Forum Forum inwestycyjneFundusze

bardzo prosze o porade

bardzo prosze o porade

maciejbbb / 217.35.114.* / 2007-08-03 03:29
witam wszystkich. mysle o zainwestowaniu pewnej ilosci gotowki , moze na poczatek okolo 50 000, w p[ozniejszym okresie z mozliwoscia comiesiecznego zwiekszania kapitalu, wiem napewno ze nie bede ruszal zainwestowanych pieniedzy przez jakies 4-5 lat, kusi mnie zeby zaryzykowac a jednak troszke sie boje, czy ktokolwiek moglby mi poradzic jak powinien wygladac moj poczatkowy portfel?, w jakie fundusze powinienem zainwestowac i w jakich proporcjach? z gory dziekuje za wszelka pomoc
sebastian.drutowski / 2007-08-03 11:46 / "Uznany doradca inwestycyjny"
Proponował bym tak na początek:
45% (aktywna alokacja + jakiś fundusz stabilnego wzrostu)
15% (jakiś fundusz zrównoważony)
40% (fundusze akcyjne - jeden agresywniejszy, drugi spokojniejszy, trzeci ukierunkowany na zagranicę jako dywersyfikacja)
Co do konkretnych fundów tym razem nie będę się wypowiadał. Jak sobie Pan zerknie np. do moich wcześniejszych postów, to będzie Pan wiedział jakich mam "faworytów". Proponuję na początek zacząć zabawę z sumą np. 10 tyś. i z niej zbudować kompletny portfel, a potem ewentualnie dokładać. Znów jak mantrę zacytuję zdanie naszego forumowego kolegi TaS-a - "najpierw nauka, dopiero potem prawdziwe inwestowanie". Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy