Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nie dla Tuska Kluska...

Nie dla Tuska Kluska...

jozef53 / .* / 2005-10-20 11:42
Komentarze do wiadomości: Nie dla Tuska Kluska....
Wyświetlaj:
scott / .* / 2005-10-23 10:05
Ciekaw jestem jak Pan Kluska zareaguje jak pis wejdzie w większe i bardziej widoczne konszachty z samoobroną.
kuzynone / .* / 2005-10-24 01:43
Komentarze są rózne cięzko do nich się ustosunkować. Chciałbym od siebie jednak dodać nie zaleznie na kogo państwo głosowali powino zwrócić się uwagę że nie same podatki są problemem. Tzn nie podatki głowne wiekszą zmorą są wszystkie podatki pośrednie takie jak koszty ZUS, składka zdrowotna itd. By wypłacić komuś 1000 zł netto do ręki pracodawca musi wyłożyć prawie 1800 zł. Wynika z tego jeden fakt ludzią nie opłaca się pracować legalnie bo zamiast dostawać 1000 zł wolą sie podzielić z pracodawcą po połowie i dostać np 1400 zł. Oczywiście nie zawsze jest tak że ludzi chcą robić na czarno, często sa zmuszani. Dziw mnie fakt, ze bardzo mało osób porusza temat kosztów pośrednich.
logo / .* / 2005-10-24 10:44
Kolego , wykazujesz się tutaj nieznajomościę zasad tworzenia karkulacji CENY kosztów Osobowych.Składka ZUS, to składniki tworzenia Kosztów Osobowych.Dlatego nie FANTAZJUJ tutaj /pracodawca musi wyłożyć prawie 1800 zł/ .Zasada jaka panuje w polsce jest taka sama jak w innej części państw europejskich. Tz: jeżeli ktoś zarabia 1000zł BRUTTO to składki ZUS plus podatek wynosi 400zł a dla pracodawcy 200zł/jest to wielkość bez podatku dochodowego od pracwnika/jeżeli ktoś inaczej to interpretuje to oszukuje. Wszystko jest w INTERNECIE bez machlojek:Netto zarobku jest 600zł.
Q / .* / 2005-10-22 19:51
Widze, że większości w głowie się nie mieści, że problemem nie jest tylko rodzaj podatków i ich poziom, ale przede wszystkim zasady na których są pobierane od przedsiębiorców i sposób działania organów podatkowych. Co do pana Kluski, to nic dziwnego, nieporozumieniem było kreowanie takiej rzeczywistości w której to tylko Tusk jest gwarantem rozwoju gospodarki, a reszta to czarne legiony socjalistów.
jerzy / .* / 2005-10-22 13:25
Jestem przerażony! Czy ten całkiem rozsądny przedsiębiorca postradał zmysły? Czy też zawarł z panem K. jakąś ugodę? W końcu może Kaczyński zapłacił mu za to poparcie? Nie wiadomo, okazuje się że w Polsce wszystko jest możliwe. Pan Kluska powinien już chyba odejść na emeryturę, a jeśli chce się wypowiadać na tematy polityczne to niechweźmie sobie do serca miarodajne opinie uczciwych analityków, ekonomistów i managerów w których zgodnej opinii to Tusk jest właśnie lepszym gwarantem szybszego rozwoju niż pan K.
zdzicho / .* / 2005-10-23 21:56
opinie uczciwych analityków, ekonomistów i managerów są warte funta kłaków !!!Cogito ergo sum !!
Andy / .* / 2005-10-21 11:38
A jak Kluska skomentuje twierdzenie Kaczyńskiego, że "biznesmeni to bandyci w białych skarpetkach"? A jaka jest wizja Kluski z KRUSem dla bogatych rolników? Jak Kluska widzi wzrost zatrudnienia, przy wzroście opodatkowania bogatszych przedsiębiorców?
Ryszard / .* / 2005-10-21 11:28
Niestety Pan Kluska swoim poparciem dla Kaczyńskiego potwierdził swój brak wiedzy politycznej i konsekwencji tego wyboru. Zawsze miałem szacunek dla Pana Kluski, teraz już nie. Chyba podatki i te otrzymane 5 tys PLN przesłoniły mu jasność widzenia.Oddanie wszystkiego braciom Kaczyńskim jest przerażające. Mając przewagę w Senacie i Prezydenta mogą zrobić duzo wiecej złego niż poprzednie władze. Nie bedzie im potrzebny do rządzenia nikt. Wniesione przez Senat poprawki do Ustaw nie będą mogły być odrzucone przez nikogo itd, itp. Sterowany bank centralny i jego dzialalność "prorynkowa" spowoduje szybki spaddek wartości złotego i wzrost inflacji. Dzialaność Lecha Kaczyńskiego widać w Warszawie. Brak inwestycji, zacofanie, brak środków nawet na pensje dla nauczycieli, coroczne interpelacje radnych o środki dla Hospicjów itd. Oddanie pełnej władzy w ręce Kaczyńskich typowych destruktorów, posługujących się socjotechniką jak nikt dotychczas przeraża. Niestety widzę to w czarnych kolorach.Pozdrawiam
wrk / .* / 2005-10-21 09:34
Wybór prezydenta to wybór człowieka, a nie programów jego partii. Wolę uczciwego, choć średnio rozgarnietego Tuska - nie będę się za niego wstydzić, niż kanaliowatego kurdupla Kaczyńskiego, który nie dotrzyma żadnych zobowiązań i czego się nie dotknie to spieprzy. Znam p. Kluskę - jest bardziej nawiedzony niż przedsiebiorczy. On nie wie kim jest Kaczyński. Ciekawe co mu Kaczyński obiecał wzamian za poparcie
slaw / .* / 2005-10-21 09:10
o jakich uczciwych przedsiebiorcach piszesz ,co exportowali fikcyjnie towary
bejot / .* / 2005-10-21 16:12
Naczytałeś się bzdur - ostateczny wyrok sądu nie byłnagłośniony, tylko sensacyjne doniesienia z okresu aresztowania pozostały w ludzkiej świadomości. Tak właśnie wygląda niszczenie uczciwych i odbieranie dobrego imienia. Obyś się z tym nie spotkał osobiście.
Axon / .* / 2005-10-21 08:29
Jeden szczegół - Kluska jest byłym przedsiębiorcą a nie aktywnym przedsiębiorcą...
sajm / .* / 2005-10-21 08:23
Kataster musimy wprowadzić, chyba że wystapimy z UE...Bolesne, ale prawdziwe.Taqkich kwiatków w kampani Kaczyńskiego jest więcej, chociazby wprowadzenie kary smierci.
lopez / .* / 2005-10-21 08:13
Pan jakimczyk jak cała gazeta jest czerwona i jest przeciwny Kaczyńskiemu, zresztą całe portal Money. Niestety ci co mają nieuczciwe interesy wolą Tuska, bo ten mówi o potymiźmie, energii łaczeniu itd, nie mówi o rozlicznieu, sprawdzeniu, zweryfikowaniu, uporzadkowaniu - czyli nie mówi nic o naprawie państwa tylko chce budować na Gównie. jestem budowlańcem i jest zasadą że aby postawić dom trzeba dobrze wykopać funadamenty, dla mnie oznacza to tyle co oczyścić Państwo z Kulczyków, Urbanów i innych SBeków i ADW i WSI, jeżeli to sie nie uda to nie widzę możliwości życia w Polsce. Powszechna korupcja i nepotyzm urzadników wymiaru sprawiedliwości mnie przeraża. Założyłem pozew i czekam na rozprawę 2 rok, bo mi ktoś jest winien pieniadze, jak ma być dobrze w tym Państwie, chyba ze ktoś korzysta z mafii i ma je wczęsniej?... Przykąłd Kluski to dla mnie arogancja wymiaru sprawiedliwości i ABW, o ile znam prawo celne to skałdanie komputeerów było legalne. Niestety co urzędnik to prawie inne Państwo, dopóki jest możliwość interpretacji dopóki nie będzie Państwa prawa do możliwość korupcji w imieniu pozytywnej opinii...
logo / .* / 2005-10-24 10:48
Twoje UOGULNIENIA to twoje świadectwo "ROZWAGI".
krzyhoo1 / .* / 2005-10-23 18:31
Prosty jesteś, jak ławy co to je wylewasz. Znasz się na prawie celnym, składaniu komputerów i nepotyzmie urzędniczym (skąd taką kategorię zachowań żeś wytrzasnął, to Twoja betonowo-wapienna tajemnica), a podobnoś tylko budowlaniec. A propos - po ki licho piszesz Państwo przez "P" w takim kontekście?
Zbig / .* / 2005-10-21 11:41
A co ma do tego prezydent ze swoimi uprawnieniami? Jestem biznesmenem nie budowlańcem i popieram Tuska, jak zresztą, co mnie cieczy, cały portal Money.pl.
Xporferus / .* / 2005-10-21 18:38
... he,he. Dobre. Nie wiedziałem, że portale głosują...:)
xięgowy / .* / 2005-10-21 07:27
Szkoda, że Pan Kluska nie upowszechnił swego patentu na VAT we właściwym czasie. Wwypadku gdyby stosowali to wszyscy przedsiębiorcy, VAT byłby szczątkowy. A tak na marginesie, czy z tymi komputerami to był eksport i import, czy eksport i reeksport. To jest bardzo istotne dla rozwiania mitu Pana K.
Mistral / .* / 2005-10-20 23:12
Jeżeli okaże się, że wybrani przez rozczarowane gnijącą i skorumpowaną władzą społeczeństwo politycy powtórzą błąd AWS i z wiadomych względów pozwolą kontynuować działalność biznesmenów prowiniencji panów Kulczyka, Krauzego, Staraka, itp., to nie dalej jak za rok będziemy mięli nowe wybory i w ich wyniku rządy Leppera, Filipka i Begierowej. Dlatego rolą mediów jest ciągłe przypominanie rządzącym o konieczności wypełnienie obietnic wyborczych i wymaganie od nich tworzenia przejrzystych standardów sprawowania władzy i ciągłego dążenia do wypracowania modelu uczciwego i przyjaznego obywatelom państwa. Dlatego dziennikarze zajmujący się poważnymi sprawami winni ciągle pytać o deklaracje majątkowe polityków, życiorysy ich najbliższych współpracowników, kiedy wreszcie rozwiązane zostaną WSI, zreformowane AW i ABW, kiedy państwo będzie dla obywatela a nie odwrotnie (proste prawo gospodarcze, podatkowe, poprawa bezpieczeństwa obywateli, skończenie z bezkarnością urzędników, partyjniactwem, klikami, itp.). W dobie gwałtownego rozwoju cywilizacji obrazkowej rola mediów w budowaniu takiego państwa jest nie do przecenienia. Pozdrawiam Pana redaktora i miłośników portalu.
Zbig / .* / 2005-10-21 11:42
Grunt to pisać na temat...
Cicero / .* / 2005-10-20 16:41
Jego protegowany w MSP Morysiak ma zostać na stanowisku, a jego interesy gazowe z Ukrainą mają być bezpieczne
Ala / .* / 2005-10-20 16:37
Odnośnie Pana Kulczyka, to chciałem ostrzec Pana Marcinkiewicza, że ten Pan ostatnio daje najwyżej parasolki firmowe i kalendarze. Zatem pytanie, czy nie szkoda przypadkiem czasu, aby się z nim zadawać? Zwłaszcza, że takie kontakty mogą doprowadzić do "dorobienia" się przydomka typu "Marek Winietou" czy "Wiesiek Browarek"
ortodox / .* / 2005-10-20 15:10
Szkoda gadać ...co to za biznesmen co rozdaje majatek zamiast tworzyc miejsca pracy ...
Zbig / .* / 2005-10-21 11:43
Były biznesmen.
Xporferus / .* / 2005-10-20 15:36
... hm. Ma po prostu takie zdanie ... dotyczące własnego majątku :). Czy coś w tym złego?
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy