niz 3 m od promiennika. Na to sie dzieje przy samym promienniku nie ma nawet teorii.
Listki boczne moga niesc nawet wiecej mocy niz tor glowny.
O tym ze pod antena nic nie ma to chyba wyczytales w literaturze propagandowej Polkomtela, Ery albo innego scierwa.
Pomiary mowia zupelnie cos innego.
Przyklad:
wieza 30m wysoka,
skladowa napieciowa w odlegosci 30m od promiennika w lini poziomej wynosila 7V a u podstawy wiezy 9V. Ladne mi zero.

Kuchenki mikrofalowe dzialaja na czestotliwosci 800-2500 MHz z moca od 300 do 1600W.
Kto Ci takich bzdur naopowiadal o tych 40GHz?

Nawet o BTS wiesz niewiele.
Pracuja one jeszcze w pasmie 2100MHz.
Tak wiec zakres czestotliwosci pracy kuchenki mikrofalowej i BTS jest ten sam.

A teraz zajmijmy sie bzdurami ktore wypisujesz na temat mocy tych anten.
Slyszales cos o zysku energetycznym anteny?
Antena do ktorej dostarczymy 15W mocy a majaca zysk 16dBi emituje PEM o mocy 400W.
Majac 9 takich anten na jednym maszcie 3 zakresowej BTS sumaryczna moc wypromieniowanego PEM wynosi 3600W a wiec nawet wiecej niz najwiekszy piecyk mikrofalowy.

A teraz napisz cos o wplywie PEM na organizm czlowieka.
Posmiejemy sie razem.
Józefina / 2007-09-25 13:41 / portfel / Tysiącznik na forum
do kościoła chodzić nie wolno bo teraz to prawie na każdej dzwonnicy anteny zainstalowali.........
to straszne......
:-)
..MP / 195.90.107.* / 2007-09-25 14:52
Czy Pani Jozefina mieszka w kosciele?
Jesli nie to pojscie na msze raz w tygodniu na godzine jest znacznie mniej szkodliwe niz mieszkanie przy antenie 24 godziny na dobe.
Józefina / 2007-09-25 14:57 / portfel / Tysiącznik na forum
Pomóż sprawie i sobie i szybko napisz oficjalne zapytanie do technicznych uczelni.
Poszukaj studentów którzy pisali o tym pracę magisterską.... i wszystko dołącz do akt sprawy..
ale nie chce mi się wierzyc że to jest BTS .... to pewnie zwykła antena wzmacniająca..
Józefina / 2007-09-25 15:02 / portfel / Tysiącznik na forum
am.sg@interia.pl
podeśli mi zdjęcia tego Twojego "bts-a".....
Józefina / 2007-09-25 15:30 / portfel / Tysiącznik na forum
ok zobaczę wieczorkiem...
teraz musze juz lecieć....
bo mnie przytrzymał ten BTS.... a praca wzywa....
... a widziałeś te bts-y w szwecji z mojego linka ???
Ładne co...... ;-)
..MP / 195.90.107.* / 2007-09-25 16:07
e-mail sie odbil (550 konto nie istnieje). Wyslalem na am.sg@interia.pl
Józefina / 2007-09-25 17:03 / portfel / Tysiącznik na forum
am.sg@interia.pl

moze za duże zdjęcia wyśli bez to zobaczymy czy dojdzie
Józefina / 2007-09-25 15:42 / portfel / Tysiącznik na forum
:-))) tarfna uwaga....
napisz mi jeszcze kto jest właścicielem i zarządcą budynku, czy to wspólnota, czy pomiesczenia w którym jest sprzęt jest częścią wspólna czy pomieszczeniam prywatnym.. kto podpisał umowę z polkomtelem czy masz wgląd do umowy, czy jesteś współw;laścicelem nieruchomości......
..MP / 195.90.107.* / 2007-09-25 15:54
Budynek na ktory BTSa postawiono ma wspolnote mieszkaniowa ktora w glosowaniu wyrazila na to zgode. Ciekawe jest to ze wiekszosc mieszkancow to najemcy gminy a z 6 wlascicieli indywidualnych, podejmujacych ta decyzje, mieszka tam juz tylko jeden. Jeden z tych co wyrazili zgode wyprowadzil sie miesiac po postawieniu anteny.
Elektronika stoi w pomieszczeniu wspolnym na strychu.
Wspolnota administruje sie sama i to ona podpisala umowe.
Wglad do umowy mialem tylko raz bez mozliwosci zrobienia kopii.
Mam wszystkie dokumenty ktore ma wydzial architektory.
Nasza wspolnota jest w budynku stykajacym sie z tym z antena.
Antena stoi 4.5m od granicy miedzy budynkami.
Przy tej granicy sa sypialnie mieszkancow naszego budynku.
..MP / 195.90.107.* / 2007-09-25 15:36
Widzialem i zauwazylem jedna ciekawostke.
Na zadnym zdjeciu ten maszt nie stoi w poblizu budynu mieszkalnego ani na jego dachu.
..MP / 195.90.107.* / 2007-09-25 15:01
Mylisz ze po ponad 2 latach walki z Polkomtelem nadal nie wiemy z czym walczymy.

Cytat z oficjalnego dokumentu:
Stacja bazowa telefonii komorkowej GSM Plus BT-1 0565
jjk / 80.52.201.* / 2007-09-24 18:35
Można się skręcić co wy tu piszecie, od 1992 roku instaluje naprawiam i konserwuje i i anteny rozsiewcze GSM I DCS oraz łącza radiowe różnych firm typów i mocy i czasami siedzi się faktycznie w polu że aż uszy pieką i głowa boli ale wtedy sa dookoła nas dziesiątki anten promieniu kilku metrów , ale nigdy nie słyszałem o jakiś ubraniach , kombinezonach czy czymś takim. natomiast jest to niepoważne, jak ludzie protestują przeciwko anteną komórkowym ale nic nie maja przeciwko trzymaniu przy głowie komórki która pracuje z taką sama mocą, bo inaczej nie mogła by działać ( bilans mocy), kiedy dokonywaliśmy pomiarów gęstości pola elektromagnetycznego, w mieszkaniach bloków sąsiadujących z wielo nadajnikową wieżą, wszystkie miejsca były poniżej normy , tylko mieszkania w których pracował telewizor lub tradycyjny ekran komputera wskaźnik wychylał sie do końca skali i opadał po wyłączeniu tych urządzeń więc panowie po co taka akademicka gadka bo ktoś coś słyszał. natomiast jak by każda częstotliwość, która nas otacza i te które my nawet wytwarzamy miała być w innym kolorze to zabrakło by palety i to jest cały czas wokół nas i jestem przekonany że to wszystko na nas oddziaływuje tylko nikt nie zbadał tak do końca jeszcze jak, bo cały wszechświat otoczony jest przez fale radiowe które rozchodzą się nawet w próżni.
..MP / 195.90.107.* / 2007-09-24 19:09
Jakby Ci postawili BTSa 4.5m od Twojego mieszkania to bys mowil inaczej.
Jesli Twoj pracodawca olewa Twoje zdrowie to miej pretensje do niego jak bedziesz mial problem ze stworzeniem swojego potomka. We Wloszech pracownicy nie daja sie tak traktowac.
Ty sobie pojdziesz do pracy na 8 godzin z czego narazony na promieniowanie bedziesz przez kilkanascie lub kilkadziesiat minut. Ja musze byc narazony w domu na to promieniowanie przez 24 godziny na dobe.
Przez komorke tez rozmawia sie przez kilkanascie minut dziennie a tych ktorzy przesadzaja z gadaniem przez komorke znadziesz w szpitalu onkologicznym z rakiem mozgu.
Poweidz mi dlaczego pomiary wokol nowych BTSow dokonywane sa glownie w zimie w temperaturze okolo 0 st C?
Józefina / 2007-09-25 13:44 / portfel / Tysiącznik na forum
a gdzie Ty byłes jak go stawiali......
4,5 metra od mieszkania......
Jakoś mi się nie chce wierzyć... po prostu w to nie wierzę..
może to tylko antena?
Gdzie to jest?
..MP / 195.90.107.* / 2007-09-25 14:36
W Warszawie.
Zaprotestowalismy jak zaczeli stawiac.
Olali nas.
Uzyskali pozwolenie budowlane na budynek o innym numerze a stawiali na innym.
Kiedy to pozwolenie zakwestionowalismy dostali dokument "korygujacy oczywista pomyke"
Urzad siedzial na papierach az Polkomtel skonczyl budowe.
Dzien po skonczeniu budowy wznowil postepowanie administracyjne i wydawaloby sie ze sprawa zalatwiona ale nie.
Od 2 lat antena jest wlaczona a zadne postepowanie wznawiajace sie nie zaczelo.
Antene wlaczyli bez zezwolen radiwych i bez zgodnych z ustawa badan promieniowania.
Antena stoi dokladnie 4.5m od mojej sypialni.
W Polsce wszystko jest mozliwe.
Nawet zmiana przepisow jest mozliwa.
Do sierpnia zeszlego roku zeby postawic BTSa na budynku trzeba bylo miec zezwolenie budowlane teraz wystarczy zgloszenie.
Józefina / 2007-09-25 14:53 / portfel / Tysiącznik na forum
ale czy to jest BTS czy zwykła antena.....?
BTS czyli stacja bazowa to nie tylko maszt i anteny ale również dużo sprzętu komputerowego....
Czy aby na pewno to co jest 4,5 metra od twojej sypialni to stacja Bazowa?

Sam wystąp do wyższych uczelni o opinię.... Przeciaż możesz sam poszukać eksperta, który będzie mógł zaopiniować : poszukaj na ATR w Bydgoszczy na politechnikach...
i dołacz do akt jako opinia eksperta niezależnego. Wtedy nakierujesz sąd czy ludzi z prokuratury gdzie wysłać zapytania... takie sprawy sa trudne bo co talki prokurator wie o stacji nadawczej nic... wiec jest mu trudno stawiać pytania bo żeby stawiac to trzeba wiedzieć o co chodzi....
..MP / 195.90.107.* / 2007-09-25 15:08
To jest "Stacja bazowa telefonii komorkowej GSM Plus"
Ma w sobie 3 kanaly 900/1800/2100 o mocach dostarczonych do antem 15W/15W/10W.
Cala elektronika jest na strychu budynku na ktorym stoi maszt.

Sprawa jest w prokuraturze nie o to ze postawili (tym zajmuje sie admistracja) tylko ze wlaczyli bez pozwolenia radiowego, bez odpowiedznich (zgodnych z ustawa) pomiarow przez co narazili nas na utrate zdrowia.
MsZ / 83.16.8.* / 2007-09-25 09:39
dziękuję jjk. widać koloega ..MP jest zwolennikiem teorii, że wszyscy będziemy mieli raka mózgu...
Co do mikrofal to wpisz sobie takie pytanie w google i dostaniesz odpowiedź na jakich częstotliwościach chodzą - wikipedia może być pomocna.
w kwestii temperatury również zobacz informacje o rozchodzeniu się fal i będziesz wszystko wiedział.
..MP / 195.90.107.* / 2007-09-25 14:48
Gdybys chociaz zajzal do Wikipedii to bys tych bzdur nie pisal.

Ty nawet nie wiesz o co chodzi z ta temperatura.

Pomiary robi sie przy temperaturze ok 0 st C poniewaz ponizej zera ich robic nie wolno (ustawa zabrania) a przyrzady pomiarowe kalibrowane sa na temperature 26 stC.
Im nizsza temperatura tym mniej czuly jest przyrzad. Przy temperaturze 0 stC jego czulosc jest o 17% mniejsza a wiec wyniki sa o tyle mnijsze od rzeczywistych.
Nie ma to nic wspolnego z propagacja fal.
..MP / 195.90.107.* / 2007-09-24 16:15
Czlowieku instrukcja dla technikow obslugujacych te stacje mowi ze nie powinno sie podchodzic do nich na odleglos mniejsza niz 8 metrow bez ubran ochronnych.
Nie pitol wiec ze nie jest szkodliwa dla zdrowia.
Józefina / 2007-09-25 14:07 / portfel / Tysiącznik na forum
prędzej Cie autosugestia wykończy.....
słuchaj jeżeli jestes pewien swoich racji to podaj do sądu operatora - właściciela .. tego BTS-a . Jeżeli jestes tak pewny swego to możesz zarobic kupę kasy tj odszkodowania....
Pózniej wyprowdzisz się i problem z głowy...:-))

Zobacz sobie na to...... piękne BTS-y..... u nas w Polsce jeszcze takich nie ma.... ale może kiedyś....

http://www.ericsson.com/ericsson/press/photos/towertube.shtml
..MP / 195.90.107.* / 2007-09-25 14:40
Sprawa jest w prokuraturze juz drugi raz.
Po pierwszym odrzuceniu przez prokurature sad rejonowy sie z nami zgodzil i zwrocil sprawe do prokuratury aby zapytala eksperta.
Prokuratura wyslala pytania do IMP w Lodzi a tam "specjalista" olal ich pytania (napisal w wrecz ze na nie nie odpowie) a prokuraturze to nie przeszkadzalo aby sprawe ponownie odrzucic. Teraz sprawa wyladaowala ponownie w sadzie rejonowym.
MsZ / 83.16.8.* / 2007-09-25 16:06
no to chyba wszytsko wyjaśnia... jeżeli nie chciał gadać to znaczy, że nie ma o czym.
ale chyba faktycznie ta antena Ci szkodzi.
a teraz przeczytaj i się zastanów
http://pl.wikipedia.org/wiki/Mikrofale
..MP / 195.90.107.* / 2007-09-25 16:20
Ty albo nie umiesz pisac albo czytac ze zrozumieniem.
W linku ktory podales napisali ze kuchenki pracuja na czestotliwosci 2.45GHz.
To moze te nowe bo te kilkuletnie pracuja na ok 900MHz.
Mikrofale wytwarzane w kuchenkach i BTSach to sa te same mikrofale i nawet czestotliwosci i moce maja podobne.
Tobie najwidoczniej szkodzi cos innego.
Co Ty mozesz powiedziec na temat rzeslanek prokuratury?
Nic nie wiesz i piszesz i nie tylko o prokuraturze.
MsZ / 83.16.8.* / 2007-09-25 16:28
a poniżej o zakresach mikrofal...
ale widzę, że jesteś ustawiony na hasło anteny szkodzą i nic Cię nie przekona.
pamiętaj, że sieć bezprzewodowa z rutera, bluetooth, telewizor, monitor, radio też szkodzi bo wysyła fale... a te fale są niebezpieczne... drążą nasze mózgi i powodują raka i demencję... powodują też wypadki.... są strrraaaaaaszne
..MP / 195.90.107.* / 2007-09-25 17:02
Przestan belkotac i przypomnij sobie temat dyskusji.
Twoja idea ze promieniowanie w kuchenkach mikrofalowych to co innego niz promieniowanie z BTSa jest zwyczajna bzdura.
MsZ / 83.16.8.* / 2007-09-25 17:04
dobrze chłopcze.. masz racje to te same fale
dzisiaj wystawiam miskę pod masz i będę czekał aż się zagotuje
..MP / 195.90.107.* / 2007-09-25 18:40
Maly czlowieku, nawet nie potrafisz sie przyznac do bledu.
jarek1 / 83.17.216.* / 2007-09-24 09:57
Play bije wszystkich,na glowe!!!Jest 50% taniej niz w orange.Tylko Play
to pisalem ja / 90.156.26.* / 2007-09-24 11:26
tato cie trąca?
mad04 / 80.53.117.* / 2007-09-24 10:31
Jesteś jakimś pieprzonym akwizytorem?
JanKS / 2007-09-24 10:31 / Bywalec forum
ale reklama....
Jest taniej, ale 50%? to porównujesz z jakimiś starymi i wyjątkowo drogimi taryfami.
A poza tym mBank jest jeszcze tańszy niż Playa.
Pozdro

Najnowsze wpisy