Forum Forum prawneKarne

nie wiem co mam teraz zrobić...

nie wiem co mam teraz zrobić...

kamil irlandia / 87.194.194.* / 2007-12-26 12:56
Drodzy moi.Miałem wątpliwą przyjemność zostać świadkiem w sprawie.Z powodu wyjazdu za granicę nie stawiłem się na żadne z 9 -ciu wezwań.teraz zastanawiam się jakie problemy mogą mnie czekać w następstwie mojej absencji.Proszę o informację,jak mogę sprawdzić czy jestem karany,poszukiwany,nałożono na mnie kary porządkowe...itp...
Kamil
Wyświetlaj:
mikan4 / 2008-01-16 21:44
Sprawy tak się mają, wezwania są doręczane za potwierdzeniem, więc musisz po prostu stawić się na policji/w sądzie najlepiej z osobą, która te wezwania odbierała i powiedziećć jak było, to powinno być dobre usprawiedliwienie, tzn. sąd nie powinien Cię ukarać za uchylanie się od składania zeznań, tylko musisz powiedzieć, że nie odbierałeś tych wezwań, bo byłeś poza granicami RP. :)
RAFAL KORNAT / 2008-01-08 18:05
Powinieneś się zgłosić wcześniej na wezwanie albo usprawiedliwić nieobecność np. zwolnienie lekarskie. Teraz jedynie możesz zapytać w prokuraturze. Zawsze możesz wytłumaczyć sytuację poprzez osobisty kontakt z prokuratorem prowadzącym sprawę. Nie jesteś karany bo nie orzeczono wobec Ciebie żadnej kary.
rafal.kornat@wp.pl .
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - RAFAL KORNAT.]
HPH / 62.121.68.* / 2008-01-03 20:44
Napisz zapytanie do sądu z powołaniem się na syganturę a odpisze ci.

Najnowsze wpisy