Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Naliczanie prowizji i ksiązka dla laika

Naliczanie prowizji i ksiązka dla laika

kompi1 / 2011-06-24 18:51
Witam, jeżeli prowizja za akcje wynosi 0,30~ i prowizja daytrade 0,20~ to czy te prowizje sie sumują? Czy pobiera albo to albo to. Jak to jest naliczane? Wszystko na koniec sesji czy natychmiastowo?

Jeszcze prosze was o polecenie jakiejs dobrej i nie drogiej ksiązki do giełdzie. Pierwsze kroki, podstawy, wykresy cos w tym stylu. Na oku mam "Jak działa giełda" czytał ktoś?
Wyświetlaj:
kompi1 / 2011-06-25 11:32
Przeznaczyłem pewne pieniądze na nauke i inwestowanie i bez smutku moge to stracic. Ważne aby sie tego nauczyc :) Dzięki za odpowiedzi, co do tego poradnika na bossa.pl to nie wiem czy skorzystam bo wole twardą książke nic piksele ale dzieki
Ciułacz / 2011-06-25 13:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kompi1 witaj !
Widać że wiesz czego chcesz i nic po łepkach nie chcesz robić , bravo ! bravo !
Z ciekawości poszperałem w necie co o tej książce piszą.Wygląda na to że najbardziej się tyczy rynku Amerykańskiego, oraz dla laika to na początek może być za dużo materiału do opanowania.
Bardzo mi się spodobało pierwsze zdanie w słowie wstępnym ,cytuję :
Nigdy Polacy na obczyźnie nie mieli więcej możliwości niż obecnie, aby oszczędzać i inwestować pieniądze. Koniec cytatu.
Dalej czytamy:
Jako doradca jednego z najstarszych banków inwestycyjnych na świecie i jako kierownik regionalnej firmy inwestycyjnej powtarzam, gdzie jest to tylko możliwe,że niema znaczenia z jaką kwotą rozpoczynamy inwestowanie.Najważniejsze cechy
dobrego inwestora to, po pierwsze – poczucie dyscypliny, po drugie – konsekwencja w realizacji podjętych decyzji oraz – równie ważne – poczucie respektu dla czasu.
...............................................
Nie chcąco wyszło na to że robię reklamę tej knidze.
http://www.scribd.com/doc/56762208/Jak-dzia%C5%82a-gie%C5%82da-USA-ebook
....................................
Przyjemnej lektury.
Pozdrawiam
Ciułacz / 2011-06-24 22:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Kompi1 witaj !
Pytasz?

czy te prowizje
sie sumują?

Nie , one są oddzielne.

Jak to jest naliczane? Wszystko na koniec sesji czy
natychmiastowo?

Opłata jest pobierana w momencie realizacji zlecenia, Jak zlecenie jest realizowane na raty to opłata też.

prosze was o polecenie jakiejs dobrej i nie drogiej ksiązki do giełdzie

Czytania to nigdy nie dość, Ja osobiście to tej nie znam ale może ktoś się pojawi co ją czytał.
Dla laika ( jak się sam określiłeś) to na początek bym proponował zaglądnąć tu :
http://bossa.pl/index.jsp?layout=2&page=0&news_cat_id=11
......................................
Jak Ci giełda nie przypadnie do gustu to poco miałbyś wydawać kasę.
Pozdrawiam
ad... / 95.108.87.* / 2011-06-25 01:28
Opłata jest pobierana w momencie realizacji zlecenia, Jak zlecenie jest realizowane na raty to opłata też.
Tu male uszczegolowienie albowiem banki preferuja pobieranie podczas tranzakcji normalnej prowizji zas po sesji zwracaja nadplate wynikajaca z uprzywilejowania tranzakcji DT.
Ciułacz / 2011-06-25 02:08 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Adrianoo witaj !
Bardzo słuszna uwaga co jest bardzo logiczne.
Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy