prosze o porade

sylwiusz3 / 2007-06-02 11:59
zalozylem konto w mbanku i chcialbym kupic jednostki funduszy przez mbank czy teraz powinienem przelac gotowke z innego banku na konto mbanku i wtedy kupic jednostki czy moge bezposrednio z tego innego banku kupic te jednostki.Kolejnym pytaniem jest czy za prowadzenie konta w mbanku pobieraja jakas kase bo zalozylem tez emaklera w mbanku ale nie gram jeszcze na gieldzi tylko obserwuje on-line akcje pytam czy to cos kosztuje w mbnku. Z gory dziekuje za pomoc pozdrawiam wszystkich zyczliwycz.
Wyświetlaj:
Dimitroff / 2007-06-04 19:45
sylwiusz, pytanko do Ciebie lub innego zorientowanego, jak składałeś wniosek o prowadzenie tego FI to czy musiałeś podawać swój NIP? czy teraz będziesz musiał się rozliczać z fiskusem przez PIT?
mruwa / 87.204.69.* / 2007-06-06 21:08
Dimitroff - to bank rozlicza się z Fiskusem z tego co zarobił na twoich pieniążkach a nie ty. Pozdrawiam
sylwiusz3 / 2007-06-05 10:23
Dimitrof nie podawalem nipu 19% przy likwidacji jednostek oczywiscie jak bedzie zysk rozliczane automatycznie pozdrawiam
Egzorcysta / 2007-06-05 01:20 / portfel / "Farciarz na giełdzie"
nie trzeba podawac nipu. Placisz 19% podatku automatycznie przy wybieraniu srodkow z konta.
wojcher / 2007-06-02 20:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
1. Musisz przelać kasę do m-banku
2. Prowadzenie konta/rachunku maklerskiego/rachunku inwestycyjnego nic Cię nie kosztuje
PS. Aby kupić jednostki funduszy MUSISZ podpisać umowę o prowadzenie rachunku inwestycyjnego- nie wiem czy to już zrobiłeś czy jeszcze nie
sylwiusz3 / 2007-06-04 19:22
dzieki za odpowiedz mam podpisana umowe o prowadzenie rachunku inwestycyjnego.Pytanie moje jest takie czy majac rachunek emakler w mbanku juz go mam i ogladam notowania on-line czy za to cos place? tak jak jest w biurach maklerskich jak sie ma rachunek inwestycyjny to w zaleznosci od pakietu ponosi sie oplaty miesieczne. pozdrawiam
wojcher / 2007-06-05 15:01 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nic nie płacisz za podstawowe informacje bieżące (aktualna cena, jedna-najwyższa/najniższa cena w ofercie kupna/sprzedaży). Chyba że chcesz więcej informacji (np 2-3 najlepsze oferty) wtedy płacisz extra i to nie mało- ale to potrzebne gdy grasz na spekułę i siedzisz przed kompem całą sesję.
Ps nie wiem czy do aktywacji notowań on-line nie musisz złożyć zlecenia (niekoniecznie kupić walor)
Dimitroff / 2007-06-04 19:46
http://www.mbank.com.pl/przewodnik/oplaty-makler.html
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy