Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Nerwowa sesja na GPW

Nerwowa sesja na GPW

Money.pl / 2006-02-15 21:21
Komentarze do wiadomości: Nerwowa sesja na GPW.
Wyświetlaj:
ravdrab / 2006-02-16 20:26 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
W pogodzie zapowiadana odwilż -> POWODZIE!!!!!!!
Na giełdzie sztorm -> PROMOCJA!!!!!
Promocja ta będzie trwała do końca tygodnia.
Wcześniej pisałem, że ten tydzień zakończy się górką. Chyba muszę to zweryfikować.

Pomyliłem się:-((((
orzeł / 2006-02-16 07:28 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
Atm po 100 zł taki temacik do dyskusji :)
euroent / 83.11.147.* / 2006-02-16 12:10
niedługo stanie się faktem
strokuś / 2006-02-16 00:36 / Uznany Bywalec forum i giełdy
wwl: dzięki kolejnemu polepszeniu rentowności (netto do blisko 10,6%) wynik netto lepszy od oczekiwań pko i millenium o ok. 25%
w planach przeniesienie produkcji na obrzeża Krakowa i sprzedaż nieruchomości w centrum - ma być w czerwcu
niskie ceny cukru, wzrastająca zamożność społeczeństwa
to wszystko przekłada się na 17% mojego portfela
ostatnia rekomendacja millenium 191zł przy niedoszacowanym o 25% zysku netto
bliższa prawdzie jest porównawcza do spółek zagranicznych -15% dyskonto = 218 zł
a porównanie pe2005 to już w ogóle git - 11.7 przy medianie zagranicznych rzędu 23
pozostaje jedynie się powtórzyć i stwierdzić, że jak ktoś ma obawy o zgagę od zozoli (mają średnio 2 razy większą zmienność) to niech sięgnie po wafelki

uml:
zamiast topić smutki w żołądkowej na luzie posiłkuję się krupnikiem, przy okazji wspierając gardło w walce z potencjalną infekcją
wyniki uznaję za dobre, chociaż żaden ze mnie ekonomista i być może jutro będzie potrzebne dodatkowe wsparcie antystresowe ;-)
rentowność netto po konsolidacji 8% w porównaniu do jednostkowej 11,5%
rentowność brutto ze sprzedaży blisko 57%, czyli o 1pp więcej niż jednostkowa (podobnie rentowność operacyjna)
skonsolidowana wartość księgowa na akcję 76 zł
jutro powinno zaświecić słonko

Gabrik, sorry, ale Jago nie jest aktualnie w kręgu moich zainteresowań, a timeslotów brak - kiedyś trzeba iść spać
poza tym o AT to lepiej nie mnie pytaj ;-)
strokuś / 2006-02-16 08:32 / Uznany Bywalec forum i giełdy
a z mrożonek to mam... talex
nie popisali się rentownością i trzeba będzie jeszcze chwilę poczekać
orzeł / 2006-02-16 00:59 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
co do krakowskich słodyczy to zaraz po sprzedaniu zozków miałem na nie chrapkę ale ułańska fantazja mnie poniosła:) i zminiłem kierunek ............ niestety na gorszy :)
Tak czy inaczej trzeci raz walcząc z zozolami po raz pierwszy wyraźnie zwyciężyłem 20 % i myślę że to nie ich ostatnie zdanie acz co do zmienności to Kraków stałością stoi :) pozdrowienia
strokuś / 2006-02-16 01:04 / Uznany Bywalec forum i giełdy
jak wiesz zozole też postrzegam pozytywnie, a uwaga tyczyła się jedynie zmienności i ryzyka
orzeł / 2006-02-16 01:30 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
Przyjemnie się patrzy jak Ci ten Wawel z czekolady budują.
Oby jak najdłużej .................
mysza / 2006-02-16 00:33 / portfel / Bywalec forum
Bioton pakiet ok 100000 czy to nie jest sygnałem do nowego ruchu ?up?down?
2wb / 83.28.237.* / 2006-02-16 11:10
no najwyzszy czas mogloby sie cos zaczac dziac.
marcin / 87.80.208.* / 2006-02-15 23:14
nie ma co narzekac moj portfel to przede wszystkim boryszew i jak na razie moje prognozy sie sprawdzaja,mowilem o wzroscie od tego tygodnia i tak do 20 % ,zobaczymy w piatek,a nawet jesli kurs zleci troszke to bedzie up z podwojna sila
OrzecH / 70.108.11.* / 2006-02-16 03:42
Boryszew jes OK, ale dzisiaj go sprzedalem po 32.8 (kupno 28.1) i mam nadzieje, ze odkupie go na spadku.
ravdrab / 2006-02-16 20:29 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Spadku nie będzie:-(((
Pablo / 2006-02-15 22:26 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Sąd zatwierdził układ Mostostalu Zabrze.
ravdrab / 2006-02-16 20:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Coś marny ten układ.
W dogrywce pojawiła sie przez chwilę cena 1.60!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dawało to około -42% dziennie.
Pablo / 2006-02-15 22:19 / "Uznany Gracz Giełdowy"
dzisiaj dużo czarnych świeczek. Właściwie gdyby nie KGHM, PKO i Orlen to mielibyśmy na WIG20 też czarną świeczkę. A że mało kto z nas tutaj inwestuje w te akcje to portfele nam się dzisiaj odchudziły. Mnie nawet bardzo. Coś mi się wydaje, że będziemy mieli powolny odwrót od małych spółek na rzecz dużych.
orzeł / 2006-02-16 00:11 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
Witajcie!
jak zawsze wszystko zależy od składu portfela czyż nie ! I nie rzeczy w tym kto właścicielem jakiego jest ale jaki skład gwarantuje sukces (choć tu się wkrada problem co dla kogo sukcesem jest ?)
MOje założenie nr 1 polega na tym by poruszać się do przodu (przyrost wartości portfela) i jak na razie udaje mi się je realizować. Tempo wzrostu oczywiście to już inny temat ale akceptując mozolną wspinaczkę nie narażam się na duże straty (w przypadku sesji spadkowych)
I dzieje się tak, że wczoraj wartość moich akcji osiągnęła histeryczny szczyt +3 % a dziś spadła -0.2 %.
Byłoby jeszcze lepiej gdyby ............. hm no właśnie :)
są spółki które trzeba pilnować i kupienie ich i nie śledzenie na bieżąco wyraźnie zwiększa ryzyko
POnieważ ostatnie dwa tygodnie siedziałem przy kompie (śledziłem sesje na żywca) więc pozwoliłem sobie na kupienie takiej właśnie spółeczki do zabawy a ta teraz gdy pracuję i nie śledzę pokazała różki (stalexport)
Oczywiście zgodnie z regułą o której nie raz pisałem stanowi ona znikomą część mojego portfela tak czy inaczej błąd. Drugim moim błędem było (za podobnie małą kaskę kupienie MCI (4,8 pcro upsss) i zostanie z nim do dziś.
POstawiłem jednak na namolnie często używane przeze mnie słowa ATM, EPD, CSS, STalprofil i to spowodowało że wyniki moich inwestycji są takie a nie inne (czytaj zadowalające)
Jednocześnie podkreślam że mój wzrost przypomina bardziej mozolną wspinaczkę niż poszukiwane tak często jednodniowe strzały (10 % zarobione przez kogoś na jednej sesji przy wejściu całym kapitałem ja ciułałem troszkę dłużej :).
Skład mojego porfela nie zmienił się w stosunku do ostatnio podawanego a konsekwentne trzymanie papierów pozwala trzymać razem z nimi azymut północ.
CO do odwrotu od jednych spółek (maluchów) i przyrostu zainsteresowania wielkoludami to bezpośredniej zależności brak aczkolwiek przy tak wysokiej stopie zwrotu z tych pierwszych korekta pewnie niebawem. Sądzę jednak że przy mocnym porteflu można przetrwać bez wielkich strat.
pozdrawiam Was serdecznie
orzeł / 2006-02-16 00:40 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
sam się muszę skomentować coby Hajdi mnie nie pogonił (jeśli o Mci chodzi to Broń mnie Panie Boże nie uważam że to zła inwestycja - miałem na myśli moment kupna (emocjonalny jego charakter:)
hajdi / 83.9.6.* / 2006-02-16 07:03
ja czekam na wiekszy przyplyw kaski i dokupuje mci ... mam nadzieje ze zdaze

MNI powolusku sie wspina
orzeł / 2006-02-16 00:35 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
ojej zapomniałem o mom cudeńku IDM :)
Jeck / 2006-02-16 00:22 / "Poławiacz perełek"
pytanie, orle pozbyłeś się IBS-a...?
orzeł / 2006-02-16 00:33 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
Nie, choć dzisiejszy wzrost obrotów zaniepokoił mnie nieznacznie. Odoszę jednak wrażenie że 0.97 to będzie cena przy którek padnie odpowiedź co dalej. Czekam więc cierpliwie starając się nie wyprzedzać swoimi decyzjami faktów :)
strokuś / 2006-02-16 00:50 / Uznany Bywalec forum i giełdy
podświadomie jestem dobrej myśli (ale nie posiadam)
jak już Ci pisałem AT długoterminowa ciekawa, a do tego ostatnio zalew informacji o różnych kontraktach
strokuś / 2006-02-15 22:50 / Uznany Bywalec forum i giełdy
u mnie dzięki wafelkom i żołądkowej dzień upłynął całkiem miło i zakończył się na lekkim rauszu :-)
zabieram się właśnie za raport na temat gumek - zobaczymy czy nie będę musiał potem topić smutków w tej żołądkowej
ravdrab / 2006-02-16 00:17 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dzisiejszy dzień (wczorajszy) - dziękuję, nie narzekam. Do przodu. Dzięki Tecie, Boryszewowi i Hoopowi. Sanwil i Rafako na zero.
ravdrab / 2006-02-16 19:01 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dzisiejszy dzień również do przodu.
Jazda była nie zła. Czy są jakieś przyczyny, o których nie wiem, dlaczego giełda się tak zachowuje?
chris / 2006-02-16 00:13 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
strokuś i co sądzisz o wynikach na unimilu?
zysk netto niższy niż w zeszłym roku
zysk na 1 akcję 0,85zł, czyli w dół o 3 gr
wartość księgowa na 1 akcję 76,49zł (wzrost o ok. 115%) no i po umorzenie podskoczy,
Aktywa up o 100%
Zobowiązania krótko i długoterminowe solidnie up, Kapitał własny down
Dywidenda ostrożne 2zł na akcje
Dla mnie raport sprawia dobre wrażenie, ale zależy mi na zdaniu fachowców
strokuś / 2006-02-16 01:00 / Uznany Bywalec forum i giełdy
patrz wyżej
ogólnie też mi się podobają, ale jak zależy Ci na zdaniu fachowców to pytaj kogo innego, bo analizy robię na chłopski rozum - nie mam żadnego wykształcenia w tym kierunku (ale kominiarzem też nie jestem ;-) dementując dawny żart Orła)
dywidendę prognozowałem na forum w grudniu w zakresie 2-3 zł no i mamy jednak dolną wartość
niektórych może to zawieść po stwierdzeniu "kilka złotych dywidendy" w czasie konferencji
ale więcej przecież nie mogło być, bo niby z czego
nie mniej te 2 zł to nawet aktualnie daje yield 5%, który można uznać za zadowalający (rentowność 5-latek jest rzędu 4,7%)
szczególnie, że po raporcie skonsolidowanym przyszłość zdaje się rysować w różowych kolorach
wyjście generali i pzu traktuję więc jako zmianę starego zmęczonego akcjonariatu na nowy mocniejszy
chris / 2006-02-16 10:29 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
dzięki strokuś, przyjemnie się czyta Twoje uwagi, analizy itp
dokupuję gumki :) od jakiegoś czasu małymi pakiecikami z kaski z swd, emc i polnordu (ten rozczarował mnie swoimi wynikami) ... ale do polnordu jeszcze wrócę bo to spółeczka z przyszłością i dobrym "szefem"
Pozdrawiam
hs1 / 80.54.155.* / 2006-02-15 22:34
popieram Pablo
fular / 83.19.91.* / 2006-02-15 21:21
mysle ze bedzie dobrze :)
ravdrab / 2006-02-15 22:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Uff, dopiero wróciłem z pracy.
Widziałem co się działo z giełdą, ale......mój portfel niewiele urósł.

Dziwię się, że Fon tak dzisiaj urósł.
Poprzednio dziwiłem się, jak dzień po PP Ganta kurs zachowywał sie podobnie.
Może jak z Lubawą będzie podobnie, ta i ja zachaczę się na kilka godzin na tę windę:-))

Mój kolega natomiast wpieprzył się na Mostalzab:
na początku kupił po otwarciu (bo jak mówił 6% na początku, to po takiej informacji będzie up,up,up&up). Zdziwił się jak zaczęło spadać. Ale jak później zobaczył, że się odbija to godzinie 12 dokupił DWUKROTNIE WIĘCEJ NIŻ RANO!!!!
Aż trudno to sobie wyobrazić. Chyba będzie trzymał przez jakiś czas. Współczuję mu. Chyba, że to uwertura do symfonii:-))
Titania / 83.7.235.* / 2006-02-16 19:36
ja też kupilam , po 2.60 zaryzykowałam i tak na marginesie sama nie wiem czy dobrze zrobiłam ale jak członkowie rady nadzorczej kupili prawie 300 tys. to dlaczego ja nie mogłam ? Zobaczymy jutro i w poniedziałek jak sytuacja się rozwinie.
ravdrab / 2006-02-16 23:50 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Z bólem serca przeczytałem co napisałaś:-((((
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy