Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nie będzie pomocy państwa dla frankowiczów. "To za drogo"

Nie będzie pomocy państwa dla frankowiczów. "To za drogo"

Wyświetlaj:
mol 2015 / 83.4.76.* / 2015-07-15 09:18
Banki wyszły na kombinatorów i wyzyskiwaczy a nie poważne podmioty na rynku gospodarki
nie będę się zapisywał na studia ekonomiczno-bankowe bym mógł wziąć kredyt z banku.
Przecież bank chce bym ja oceniał produkt banku i wziął za niego odpowiedzialność
Bank powinien wziąć odpowiedzialność za swój produkt , tak jak każdy producent np samochodów , nie trzeba kończyć studiów mechanicznych by kupić samochód i nie dać się nabrać .Za wady samochodu odpowiedzialność bierze producent samochodów , ew dealerzy .
Koniec , kropka . Chcą banki zarabiać muszą brać odpowiedzialność za to co oferują a nie jeszcze w dodatku jeszcze żle doradzać
ada313 / 89.75.92.* / 2015-08-14 06:55
nie trzeba być po studiach, jakichkolwiek, by wiedzieć, że kredyt bierze się w walucie, w której się zarabia. Ale jak się chciało być cwańszym od innych...
kazimierz2 / 78.131.198.* / 2015-07-15 09:16
Moim zdaniem ktoś tu robi "lobbing" dla "frankowiczów". Wydaje mi się, że uczciwe przewalutowanie powinno polegać na przeliczeniu kredytu "w chwili podpisywania umowy", a następnie naliczeniu rat za cały dotychczasowy okres. Komputer zrobi to szybko i "frankowicz" będzie wiedział, ile może w ten sposób zaoszczędzić/stracić. Co z tym zrobi dalej, powinno już być jego decyzją. Jeżeli okaże się, że większość może dużo stracić, będzie to podstawa do podjęcia jakiejś "interwencji rządowej". Na razie nie widziałem takich przeliczeń -słyszałem za to opinie, że po przeliczeniu całego okresu wielu sporo zaoszczędziło płacąc mniej, niż kredytobiorcy "złotówkowi".
czuii / 83.28.159.* / 2015-07-15 08:50
Ale jakiej pomocy jak rata była mała to było fajnie bo ci w zł mają drożej.
Każdy miał świadomość że ryzykuje, a jak nie potrafi czytać ze zrozumieniem to trzeba płacić.
Ja mam w złotówkach i też przez 2 lata płaciłem 1150 a teraz 760.
Poproszę o wyrównanie za przepłacone 2 lata bo stopy procentowe były wysokie.
Gdzie mogę się zgłosić po różnice?
A afera jest bo właśnie ci bogaci pobrali i teraz płaczą.
realzita / 195.47.201.* / 2015-07-15 08:13
czemu rząd martwi się o banki a nie o obywateli, skoro jak piszą pożyczki te były tylko instrumentem finansowym - nie pozyczano franków tylko PLN, więc banki nic nie tracą!!! skoro pożyczyły 300tys zł, to nawet jak się przewalutuje to do oddania nadal jest 300tys zł, tylko teraz kto wziął 300tys zł, to ma kapitał do spałty 500tys zł, czyli do spłaty 1 mln. pożyczasz 300 tys do spłaty 1 mln, gdzie tu bank traci???
hollender / 89.67.162.* / 2015-07-15 06:48
złodzieje i krętacze mogą nadal bogacić się kosztem społeczeństwa a społeczeństwo może sobie biednieć, bogatych nie damy skrzywdzić - psl
cage5 / 213.227.75.* / 2015-07-10 07:56
Tego chopa ani nie ma co słuchac a patrzeć to się ma torsje
j25 / 83.9.252.* / 2015-07-10 07:56
Cóż, jakoś nikt nie roztkliwia się nad "upadkiem" małego przedsiębiorcy, który zarobił kasę na nielegalnych praktykach. Okazuje się, że zasada ta przestaje obowiązywać, kiedy jesteś bankiem.
Mam kredyt w CHF / 83.9.252.* / 2015-07-10 07:54
"Nie będzie pomocy państwa dla frankowiczów" - drogi panie (wice) premierze: albo rżnie pan przysłowiowego głupa albo faktycznie nim pan jest (nie wiem, która wersja jest bardziej zatrważająca). Konsekwentnie ignoruje pan fakt, że "frankowicze" nigdy nie oczekiwali, że ktokolwiek im do spłaty kredytów cokolwiek dopłaci. Ani państwo, ani nawet banki. Wszelkie fora internetowe założone przez "frankensztajnów" od samego początku po stokroć to powtarzają, do przysłowiowego "wyrzygania". Nie chcemy od państwa ani złotówki. Ani złotóweczki. Ani franka. Ani nawet jednego franusia. Nie chcemy też żadnych dopłat ani umorzeń od banków. Nie dziwi mnie, że istoty sprawy nie rozumie 40% społeczeństwa - to zapewne ci sami, którzy - jeśli wierzyć badaniom - nie rozumieją telewizyjnej prognozy pogody. Ale od wicepremiera oczekiwałbym lepszego "ogarnięcia". Otóż będę dla pana miły (czy też raczej wręcz przeciwnie) i napiszę jeszcze raz o co chodzi: chodzi o unieważnienie NIELEGALNYCH zapisów które banki umieszczały w umowach kredytowych. I ja - jako obywatel tego kraju, płacący podatki a więc będący pana pracodawcą - oczekuję TYLKO że państwo wspomoże obywatela w skrajnie nierównej walce z bankowym lobby i spowoduje PRZESTRZEGANIE PRAWA. Nie wiem jak wielkimi literami mam to napisać, żeby pan przestał udawać, że nie rozumie o co chodzi.Politycy skrupulatnie przeliczają, ile NIE SWOICH pieniędzy mają "rozdać" - a to górnikom (palącym opony) a to pielęgniarkom (strajkującym) a to "frankowiczom" - którzy WCALE O TO NIE PROSZĄ. Łatwo jest rozdawać cudze, ale trudniej jest narazić się banksterskiemu lobby - prawda, panie (wice) premierze? Ja - i inni frankowi kredytobiorcy - nie chcę pieniędzy mojego sąsiada, który kredytu nie brał - dlaczego ma dokładać do moich wydatków i moich decyzji? Bardzo prosze mnie nie uszcęśliwiać na siłę (kosztem innych Bogu ducha winnych) ludzi. Proszę pokazać JAJA (po polsku: cohones) i tupnąć nóżką na banki. Oj, chyba się nie doczekam. Ale wybory za pasem... Będzie pan miał czas (dużo czasu) np. na wakacje z rodziną - bo w tej chwili jest pab najwyraźniej za bardzo zajęty rozdawaniem cudzych pieniędzy, żeby pojechać na urlop. Pozdrawiam i życzę udanego wypoczynku; jesień to słaby czas na urlop, ale lato (na bezrobociu) przyjdzie szybciutko.
kazimierz2 / 78.131.198.* / 2015-07-15 09:37
Jeżeli w tym wszystkim chodzi tylko o nielegalne zapisy w umowach, to cała dyskusja jest na zupełnie inny temat. Możliwe jednak, że korekta tych zapisów pociągnie za sobą jakieś skutki finansowe i "wrócimy do początku". Jeżeli te zapisy były nielegalne lub zostały za takie "kiedyś" uznane, a bank "zapomniał" skorygować umowy, to skutki finansowe powinny być zmartwieniem banku. Rozumiem, że bank może nie być chętny do ponoszenia tego rodzaju kosztów -tylko dlaczego zostało to przez media tak naświetlone, jakby "frankowicze" domagali się dopłat związanych z nagłym wzrostem kursu franka?
gosik1 / 46.227.245.* / 2015-07-10 07:37
gigantyczne straty banków ??? czyli obywatela mozna zg...ć, wdeptać w ziemię i ma spłacać albo oddać dorobek życia...komu słuzy ten rząd??? wyborcom czy banksterom...ja juz PO nie wierzę...won
j23128 / 89.66.5.* / 2015-08-14 07:04
bogate matoły brały kredyty we frankach, bo były korzystniejsze, stać ich było na wielkie chałupy, a teraz płaczą jak muszą parę groszy więcej płacić. Nie stać cię matole to sprzedaj wielką kup sobie małą i będzie cię stać a jeśli mają dopłacać frankowiczom niech dopłacają też złotówkowiczom, dlaczego ma być dyskryminacja, takie postępowanie jest niezgodne z konstytucją, wszyscy mają być równo traktowani.
j25 / 83.9.252.* / 2015-07-10 07:58
Zgadzam sie z Tobą w 100% ale jeślli myślisz, że jakakolwiek inna partia u władzy zechce narazić się lobby banksterskiemu to... jesteś naiwny. I BARDZO chciałbym się mylić, ale za długo już żyję w tym kraju żeby mieć jakieś złudzenia.
anka760 / 213.238.79.* / 2015-07-10 06:50
WON . Czekamy na prezydenta Dudę i samodzielnie rządzący PIS. Wy sobie szczoteczki do zębów kupcie,bo więzienne są twarde
############### / 83.19.187.* / 2015-08-14 01:46
Czekaj,czekaj. Już teraz Twój prezydent próbuje obarczyć rząd swoimi obiecankami wyborczymi.
Wolny od kredytu / 31.178.137.* / 2015-07-06 19:19
No to Piechociński pożegnaj się z Parlamentem PSL robi wypad z SEJMU.
Frankowicze nie mogą być tak traktowani i żyć w niepewności jutra panie Piechociński.
Jeszcze niedawno była inicjatywa Pana aby pomóc Frankowiczom i zbłaźnił się Pan
Lucjan N / 78.8.103.* / 2015-07-08 20:03
Niech siedzi w Sejmie choć jeden zdrowo myślący, czy mnie się ktoś pyta jaki będzie kurs za 10 lat. Jak się kupuje mieszkanie (dom) to po to by mieszkać i co nie można przewidzieć że dach się zawali . Gów. mnie interesuje co zrobią frankowicze, jak na wycieczki i luksusy co opływali to wszyscy musieli wiedzieć teraz przyszła prawda finansowa i już mercedesiki i BMw zostają sprzedane bo nawet na paliwo nie ma. Idźcie do Kościoła on to da. A ja i moja rodzina ma składać się na ludzi korzystających z luksusu nie będzie.. Niedoczekanie wasze i napisze więcej . dziś ja powiem przeciętnemu frankowiczowi : pocałuj mnie w rzyć. Jak się szaleje i nie myśli to rób tak dalej.
lucie / 89.229.80.* / 2015-09-27 00:14
i tak sie wypowiedział prymitywny lucjan N. za to pomożesz prymitywie uchodźcom, którzy szykują stryczek na twój głupi łeb
j25 / 83.9.252.* / 2015-07-10 08:04
Drogi Lucjanie - nie rozumiesz istoty sprawy. Frankowicze nie chcą (i nigdy nie chcieli) ani złotówki wsparcia z kasy państwowej (a więc z twoich podatków - o ile je płacisz). Natomiast tzw. "rząd" cynicznie prowadzi kampanię mającą na celu właśnie to, żebyś tak myślał. Twój wpis nie świadczy zbyt dobrze o twoim zrozumieniu tematu na który się wypowiadasz.
cyklonc / 86.20.254.* / 2015-07-08 19:31
Nie rozumiem, z jakiej okazji nagle należy pomagać "frankowiczom" mnie nikt nie pomaga mając kredyt w złotówce. Z jakiej okazji wasze kredyty mają być spłacane z moich podatków. W takim razie ja też chcę żeby Państwo mi pomogło w spłacie mojego kredytu.
j25 / 83.9.252.* / 2015-07-10 08:04
nie rozumiesz istoty sprawy. Frankowicze nie chcą (i nigdy nie chcieli) ani złotówki wsparcia z kasy państwowej (a więc z twoich podatków - o ile je płacisz). Natomiast tzw. "rząd" cynicznie prowadzi kampanię mającą na celu właśnie to, żebyś tak myślał. Twój wpis nie świadczy zbyt dobrze o twoim zrozumieniu tematu na który się wypowiadasz.
ob / 31.178.142.* / 2015-07-06 17:54
PO i PSL ma społeczeństwo głęboko w czterech literach, to wszystko widać i czuć. Im tylko koryto służy ....
real / 31.178.142.* / 2015-07-06 17:50
"Eksperci pomysły oddłużania kosztem pozostałych podatników oceniają jednoznacznie - to finansowo nierealne". Za to realne jest marnotrawienie pieniędzy podatników na opłacanie związków religijnych, partii i innych bankrutów politycznych itp.....
Piechociński czy wy robicie coś dla społeczeństwa, nie wszystko przeciwko niemu ..... Wszystkich wspieracie pieniędzmi podatników tylko nie polaków
maks830 / 94.254.193.* / 2015-07-06 17:10
Jaka dla nich pomoc? Zwarowaliscie? Pomoc tak jesli mnie frajerowi zmniejsza kredyt w zlotowkach, to wtedy mozna im pomagac, byl wolny wybor a przy kredyciezawsze jest ryzyko
wnerwiony / 83.6.63.* / 2015-07-06 16:30
Grecję wspomagają a swoich to już nie...

Najnowsze wpisy