Forum Forum inwestycyjneOpinie o spółkach

Nie lokata, nie fundusz, to co?!?! No dodatkowo i gdzie warto zainwestowac 1000 euro? Prosze o porade!

Nie lokata, nie fundusz, to co?!?! No dodatkowo i gdzie warto zainwestowac 1000 euro? Prosze o porade!

jachbart / 2007-02-04 09:21
Witam serdecznie!
Jestem mlodym czlowiekiem, ktory chcialby zaczac troszke zainwestowac, dosc nie wiele bo 6000zl z czasem nawet wiecej (mozliwe ze dodatkowo jeszcze okolo 3000 zl (w perspektywie miesiaca) plus dodatkowo 1000euro. Niestety nie mam doswiadczenia co ogranicza mi pole wiedzenia, i czuje sie troszke zagubiony w gaszczu nowych terminow, wskazników itp.
Na poczatku chcialem zainwestowac w lokate (3,6% -mBank) na okres 6mcy, lecz jestem bardziej skory do ryzyka, wiec stwierdzilem ze fundusz akcyjny bylby zdecydowanie lepszy w tym wypadku DWS Polska FIO Top 25 Małych Spółek, AIG Akcji, lub AIG BZ WBK Akcji(poprzez Supermarket -mBank). Teraz mysle o wlasnie o ulokowaniu pieniazkow na gieldzie(poprzez eMakler -mBank). Moze rzeczywiscie Fasing badz ZEG bylby lepszym wyborem w perspektywie czasu ok. 6mcy badz nawet dluzej?!

No i dodatkowo chcialbym spytac co zrobic z 1000euro dodatkowo (JAKBY NIE PATRZEC PRAWIE DODATKOWO 4000zl), czy nie lepiej sprzedac je i wrzucic do portfela inwestycyjnego, czy jest jakas inna mozliwosc?
Co sadzicie na moj temat? Prosze o pomoc i porady!
Z góry dziekuje! :)
Wyświetlaj:
rozipan / 2007-05-07 21:06
TYLKO FON!!!!!!!! Papier wlasnie sie ladnie odleszcza, zarzad podal doskonale plany zwiazane z deweloperka. Maja juz nawet kilka duzych dzialek w strategicznych lokalizacjach w Warszawie, 3miescie i Krakowie. Kupilem dzis ponad 6000 akcji i czekam na publikacje dobrego info w parkiecie - po nim jazda na polnoc w okolice 4,86 gwarantowana. Dalej delikatna korekta i stabilny wzrost az do nowych rekordow. A dla bardziej majetnych polecam hute Irena - na razie kiszonka, ale niebawem zryw, dostalem info od czlowieka z produkcji, ze kierownictwo stara sie o zatrudnienie dodatkowych 700 osob - kontrakty zagraniczne o znaczacej wartosci gwarantowane. Juz w 'Przedwiosniu' autor mowil o szklanych domach... Pozdrawiam i 3mam kciuki za TUEUROPA - ponoc UEFA ma podpisac z nimi umowe ramowa na ubezpieczenie wszystkich obiektow podczas EURO 2112!
needle / 2007-04-10 17:27 / Bez rangi
Jeśli wybrałeś FASING to sądzę, żę jesteś zadowolony już, a nie po 6 msc, a przecież to jeszcze nie koniec
pozdrawiam
artcos / 89.242.167.* / 2007-04-09 23:30
radze kupic akcje kilku spolek przez emaklera, poweidzmy 5-7 na poczatek zeby bylo bezpieczniej (ale nie po 100pln bo cie zezra prowizje po 5pln za transakcje), dac sobie troche czasu na ich ogladanie, gapienie sie w wykresy, czytanie artykulow i forow internetowych, sprawdz bankier.pl albo parkiet. zapomnij o lokatach bo 3% moze wyniesc w tym roku inflacja. a jesli nie masz czasu i ochoty na gielde to wsadz w jakis fundusz i daj zarobic maklerom-asekurantom. w kazdym razei powodzenia - niech nam Polska rosnie w sile!
delo82 / 2007-04-09 18:38 / portfel
paniowie maja racje, poczytaj ksiazke bo masz mały zasób słów ;)
afro87 / 2007-02-08 12:57 / portfel
tez jestem poczatkujacy i wlasnie odsylam list o otwarcie konta emakler w mbanku. ja najpierw kupie akcje arki... jak cos to sie odezwij na gg4079340
michallewoc / 2007-02-08 13:18 / portfel / Bywalec forum
po pierwsze to nie akcje tylko jednostki funduszu a po drugie to radzę zaopatrzyc sie w ksiażkę o teoretycznych podstawach rynku papierów wartosciowych
Khartoum / 2007-02-13 20:06 / portfel / Młodszy gracz giełdowy
Tak, książka to stanowczo dobry pomysł. Bez elementarnej wiedzy mało można zdziałać, no chyba, że się ma cholerne szczęście :). Proponuję także przeczytać kilka poradników inwestycyjnych, najlepiej opisujących skrajnie różne techniki inwestycyjne.
needle / 2007-04-20 17:22 / Bez rangi
bardzo dobre wpisy Khartoum i michallewoc
widzę, że są rozsądni młodzi ludzie i wiadomo, że nasza giełda nie zaginie
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy