Forum Polityka, aktualnościGospodarka

NFZ szykuje dużą zmianę. Dane pacjenta w sieci

NFZ szykuje dużą zmianę. Dane pacjenta w sieci

Wyświetlaj:
Tomasz P / 83.4.198.* / 2014-03-04 16:41
Fajna sprawa ja zostałem skazeny za złamanie obojczyka bronisławowi Ż a tak naprawde złamany był obojczyk jego brata Hentyka Ż dzień wczesniej niestety Zus w Suchej Beskidzkiej to blokuje ale tylko NFZ w Krakowie ma dane i dowody popwełnienia tego przestepstwa ta ustawa pozwoli odkryc prawde przestepstwo prosze o podpowiedz pomoc
zwolennik PO / 78.9.146.* / 2013-03-25 20:10
Nareszcie nie będzie kantów, zostanie więcej pieniędzy na prawdziwe leczenie.Lekarzom i aptekarzom, którzy oszukują system nareszcie się ukróci.
Pacjęt wylogowany / 109.199.23.* / 2013-03-16 14:00
NFZ szykuje dużą zmianę. Dane pacjenta w sieci.
A Ja proponuję aby każdy obywatel był podglądany jak siedzi na kibelku i będzie git .[...]

### POST EDYTOWANY Z POWODU ZŁAMANIA REGULAMINU FORUM MONEY.PL ###
chip / 37.109.111.* / 2013-03-15 21:15
Jak by były dowody osobiste z chipem i dostęne do tego czytniki, to sporo ludzi nie musiałoby chodzić do NFZ po login i hasło.
Czytelnik_o_ZIP / 83.10.113.* / 2013-03-13 14:52
Teraz nie tylko będzie trzeba udostępniać konto na facebooku pracodawcy ale również podac login i hasło do ZIP... cool
POwszechna_inwigilacja / 31.11.132.* / 2013-03-13 10:28
Kasa popłynie strumieniami. Niedługo okaże się, że nie było oczywiście żadnego handlu danymi tylko... system był nieszczelny
lody-lody / 31.11.132.* / 2013-06-04 15:57
TW Znak i wszystko jasne. Ciekawe ile będzie kosztowała usługa nieszczelności systemu. Totalna inwigilacja, to zostaje we krwi?
kwkwkw / 77.254.85.* / 2013-03-12 23:32

-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------
Pacjent szary / 84.10.255.* / 2013-03-12 23:40
W Dolinie Krzemowej w USA już działa super komputer, Big King-Brother- zbierający dane o każdym człowieku na Błękitnej Planecie - chyba od zeszłego roku. Pewnie łącze do niego mają też w Tel-Awiwie.
Dlaczego ten Naród tak kocha PO i jego poparcie w najnowszych sondażach - nie spadło do 0,0001%?
big king-brother / 37.109.111.* / 2013-03-15 21:19
Zapomniałeś napisać jeszcze coś o kanclerz Merkel. Przecież Polacy jak zawsze mają obsesję na punkcie Tel-Awiwu i Niemców.
pacjent wylogowany / 109.199.23.* / 2013-03-16 14:02
Merkel mówi że polacy nie mają Jajek albo coś w tym stylu
czereśniak / 178.37.71.* / 2013-03-12 22:51
idiotyzm, te pieniądze powinni przeznaczyć na leczenie a nie na p------lenie. W grudniu ub. roku chciałem umówić się na zabieg, termin mam "już na październik. CHORY SYSTEM! Nic dla ludzi, tylko dobić.
Pacjent szary / 84.10.255.* / 2013-03-12 23:44
Sam zdechniesz przed monitorem, bo dowiesz się z owego e-wykazu-NFZ, że już nie warto wychodzić z domu, po pomoc medyczną, bo i tak jej nie otrzymasz, najwyżej pavulon, abyś nie wył w poczekalni-umieralni.
jan28999 / 79.186.1.* / 2013-03-12 22:12
Tak się kończy zarządanie instytucjami związanymi z pracą nad chorymi - przez biurokratów tzw. mangerów. Robią tylko tabelki w exelu. Nie mają pojęcia o leczeniu, rehabilitacji nie byli w prosektorium, może nawet boją się widoku krwi. Taka pani Pachciarz - to radca prawny. Cóż ona zrobi dla zdrowia pacjentów?
Przecież ona pacjentów nazwała klientami systemu.
Cały NFZ to zbędna czapa biurokratyczna razem z tym dennym ewusiem i jego zielonym światełkiem.
Pacjenta interesuje leczenie - jeśli chory sprawne, szybkie , nowoczesnymi metodami. Ciągłe mnożenie tzw. procedur szkodzi także lekarzom , przeszkadza im w pracy, bowiem ciągle robią sprawozdania dla NFZ.
pacjent / 178.235.51.* / 2013-03-12 18:57
Jak długo będę czekał na lekarza pierwszego kontaktu na Podzamczu w Wałbrzychu ? Tego nie napisali
jakub2 / 31.61.169.* / 2013-03-12 16:15
Najlepszą zmianą było by wywalić ta panią razem z NFZ-em jak też i ZUS-em , oraz ich kretyńskimi pomyslami na zbitą twarz.
Dlaczego ktoś ma liczyć nasze pieniądze , czyż my sami tego nie potrafimy ?
Czyż by chcieli zeby o naszym stanie zdrowia wiedzieli pracodawcy z unii .
To są skutki obsadzania wysokich stanowisk sztucznie stworzonych ,nieudacznikami, osobami z jeszcze gorszymi pomyslami.
Być może nie długo wszczepią nam chipy , a czytniki bedą mieć słuzby specjalne , pracodawcy i wszelkiej innej maści chołota.
Ten pomysł z danymi naszymi w sieci jest niczym innym jak kolejna próba inwigilacji społeczeństwa.

Prezes NFZ Agnieszka Pachciarz wyjaśniła, że po zalogowaniu pacjent będzie mógł znaleźć również informacje, gdzie się leczyć w ramach ubezpieczenia w Funduszu oraz sprawdzić swoje uprawnienia do świadczeń
A to dlaczego mamy sprawdzać gdzie możemy się leczyć , bo ponoć mogliśmy sie leczyć wszędzie , czy już teraz nie mogę?i dlaczego my mam sprawdzać swoje uprawnienia do swiadczeń , takie informacje nie są nam potrzebne , skoro ktoś płaci , lub płacił to wie co sie mu należy i gdzie sie ma leczyć , jeśli mieszkam w dolnośląskim , a zachoruję w opolskim to mam sprawdzać czy tam mam uprawnienia do swiadczeń?
Pewnie ten nowy system bedzie tak działał jak ten niewydażony eWUŚ tego niewydarzonego pomysłodawcy.
cytat:
Prezes Pachciarz poinformowała, że w celu bezpieczeństwa danych osobowych pacjent, który chce mieć dostęp do portalu, będzie musiał osobiście w oddziale NFZ odebrać login i hasło, które umożliwią zalogowanie do ZIP.
To jest jakaś paranoja , przecież nie wszyscy w tym kraju mają dostęp do internetu i ogrona wiekszość nie ma komputera a reszta nie potrafi sie nim posługiwać , szczególnie osoby starsze
, a otrzymany login i hasło z NFZ-u mozna je zgubić lub ktoś może je ukraść , lub każdy haker bez trudu włamie sieę do systemu.
cytat :
W Zintegrowanym Informatorze Pacjenta będzie można znaleźć także informacje o programach profilaktycznych i leczeniu za granicą. Docelowo chory będzie mógł ocenić jakość udzielonych świadczeń lub poinformować o ewentualnych nieprawidłowościach.

Na pewno bedziemy mogli oceniać jakoś udzielonych świadczeń? pewnie tak jak do tej pory !
Jak widać na zdjęciu ma pani badzo zadowoloną minę , ale prosze pamiętać że to społeczeństwo nie jest takie głupie żeby uwierzyć w takie bzdury
TAKĄ WOLNOŚC WYWALCZYLIŚCIE POLACY!!!
tyher / 77.255.108.* / 2013-03-12 21:59
kolego lub koleżanko, wyluzuj, nie chcesz-nie korzystaj.z twojego komentarza wynik jedno : robią coś- do dupy, nie robią nic , jeszcze gorzej. przez takich jak ty nic się nie chcę robić w tym kraju, no co byś nie zrobił jest źle. zmień obywatelstwo i jedź do zimbabwe. tam takich jak ty kochają...zjeść. j będzie spokój.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jakub2 / 37.47.142.* / 2013-03-14 16:04
"tyher"
Kolegą twoim to ja nie jestem , bo o takim poziomie umyslowym jak ty , to ja omijam szerokim łukiem .Ty pewnie nalezysz do tej grupy jedynie słusznych POmysłów ,którzy ten kraj doprowadzili do upadku i do błyskotliwych nie należysz skoro nie widzisz co sie dzieje dookoła ciebie . A jesli chodzi o obywatelstwo to ty prawdopodobnie masz podwójne , ale ja cie do Izraela nie wysyłam , choć taki jak ty to już nie jednego zjadł z macą.
kobra107 / 77.253.115.* / 2013-03-12 15:48
Wszystko ładnie pięknie tylko pytam się po co ja mam sprawdzać ile kosztuje leczenie mojego chorego serca? Takie sprawdzanie będzie prowadziło do depresji u ludzi i przekonania że najlepiej to odejść z tego świata i nie mieć poczucia winy że inni płacą swoimi składkami za moje leczenie. tylko pytam dlaczego płacę po 250 300 zł miesięcznie za leki. I może ta Pani i inni urzędnicy sprawdzali by ponoszone przeze mnie koszty lekarstw.Bo wszystkie leki ratujące życie sercowcom są 100% płatne. Fajnie?
Łysy 25 / 77.255.8.* / 2013-03-12 15:45
Tutaj chodzi o to zeby rózne wrogie obywatelowi a działajace dla elit służby miały łatwy i nieskrępowany wglad do kolejnego sektora bardzo personalnych informacji o danej osobie.

Wszelkie aktywne obecnie pomioty UB-ków dostana oczywiście odpowiednie kody z NFZ.
Pacjent szary / 84.10.255.* / 2013-03-12 23:30
Historię chorób i leczenia poznają głównie sprytne firmy ubezpieczeniowe, Specsłużby, aby znaleźć słabe strony, haki na kogoś-jakiś wredny przeciek do prasy, no i ZUS, orzecznik, a potem i biegły oraz sąd. Jak trzeba to i jakaś kanalia wykradnie i opublikuje w szmatławcu lub na YouTube, dane o kimś znanym, aby go obsmarować, odkryć jego choroby innym. Co na to rzecznik praw pacjenta, rzecznik ubezpieczonych i kochana UE, rzecznik ochrony danych osobowych, wreszcie tajemnice lekarskie, odkryte prawie przed każdym? Naturalnie będzie krąg pacjentów, do których dostęp będzie reglamentowany, takich jak służby ucisku, rząd, kancelarie premiera i prezia, sam premier i prezydent itd. Tylko szaraki będą dostępni każdemu, kto ma coś wspólnego z placówkami medycznymi, NFZ, które będą naturalnie mieć wgląd do każdego szaraka w Polsce. Nie mówiąc już o możliwości wykradzenia całej bazy danych i sprzedania jej nieoficjalnie ubezpieczycielom, lekarzom i prywatnym klinikom. One będą potem oferować niektórym swoje odpłatne usługi na ich schorzenia. Naturalnie ktoś potrafi powiązać numer z nazwiskiem, Polak potrafi. Jeśli wykradziono akta CIA, jeśli wykradziono tajemnice dokumentów papieża i Watykanu, tajemnice posiadaczy kont w bankach szwajcarskich, sprzedane Francji i RFN, aby ścigać z fiskusem tychże krezusów, jeśli upubliczniono list Wildsteina, to dlaczego mamy sądzić, że nasza historia choroby, wraz z całą bazą historii chorób i leczenia, recept, dla pacjentów Polskich, nie będzie skradziona?
bleleeee / 77.115.0.* / 2013-03-12 15:14
pocoż tworzyć, ktoś weżmie po raz kolejny kasę za głupi pomysł, skany i na www bez logowań itp. podac numer konto w banku piny i logowania, poco tyle pracy... poco koszty na budowę, po raz kolejny zamiast przeznaczyć pieniądze na profilaktykę i leczenie to wywala sie kasę na nikomu nic nie potrzebne informacje, płacę co miesiąc podwójną składkę zdrowotną a do lekarza czekam i czekam ....
evolaevola / 84.10.219.* / 2013-03-12 14:56
Pewnie będzie podobnie, jak w przypadku elektronicznych ksiąg wieczystych. Dane wyciekną na Seszele i za kilka zł każdy się dowie, na co choruję. Firmy ubezpieczeniowe tylko czekają, żeby kupić tego rodzaju dane. Podobnie służby specjalne będą sięgać po te informacje.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy