Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Nadszedł czas-jak założyć firmę?

Nadszedł czas-jak założyć firmę?

Znak Zapytania / 2011-04-18 13:48
WItam!! Nadszedł ten czas i postanowiłem, że to teraz ja będę szefem!! :) Jest jeden problem , nie wiem do końca jak to zrobić... gdzie mam zarejstrować firmę, oraz jakie dokumenty muszę skompletować?
Wyświetlaj:
nightew / 2019-10-10 21:22
Witam. Ja działam w branży przetwórstwa żywności. Od jakiegoś czasu szukam firm do współpracy w zakresie dostarczaniu oraz produkowaniu folii. Wiem, że może wam się wydać dziwny fakt, że piszę tutaj w takiej sprawie, ale moi współpracownicy nie potrafią się zdecydować na współpracę z konkretną firmą, a ja natomiast nie chcę wybierać byle kogo. Do tego zużywamy ogromną ilość energii elektrycznej, która poszła do góry w ostatnich latach, więc nasze finanse są przez to mocno nadszarpnięte. Na sam początek co możecie powiedzieć o https://bogucki-folie.pl/pl/
? Czy ktoś z was może mi coś powiedzieć na temat tej firmy?
Bercik33 / 81.18.219.* / 2019-10-09 13:10
Znalazłem ciekawy artykuł jak założyć firmę https://portalwiedzy.streamsoft.pl/poradnik-przedsiebiorcy/jak-zalozyc-firme/ ciekawie objaśniono zakładanie DG, formy działalności czy rodzaje konta bankowego
Eleono4534 / 185.161.93.* / 2019-04-20 12:28
Na każdego nadchodzi taki czas, że chce coś swojego własnego. Ja bym się z tym aż tak nie spieszyła, póki nie ma się oczywistego zaplecza dot. wiedzy w danej dziedzinie. Polecam zobaczyć sobie np. jakieś konsultacje w agencji MultiSerwis - bardzo profesjonalnie przekazywana wiedza nt. biznesu.
agnesw / 31.178.97.* / 2019-04-10 23:23
Wszystko zależy w jakiej firmie chce się prowadzić tą firmę. Wiele osób decyduje się na spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Tutaj spolka-w-organizacji.pl jest cały blog poświęcony zakładaniu takiej spółki oraz jej prowadzeniu. Opisane też są zagrożenia. Warto sobie tam zerknąć, bo artykuły pisane są przez prawnika.
Znak Zapytania / 2012-03-22 14:49
Większość rzeczy już pozałatwiana!! Ale nadal mam wielką obawę ale przed ZUS-em!! Cały czas słychać o karach narzucanych na przedsiębiorców przez ZUS!!
Opron / 2012-03-22 15:18
warto mieć dobrą księgową, ona zawsze doradzi, wielu moich znajomych prowadzi własne firmy i żadne z nich nie otrzymało kary. Przy jednoosobowej DG księgowość jest bardzo prosta i trzeba się postarać aby dostać karę.
lopezz453 / 2012-03-09 11:19 / Bywalec forum
polecam tez skorzystac z dotacji z urzedu pracy
Opron / 2012-03-22 13:58
dokładnie, ale to w momencie kiedy możesz sobie pozwolić na 2-3 miesiące "nicnierobienia" - przynajmniej oficjalnie. - miesiac na rozpatrzenie wniosku, 3 tyg szkolenia i miesiac na zatwierdzenie wniosku.

Papiery wszystkie składa się w urzędzie miasta, w jednym okienku. Weź wniosek z urzędu i go wypełnij - przy wypełnianiu pojawią się nowe pytania: jakie PKD, jaka księgowość.

Następnym krokiem w dzisiejszych czasach jest strona www, warto żeby była estetyczna i żeby nie odstraszała potencjalnego klienta :)
turkusowebalerinki / 83.4.14.* / 2012-03-09 10:48
zawsze na początku pojawiają się lekkie obawy, co będzie jak będzie etc. Ale nie ma co się martwić, wiesz jak już sobie tą firmę zarejestrujesz przyda ci się na pewno jakieś dobre oprogramowanie, które na pewno ułatwi Ci pracę. Jak będziesz potrzebował takich rzeczy może przyda Ci się informacja, że Hit Enterprises zajmuje się dobieraniem programów na miarę.
strejlał / 77.236.25.* / 2011-11-06 12:31
no fakt lekko nie będzie co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Mnie osobiście przed zakładaniem własnej firmy powstrzymuje fakt, że brakuje mi wiedzy jeśli chodzi o aspekty prawne zakładania i prowadzenia swojego biznesu. Ale na szczęście istnieją instytucje, strony gazety, gdzie można poszukać fachowych porad. Np. na stronie infor.pl można zamawiać prenumeraty czasopism, które pomogą w prowadzeniu firmy. za Twoją firmę trzymam kciuki. Powodzenia.
SteamArt / 2011-10-17 13:27
Witam.

Mam dla Ciebie bardzo prosty i łatwy biznes jakim jest mobilna myjnia parowa.
Naszym Partnerom proponujemy bardzo korzystny system franczyzowy. W ramach uruchamiania SteamArt Mobile inwestycja to zaledwie 6000 zł (netto). W ramach tej kwoty franczyzobiorca otrzymuje wszystko, co potrzebne jest do rozpoczęcia jak i wykonywania tego rodzaju działalności:

samochód Van z reklamą wizualną
mobilne urządzenie parowe o dużej wydajności
materiały reklamowe ( ulotki , wizytówki )
pełen pakiet reklamowy w Internecie
strój roboczy
pakiet szkoleń z zakresu prowadzenia własnej działalności
szkolenia związane z tematyką myjni samochodowych oraz eksploatacją i konserwacją samochodów

OFERUJEMY

niskie koszty początkowe
stałe wsparcie franczyzodawcy
gotowe rozwiązania z biznes planem
bardzo szybki zwrot z inwestycji
pomoc prawną w zawieraniu umów
możliwość uzyskania wyłączności na danym terenie
atrakcyjne warunki współpracy

W razie jakichkolwiek niejasności proszę pytać śmiało, chętnie odpowiem!

Pozdrawiam
volteq / 2011-04-19 07:44
Moze powiem z przekasem, jesli planujesz byc szefem i pewnie w przyszlosci zatrudniac ludzi, to takie pytania "lekko" nie przystoja. Mnostwo jest stron w necie o tym jak zalozyc firme, a Ty idziesz na latwizne zeby ktos wszystko za Ciebie zrobil. Faktycznie bedziesz "szefem", tylko jak dojdzie do prawdziwych wyzwan w firmie to mozesz sie zagubic :)

Wszystkiego dobrego w prowadzeniu firmy.
Cale info o zakladaniu dzialalnosci znajdziesz na www.google.pl

pzdr
Miła231 / 89.73.173.* / 2011-10-16 18:24
A może jak nie wiesz to zacząć od czegoś prostego, np. inkubator przedsiębiorczości? Informacji znajdziesz na ten temat multum
MaurentynaZ / 2011-10-29 18:20
Zaczynasz od Urzędu miasta/gminy. Tam wypełniasz formularz zgłoszeniowy EDG-1. Następnie sporządzenie forumularza zgłoszeniowego do ZUS -ZUA.
Założenie konta bankowego po potwierdzeniu z Urzędu o założeniu DG i otrzymaniu Regonu. (będzie potrzebna pieczątka firmowa). Jeśli chcesz być podatnikiem VAT to składasz w US formularz VAT-R (opłata 170 zł). Na końcu złożenie w US formularza NIP-1 (nie każdy Urząd Skarbowy to wymaga). Dołącza się oświadczenie o wyborze formy opodatkowania. To wszystko.

Najnowsze wpisy