Neostrada

GallAnonim1981 / 83.27.220.* / 2008-02-20 17:14
Witam

Mam problem z zerwaniem umowy z tp sa.
w dniu 31.01.2008 kończyła mi się umowa na czas określony (neostrada 1024 ). W dniu 31.12.2007 wysłałem listem poleconym pismo, że rezygnuję ze świadczonej usługi. Jakież było moje zdziwienie gdy dostałem rachunek na 228 zł za neostradę. Pan w obsłudze klienta poinformował mnie, że zbyt późno wysłałem rezygnację i umowa zostanie rozwiązana z dniem 29.02.2008 ponieważ zbyt późno zgłosiłem rezygnację.

Zapis z regulaminu tp sa
Umowa na czas określony uważana będzie za przedłużoną na czas nieokreślony, o ile Abonent nie wyrazi innego oświadczenia woli w terminie co najmniej 30 dni przed upływem okresu, na jaki umowa została zawarta.

Ponieważ wysłałem list polecony wyraziłem chyba swoją wolę w sposób jasny i wyraźny 30 dni przed końcem umowy.
Konsultant tp sa twierdzi, że decyduje data wpływu pisma do ich siedziby, a nie data stempla pocztowego.

W regulaminie nie ma o tym słowa.

Proszę o pomoc
Wyświetlaj:
Młody Rentier / 2008-02-21 16:50 / Bywalec forum
nawet nie dyskutuj z konsultantem bo szkoda twojego czasu. naturalnie obowiazuje data stempla pocztowego tak wiec nie musisz nic placic a jezeli dojdzie do postepowania sadowego to przedstawiajac przed sadem dowod nadania pocztowego bedziesz mial wygrana sprawe a jeszcze mozesz obciazyc tp kosztami zastepstwa procesowego jak masz znajomego prawnika i kosztami dojazdu do sadu.
GallAnonim1981 / 83.27.251.* / 2008-02-22 11:00
Też mi się tak wydaje, a mógłbyś mi jeszcze podać z jakich przepisów to wynika. Przeglądałem kodeks cywilny i nie mogłem tam nic znaleźć:(
Dodam także, że od 1 lutego są przeciążenia i nie mam takiej prędkości jaką gwarantuje tp sa w umowie. To że są przeciążenia wiem od pracownika technicznego tp sa i jest to spowodowane zbyt dużą ilością klientów na 1 centralę. Tak więc złożę dodatkowo reklamację na zbyt mały przesył.

Dziękuję z pomoc

pozdrawiam
Młody Rentier / 2008-02-24 15:32 / Bywalec forum
i ciekawe by bylo gdybys znalazl bo jest to uregulowane nie w prawie materialnym tylko przez KPC czyli wynika z procedury cywilnej.

Jeżeli liczyl by sie moment odbioru listu przez adresata to mozna by bylo latwo spekulowac terminami dlatego przyjmuje sie termin nadania przez nadawce jak termin wplyniecia.

W kwesti wypowiedzenia to nie musisz zadnej reklamacji skladac, bo nie ciazy na tobie taki obowiazek.
GallAnonim1981 / 83.27.244.* / 2008-02-27 22:19
Niestety nie masz racji. Po zgłębieniu literatury KPC i KC dotarłem do art. 64 kc, który mówi, że pismo uważa się za doręczone jeżeli osoba się z nim zapoznała. Data stempla pocztowego decyduje ale tylko w przypadku postępowania sądowego, natomiast prawo cywilne nie jest aż tak dokładne, a szkoda. Co sądzisz po przeczytaniu tego artykułu?

Bo mi zostało jeszcze jedno rozwiązanie reklamacja na zbyt niski przesył. Mam w umowie 1024, a od 1 lutego mają zarejestrowane przeciążenia na centrali (wiem to z obsługi technicznej) i faktycznie przesył mam cały czas w granicach 600, a w krytycznych momentach nawet 150 i tu ich spróbuję ugryźć.
Młody Rentier / 2008-02-28 11:24 / Bywalec forum
art. 64 kc?? on dotyczny orzeczenia zastepujacego.
w kwesti doreczenia masz prawie racje bo jeszcze sa szczegolne kwestie np. gdy ktos nie odbiera korespondencji ale nie o tym mowa.

Ty przeciez pytales o termin nadania i czy wniosles pismo w terminie. Tak wiec ja nadal stoje na stanowisku ze liczy sie data stempla czyli moment nadania w placowce pocztowej bo jak juz wczesniej pisalem tp mogla by np awizowac Twoja przesylke i odebrac tydzien pozniej i tym samym "zawalila" by ci termin.

A co do reklamacji no to jest to inna kwestia ale napewno dalo by sie rozwiazac umowe rowniez na tej podstawie. Ale mimo wszystko jezeli zalezy ci na rozwiazaniu umowy to ja bym jednak oparl sie na tym miesiecznym terminie wypowiedzenia bo tu jestes wygrany. A jezeli dalej chcesz byc zwiazany z tp a te przesyly sa niskie to mozesz zadac obnizenia oplaty miesiecznej.
GallAnonim1981 / 83.27.252.* / 2008-02-28 16:10
Nie o art. 64 mi chodziło, a o 61 KC (moje niedopatrzenie)

Art. 61. § 1. Oświadczenie woli, które ma być złożone innej osobie, jest złożone z chwilą, gdy doszło do niej w taki sposób, że mogła zapoznać się z jego treścią. Odwołanie takiego oświadczenia jest skuteczne, jeżeli doszło jednocześnie z tym oświadczeniem lub wcześniej.
§ 2. Oświadczenie woli wyrażone w postaci elektronicznej jest złożone innej osobie z chwilą, gdy wprowadzono je do środka komunikacji elektronicznej w taki sposób, żeby osoba ta mogła zapoznać się z jego treścią.

Wg tego przepisu nie decyduje data stempla pocztowego

Niestety
Młody Rentier / 2008-02-28 23:01 / Bywalec forum
niestety stosujesz wykladnie rozszerzajaca do tego artykułu a wystarczy jezykowa, art. 61 nie mowi nic w kwestii terminow a dotyczy chwili złożenia oswiadczenia woli. Zapewniam Cie ze jest tak jak mowie i jezeli masz potwierdzenie nadania wysłane przed upływem miesiecznego terminu to go dotrzymales.
Stary rentier / 87.206.203.* / 2008-11-29 23:42
Ja pier.... człowieku, jak gó... wiesz to nie wprowadzaj chłopaka w błąd. Poczytaj sobie co to jest oświadczenie woli, potem poszukaj czym jest oświadczenie. A do Galla - niestety jedyne co Ci pozostało, to nauczka, aby następnym razem zanieść takie pismo do telepunktu osobiście (+ksero z potwierdzeniem dla Ciebie)
Tomsz / 83.27.232.* / 2008-02-20 20:28
Witam

Możesz wywinąć im numer- warunek musisz mieć telefon stacjonarny. Mianowicie jeśli telefon, neostrada była na ciebie a właścicielem mieszkania jesteś ty i twoi rodzice lub żona zgłoście się do punktu TP (tylko w dużych miastach ja to zrobiłem we Wrocławiu bo w wałbrzychu powiedzieli mi że nie ma takiej możliwości) i przepisz telefon na żonę, w tym momencie umowa neostrady przestaje istnieć. Następuje cesja umowy bez żadnych dodatkowych kosztów.
Ja tak robie co roku jadąc na promocji a później jadę z żoną i przepisujemy telefon, przy okazji biorąc neo z promocji.
Info o takiej możliwości dostałem od koleżanko z Błękitnej linii, która tam pracuje.

POWODZENIA ;-))
Młody Rentier / 2008-02-21 16:47 / Bywalec forum
a po cesji wiezrytelnosci to niby obowiazki cedujacego nie przechodza na inna osobe?? Co z tego ze zona jest strona umowy a nie ty jak obowiazuje ja ta sama umowa co ciebie??
Widac ze takiej rady mogla udzielic tylko osoba pracujaca w blekitnej lini.

Najnowsze wpisy