Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Nie udało się zatamować wycieku ropy w Zatoce Meksykańskiej

Nie udało się zatamować wycieku ropy w Zatoce Meksykańskiej

Wyświetlaj:
GJK / 79.186.162.* / 2010-06-10 15:24
Wydaje mi się, że próby zatkania uszkodzonego odwiertu spalą na panewce, jeśli będa przeprowadzane na zasadzie przyczepiania kopułek lub tamponów. A już od starożytności metodą na zatkanie dziurawej łajby było wbijanie od wewnątrz szpunta - czyli stożkowego kołka, który stopniowo zmniejszał ciśnienie parcia wody do zera. Podobnie w tym wypadku należy po prostu osadzić w uszkodzonej rurze odwiertu długą - nawet na 100 m, stalową "szpilkę" o kształcie stożkowym / na całej długości/. Podczas opuszczania szpilki należy ją stopniowo obciążać stalowymi lub ołowianymi krążkami, aż do zrównoważenia jego ciężaru z siłą wyporu powodowaną przez wyciek ropy. Należy też oczywiście zabezpieczyć specjalnymi nakładkami uszkodzoną końcówkę rury odwiertu. Powinno się udać. Życzę powodzenia specjalistom z BP. Robią wszystko , także w naszym interesie.
baribal22 / 83.10.80.* / 2010-05-30 15:31
Tu potrzeba pomysłowości Polaków!!! Amerykanie są za głupi, żeby wymyśleć skuteczne rozwiązanie, a Obama udowodnił, że brakuje mu zdecydowania w sytuacjach krytycznych!
opty_ / 83.31.51.* / 2010-05-30 10:46
to mi wyglada na wyrafinowany zamach terrorystyczny
Lysy 25 / 77.255.177.* / 2010-05-30 08:14
Wylądowali na Księżycu a nie umieją zatkać dziury.
Natter / 2010-05-30 10:12 / Tysiącznik na forum
Nie wiem pod jakim cisnieniem wypływa ropa z odwiertu,ale pierwsza próba zatamowania wypływu kopułą stalową to był poroniony pomysł i stratą czasu.Przede wszystkim należy zmiejszyć powierzchnię parcia a nie powiększać ją.Jedynym sposobem zatamowanią wypływu jest zaklinowanie otworu stalowym stożkiem a ile on powinien ważyć to można obliczyć Problemem jest wykonanie takiego klina i dokładne opuszczanie.
zygmunt 1 / 83.238.182.* / 2010-05-30 22:43
Mam pomysł na zatamowanie wycieku ropy.Trzeba wprowadzić do szybu rurę z zamontowanym pakerem który uszczelni wyciek.Do pakera wprowadza się 2 składnikowy klej .Ta metoda sprawdza się na kopalni.

Najnowsze wpisy