Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Na zmianach w OZE zyskają głównie koncerny energetyczne

Na zmianach w OZE zyskają głównie koncerny energetyczne

Wyświetlaj:
zigor / 79.77.67.* / 2016-05-09 11:42
"wytwarzają energię w sposób stabilny i przewidywalny" - kto będzie o tym decydował? jarek, gliński, szamanka? wydobycie węgla kamiennego w polsce jest bardzo niestabilne i nieprzewidywalne, nie tylko ze względu na ceny i opłacalność ale również wypadkowość, tąpnięcia, metan, prawdopodobieństwo trzęsień ziemi, hydroelektrownie też będą miały problemy bo wody generalnie będzie mniej. po drugiej stronie mamy kalkulację średniorocznych dni słonecznych (chociaż nie są konieczne) i codzienne bryzy nadmorskie (tam ciągle wieje) więc jest to bardzo przewidywalne. jedyny problem to magazynowanie tej energii i wydajność urządzeń które można poprawić jeśli się w to zainwestuje zamiast w "czyszczenie" węgla. Kolejne rozwiązania na kadencję lub dwie a nie z myślą o dobrej przyszłości społeczeństwa. zostawcie węgiel pod ziemią - za miliardy lat będą z tego diamenty i nasi potomkowie będą szejkami diamentowymi, Zamiast drenować kieszenie podatników na bankruta otwórzcie się na nowe i ekologiczne i tam dajcie pracę zwalnianym z kopalń.
ozegórą / 81.210.82.* / 2016-05-09 11:36
Zamiast iść do przodu jeżeli chodzi o pozyskiwanie energii to się cofamy. Za restrukturyzacje kopalń
zapłacimy wszyscy poprzez wyzsze rachunki za energie elektryczną. Kopalnie to dojna krowa dla spółek ,spółeczek. Nie idziemy w dobrym kierunku. eee szkoda gadać.
.lkjhgfdh / 89.65.229.* / 2016-05-09 11:29
posówac górników haha frajerskie krety
kkk64 / 188.146.64.* / 2016-05-09 10:38
Klimat się ociepla, wiec energia oparta na węglu czy też atomie powoli traci rację bytu. Dlaczego? W zeszłym roku po kilku tygodniach upałów, elektrownie nie miały wody niezbędnej do chłodzenia, co będzie za kilka lat gdy temperatura jeszcze bardziej wzrośnie? Do tego trzeba doliczyć to, iż węgiel się skończy wcześniej niż się nam wydaje, i nie chodzi o koniec złoża a o koszt energetyczny. Potrzebny do jego wydobycia i przetworzenia. Mam tu na myśli to stosunek ilości kWh potrzebnych do wydobycia i przetworzenia 1 tony węgla, a ilością energii z niej uzyskanych. Jeżeli na wydobycie, transport i przetworzenie 1 tony zużyjemy powiedzmy 60% energii jaką z niej uzyskamy, to można powiedzieć Its Over
mmopl / 83.20.6.* / 2016-05-09 23:42
A jaki masz koszt energetyczny wiatraków? Weź de poczytaj
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
borus / 79.190.8.* / 2016-05-09 10:12
W 2014 r. gospodarstwa domowe dopłacały na OZE 6,24 eurocenta od każdej zużytej kilowatogodziny, w 2015 r. wysokość tej dopłaty, tzw. EEG-Umlage ustalono na 6,17 eurocenta. Dalej jest to jednak ok. 20 proc. w rachunku za energię. Przeciętna niemiecka czteroosobowa rodzina płaci dziś więc ponad 200 euro rocznie na dotacje do zielonej energii, a w 2014 r. kwota dopłat w skali kraju jest rzędu 24 mld euro.
lol2150 / 83.8.141.* / 2016-05-09 11:34
Drogi panie jest w naszym świecie pewna prawidłowość tam gdzie władza się miesza ze swoimi dotacjami i pomocą nic się nie opłaci a tam gdzie samotnie obywatel działa opłaci się. Wiem co pisze sam mam instalacje fotowoltaiczną do grzania wody bez dotacji wyszła 4 razy taniej niż z dotacją. Bardziej pan słuchaj ludzi niż władzy i nie wypisuj bzdur
jajcarz01 / 83.30.253.* / 2016-05-10 02:30
jaja513: Za przeproszeniem....... a .uj cię to obchodzi co on z tą instalacją robi do czego używa a węgiel trzyma pewnie w kredensie masz jakiś problem ze sobą? Weź koło i je,nij się nim w czoło, co?
jaja513 / 194.126.210.* / 2016-05-09 12:34
Jeśli grzejesz wodę ogniwami fotowoltanicznymi to jesteś bałwanem!
Porównaj sobie sprawności instalacji solarnej do grzania wody i ogniw fotowoltaniacznych.
Sceptyk316 / 178.36.26.* / 2016-05-09 10:09
Teraz wszystko jasne ,mamy wspaniały patent na panele perowskitowe Olgi Malinkiewicz i poprzedni rząd
hamował ten jej wynalazek a teraz głosowałem na pis i to samo?WTF ???
Jednak są te mafie węglowe i słązacy byli i są w rządzie i zatruwają ile się da i lobbują sami siebie.
-Pozostaje jedynie kupić panele słoneczne na własną rękę z np z Niemiec a jak już polskie wejdą za 10 lat to mozna je ewentualnie wymienić lub dodać na dach .
Sceptyk317 / 83.30.253.* / 2016-05-10 01:50
Jak by tak było wspaniale to by już to by było wszędzie na każdym domu a nie jedynie na firmach czy instytucjach na pokaz bo ulgi podatkowe o kosztach instalacji tego nie wspomnę. Wszelkie statystyki czy wyliczenia mają się nijak do praktyki i rzeczywistości i w sumie mało, że wydasz na to swoją czy cudzą kasę z dofinansowania to i tak będziesz do tego interesu dopłacał co ciekawe i inni do tego twojego "interesu" i energii też. A i jeszcze jedno znając pazerność władzy nikt i nigdy ci nie zagwarantuje, że nie będziesz jeszcze płacił podatku czy dodatkowych opłat bo to twoje prywatne bez podatków i bankowych procentów sfinansowane.
paluch / 217.173.7.* / 2016-05-09 10:03
Trzeba częściej wychodzić na ulice i dać Rządowi do zrozumienia , że już tak za długo rządzą a nie maja o tym zielonego pojęcia
zatopickopalnie / 91.215.237.* / 2016-05-09 10:02
A ja mam kolektor do grzania wody i mam przez większość roku gorącą wodę mam zamiar w tym roku zrobić dodatkową instalacje na kaloryfery z oddzielnego solara. No i powoli kompletuje instalację fotowoltaniczną z funkcją UPS i mały wiatrak. Do grzania w zimie używam głównie mielone gałęzie brykiet z trawy i tektury który sam sobie robię i spalam 1 tone węgla na rok. Moi sąsiedzi spalają około 4 -5 a nawet i 8 ton węgla rocznie i do tego setki kilogramów śmieci i plastiku bo czuć to w powietrzu. Łatwo policzyć faktyczne okres zwrotu tych inwestycji za wszystkie sprzęty jakie mam do wytwarzania swojej energii wydałem już około 12 tysięcy z tego 4,5 tysiąca na fotowoltaikę którą lada dzień uruchomie. Solara mam już 4 lata i na pewno się zwrócił licząc zaoszczędzone wydatki na węgiel i czas potrzebny na grzebanie w piecu i wdychaniu smrodu. Kompletną instalację solarną dla 3-4 osób można zrobić samemu za około 5 tysięcy złotych oszczędza się rocznie około 2 ton węgla.
bartek-ggg / 83.17.178.* / 2016-05-09 12:06
w lecie będziesz grzał wodę do kaloryferów?
bo w zimie chyba solary słabo się sprawdzają?
zatopickopalnie / 91.215.237.* / 2016-05-09 16:48
Jak świeci słońce to grzeją całkiem nie źle, bywało że było na zewnątrz -15 a świeciło słońce to przez pompę leciało 40 stopni ale na zimę to nie ma co liczyć są miesiące wiosenne i wczesnojesienne że w domu zimno a słońce świeci to wtedy się to opłaci czasami w październiku jest wrzątek w kranach mimo że na zewnątrz chłodno. A w lecie wystarczy zasłonić i nie grzeją te co mam muszę zasłaniać na upałach bo za bardzo się nagrzewają.
zx365 / 80.48.121.* / 2016-05-09 09:55
I bardzo dobrze, że rząd stawia na energię ze spalania węgla. Ktoś na tym świecie musi w końcu dostarczać CO2 do atmosfery, bo w końcu rośliny wyginą i dopiero zacznie się lament, że świat zamienia się w pustynię. Przecież węgiel został wytworzony przez naturę i też jest OZE tylko, że w innych ramach czasowych. Czemu nikt nie mówi o ropie naftowej. Przecież to na dobrą sprawę taki węgiel w płynie i jakoś nikt nie myśli o zastąpieniu jej wierzbą energetyczną czy innym wiatrakiem? I jak się dobrze zastanowić to czy na prawdę energia uzyskana za pomocą ogniw fotowoltaicznych czy innych kolektorów jest ekologiczna?
etc. / 194.165.48.* / 2016-05-09 12:55
Tak, węgiel został wytworzony przez naturę, ale "w ramach czasowych" o jakich Tobie najwyraźniej się nie śniło. Spróbuj wyprodukować chociaż bryłkę węgla albo litr ropy to zrozumiesz na czym polega różnica między odnawialnymi a nieodnawialnymi źródłami energii i jakie znaczenie dla przetrwania ludzkości ma czas.
sdg4 / 83.15.27.* / 2016-05-09 09:47
Ropa też się skończy ale czy już dzisiaj z niej prześcieradłą rezygnują? Nie bo po co skoro dzisiaj ropa daje im zarobic to zrabiają. Czyich interesó broni ten matołek ujadajacy na pis za to ze chce by kopalnie zostały w Polskich rękach a nie oddane niemcom jak chciała PO? Niemcy wracaja do węgla a my mamy zrezygnować bo jakiś lobbysta tak chce? Dobrze że PO zostało odrąbane od koryta bo dzisiaj nie mielibysmy ani kopalń, ani lasów, ani nawet dostępu do Bałtyku.
Paweł324 / 213.216.114.* / 2016-05-09 09:54
No i właśnie o to też chodzi , prześcieradła zarabiają a ja do węgła dokładam taka to różnica
energetyk701 / 176.97.24.* / 2016-05-09 09:54
Niemcy nie sa glupi...liczyc umieja...Jesli by juz wracali to wegla to kupia sabie tanszy w Australi czy Kanadzie...Zatem nie siej propagandy...
zigor / 79.77.67.* / 2016-05-09 09:31
rząd idzie w kierunku monopolu dostawców energii bo to i stołki stabilne i obywateli trzyma się za jaja.
cały świat idzie w odwrotnym kierunku tak aby gospodarstwa domowe były niezależne a nadwyżkę sprzedawały po cenie która zwróci nakłady na ekologię. za tą politykę każdy z nas zapłaci minimum kilkadziesiąt zł więcej miesięcznie bo dodając podatek za wodę w każdym produkcie zapłacimy od kilku groszy do kilku złotych więcej.
młody522 / 91.199.250.* / 2016-05-09 09:20
Dziś rocznica zakończenia wojny.
"Cześć i Chwała Bohaterom !!!!"
Realista / 83.6.93.* / 2016-05-09 09:17
A po co mamy kupować za granicą ?? Niedawno podawano również na wp. , że jakaś młoda studentka wynalazła ogniwo woltaiczne w rodzaju folii , którą można robić elewacje , pokrycia dachowe .. Jest to opatentowane i już działa zakład produkujący ten patent .. Natomiast to , że jest parcie na węgiel to mnie nie dziwi.. Aby ratować górnictwo (zupełnie nie wiem po co ) wepchnięto je do energetyki i teraz wszystkie straty wynikające z urobku są wliczone w cenę energii i płacimy za to wszyscy. No i na dobrą sprawę dla rządu znikł problem strat w górnictwie ..
eeee / 78.10.83.* / 2016-05-09 09:16
Mogę odzyskać energię w przyszłości za tę którą wyprodukowałem dziś ha ha. OBIECANKI MACANKI A GŁUPIEMU ....
leo71 / 156.17.14.* / 2016-05-09 09:05
PIS ma rację. Trzeba inwestować w to co mamy tak aby nie smrodzić. Niemcy, Francja, Holandia z wiatraków NIE MAJĄ POŻYTKU. Nie zlikwidowano żadnych konwencjonalnych elektrowni a mieszkańców obłożyni nowym podatkiem.
Poszukajcie filmu witatraki wielkie oszustwo na YT.
gorszy sort / 83.23.51.* / 2016-05-09 09:09
Wcale nie mają pożytku. Niemcy sprzedają prąd do Polski, bo mają dużą nadprodukcję, a w Polsce wystarczy awaria 1 elektrowni i blockout w całym kraju, który przyniósł straty w gospodarce większe niż koszty tych wszystkich dofinansowań.

Najnowsze wpisy