Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nie będzie pomocy państwa dla frankowiczów. "To za drogo"

Nie będzie pomocy państwa dla frankowiczów. "To za drogo"

Wyświetlaj:
bankier912 / 31.175.63.* / 2015-02-04 11:01
dominują tu łkania typu "banki nas oszukały", "nie byłem poinformowany o ryzyku" itd. Bzdura. Każdy cwaniak wiedział, że kredyt w obcej walucie wiąże się z ryzykiem, tylko myśleli, że akurat im się uda. i do pewnego momentu kiedy frank taniał było dobrze. jakoś nikt nie biegał wtedy do sądu czy do prokuratury. kiedy frank się umocnił - nagle wybuchł płacz.
Propozycje rządowe sprowadzają się do obciążenia banków za hazard tzw "frankowiczów". Niby dlaczego banki powinny płacić za to, że ktoś przegrał w kasynie? Wbrew temu co myśli wielu, banki nie zarobiły na wzroście kursu franka. Dlaczego nieodpowiedzialna polityka rządu ma doprowadzić banki na skraj bankructwa?
marior / 2015-01-28 12:23
PARANOJA!!! bank ukradł! a oddać ma rząd? czyli wszyscy podatnicy?
dlaczego nikt nie nazywa rzeczy po imieniu?

TO BANKI ZAWINIŁY I TO ONE NIECH PŁACĄ!

jestem frankowiczem, śledzę co się dzieje, widzę chronienie dupy banków przez polityków, skłócanie polaków pomysłami pomocy publicznej.

wyjdźmy wszyscy na ulicę i powiedzmy temu rządowi dość oszustw i manipulacji.

mimo iż nie ma pieniędzy za 5 mld PLN rząd wykupił zalegające mieszkania od deweloperów!!! po co? bo mieszkania wybudowano za pieniądze banków a pieniądze ze sprzedaży (5mld) otrzymały banki.
Uczciwa / 78.88.82.* / 2015-01-27 16:53
Jestem za , ja mam w złotówkach i nikt mi nie pomaga a przez 4 lata płaciłam za ratę o wiele więcej pomóżcie tak : niech frankowicze jeżeli oczywiście chcą przewalutowania wtedy niech dopłacą do każdej raty tyle ile płacił każdy zaciągający w zł i to będzie sprawiedliwe
zygmunt frojd / 77.255.38.* / 2015-01-27 14:07
Gdy wartość franka była korzystna dla frankowiczów, nikt nie krzyczał, gdy jest niekorzystna dzieje się wielka krzywda. Dorośli ludzie odpowiadają za swoje błędy sami. A jeśli ktoś nie potrafi podejmować decyzji bezpiecznych dla siebie, powinno mu się zabrać możliwość podejmowania decyzji.
przezorny_konsument / 77.255.38.* / 2015-01-27 14:19
Taka prawda. Kredyty we frankach brały dwie grupy osób: osoby o mentalności dzieci ( uwierzą we wszystko, co powie im sprzedawca ) i niedouczeni cwaniacy, którzy trafili na większych cwaniaków w bankach. Jsk mówi Pismo:"Na wargach rozumnego jest mądrość, a kij - na grzbiecie tego, komu jej brak".
little frank / 78.11.141.* / 2015-01-26 22:32
Jak banksterzy nie chcą gadać o przewalutowaniu po kursie pociągnięcia, to przynajmniej niech oprocentowanie liczą z minusowym liborem. Czyli jak np. libor -2%, a marża 1,2%, to oprocentowanie -0,8%. Czy tak nie powinno być? A będzie?
gery bumbum / 185.78.148.* / 2015-01-26 19:43
Twojej pomocy nie chcemy sądy to rozstrzygną a nie wy.To jest zwykła spekulacja na złotówce a te barany sobie nie radzą. Zaraz będą ruchy franka w dół jak politycy pójdą po rozum - zobaczycie. Najpierw trzeba się wziąć za polityków - zmiana rządu, prezydenta potem za bankierów i ekonomistów. Lepiej niech nic nie robią od tego są sądy Tylko najpierw trzeba pogonić PO PSL
kklll / 31.61.131.* / 2015-01-26 15:35
ale dlaczego kosztem moim podatnika -mają dostawac inni- za błedy mojego życia nikt mi nie zwrócił ani nie zwraca
angelika1112 / 89.167.52.* / 2015-01-26 12:14
witam, jestem studentką i mną nikt się nie przejmuje czy mam za co żyć czy nie... studiuję w lublinie i cięzko tu o dobrą pracę kelnerka ma 5 zł za godzinę, czy nade mną ktoś też tak będzie czuwał jak nad frankowiczami? proszę wybaczyć ale skoro sami się nabrali na taką dużą zdolność kredytową to nie nasza wina, każdy dokonuje w życiu wyborów dlaczego ja ze swoich 5 zł na umowe zlecenie mam płacić skromny to skromny ale jednak jeszcze z tego podatek który idzie na frankowiczów bo premier czy rezydent z kieszeni nie wyciągnie!! [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###

przezorny22 / 77.255.38.* / 2015-01-27 14:12
Popieram. Banda nieodpowiedzialnych cwaniaków próbuje zrzucić efekty swojej nieudolności na podatników. Powinno się takich ubezwłasnowolniać, bo są niebezpieczni nie tylko dla siebie ale i dla społeczeństwa. To co, może jeszcze zasponsorujemy tych, którzy "nie wiedzieli" jakie jest oprocentowanie "pożyczek" w Providencie czy innych chwilówkach?
rekin 500 / 77.255.67.* / 2015-01-26 10:38
Panie Premierze czy ta pożyczka była wirtualna na podtekście Franka.
Czy to była pożyczka Frankowa.
Z tego co przedstawiają media to wirtualna.
Jeśli tak to jak mogą stracić banki.
Które nie używały franków.
Jakiż to problem Przewalutować ją na złotówki.
No ależ upokorzenie ludzi ważniejsze to inna sprawa.
Banki liczą straty zawyżone .
Ale nie straty .
Chyba że klienci brali żywcem gotówkę.
we frankach
golomb / 89.72.59.* / 2015-01-26 10:12
Ja temu Panu nie wierzę!!!!!!!!!!!!!!!
Spółdzielca sm / 188.147.29.* / 2015-01-26 08:20
PSL i SLD łapy precz od spółdzielczości! Dość tam kołchozowych relacji rodem z PRLu. Zwłaszcza w mieszkaniówce! PiS odskoczyć od SKOKÓw! Ustawy spółdzielcze poprawić na w pełni zgodne z zasadą samorządności oraz z konstytucją! Tylko franki, marki, euro dolary i zł im w głowach. I "wadza"!
frankowicz / 91.208.93.* / 2015-01-26 08:02
oj przy wyborach was rozlicze
.tak,tak ... / 81.190.63.* / 2015-01-26 00:40
Wszyscy jak zwykle dużo dyskutują tylko nikt nie garnie się z konkretną pomocą.
Potoczny / 83.11.197.* / 2015-01-26 00:06
Moim skromnym zdaniem każdy kto zaciąga kredyt
obojętnie w jakiej walucie czyni to na własny rachunek i w swoim imieniu. W każdej sprawie finansowej zawsze występuje ryzyko. Trzeba to brać pod uwagę. To przykre, ale prawdziwe.
fgdfg / 89.70.212.* / 2015-01-26 09:56
Przykre jest to, że złodzieje podnoszą oprocentowania jak chcą i kiedy im się podoba. Kredytobiorca jest w sytuacji baranka ofiarnego.
Pan Krzysztof / 46.187.149.* / 2015-01-25 23:11
Szwajcaria ma kredytów hipotecznych na 140% PKB i jeszcze nie ma banki nieruchomościowej, ciekawe :) USA miało ich koło 100% PKB przed kryzysem. Jedyna różnica jest w tym, że w USA było dużo kredytów zagrożonych i banka pękła wcześniej.
U nas ostatnio też widać efekty zbyt łatwo dostępnych kredytów i zbyt niskich stóp procentowych. Tępy konsument leci do banku, bo mu zdolność kredytowa wzrosła z powodu niskich stóp %, albo dopłat albo niskiego kursu walut, w której bierze kredyt. Zadłuża się po uszy i nakręca popyt na nieruchomości, więc developer podbija ceny. Oczywiście Ci na końcu boomu mają najgorzej :) Nieruchomości są przeszacowane w trakcie boomu, dlatego po jakimś czasie niemożliwe jest uwolnienie się od kredytu sprzedając mieszkanie, bo następuje urealnienie cen. Gdy moi znajomi się cieszyli, że mają kredy a ich nowe M pnie się w górę to się zapytałem co zrobią, gdy ceny spadną. Oj nie spadną, nieruchomości zawsze idą w górę, zazdrościsz i tyle, mieszkaj dalej z mamusią. Weź takiemu coś powiedz to cię obrazą a potem lament, że państwo winne. Teraz boleśnie się przekonali w jaki g... wdepnęli.
Tak to jest jak gawiedź czyta sponsorowane artykuły doradców z Open Fajans i Hołm Brojler, że będzie już tylko drożej, że trzeba jak najszybciej brać kredyt, że nowe jest lepsze. Moi znajomi mają teraz coraz ciężej, a ja mam pieniążki na prawie całe mieszkanie i pusta historię kredytową. 4 lata dłużej mieszkałem z mamusią, nie ma co, przegrałem życie i tyle :D Chętnie kupię nieruchomość z licytacji za frajer :)
Mieszkania nie powinny drożeć, bo nie mają nic wspólnego z wytwarzaniem dóbr tylko z konsumpcją. Każdy drastyczny wzrost cen mieszkań czy ziemi to zwyczajna spekulacja, spowodowana zbyt wysokim popytem (zbyt tani kredyt). Czy ktoś z was zastanawiał się dlaczego wartość ziemi rolnej wzrasta skoro daje zawsze tyle samo plonów albo leży odłogiem przez kilka lat?
.tak,tak ... / 81.190.63.* / 2015-01-26 00:44

zy ktoś z was zastanawiał się dlaczego wartość ziemi rolnej wzrasta skoro daje zawsze tyle samo plonów albo leży odłogiem przez kilka lat?

Ziemia w Polsce jeszcze długo będzie drożała ,bo na razie jest za półdarmo.Poza tym rolnicy za sianie trawy na polach otrzymują coraz większe dopłaty od UE i tez potrafią liczyć.

Najnowsze wpisy