Forum Klub gospodarczy - tematy użytkowników

Nieprzelewanie przez ZUS składek do OFE

Nieprzelewanie przez ZUS składek do OFE

MDK / 194.165.48.* / 2006-10-16 11:16
Prawie wszyscy z nas mają jakieś problemy z ZUSem. Istnieją jednak sposoby walki z nimi i Wy też możecie ją podjąć !

Od 2000 roku ZUS zaprzestał przelewania składki emerytalnej (7,3%) do mojego otwartego funduszu emerytalnego (OFE) w ramach tzw. II filaru. Podjęłam więc walkę z tą złodziejską instytucją i skierowałam sprawę do prokuratury. W tej chwili toczy się śledztwo. Chciałabym jednak rozszerzyć zakres sprawy, tak aby można było ZUSowi postawić zarzut niegospodarności i dowiedzieć się ile jeszcze osób jest w podobnej jak ja sytuacji (mniemam iż niemało).

Jeśli więc ZUS zaprzestał przelewania komuś z Was składki, lub macie braki składek w poszczególnych latach od początku reformy tj. 1999 roku to napiszcie do mnie.

Będę wam bardzo wdzięczna jeśli prześlecie ten mail do wszystkich Waszych znajomych.
Wyświetlaj:
AgB / 74.222.140.* / 2007-11-16 16:12
Czy ktoś z poszkodowanych w ten sposób przez ZUS podjął jakieś kroki prawne, jeśli tak to jakie. Zamierzam wstąpić na drogę prawną o zwrot różnicy pomiędzy odsetkami ustawowymi a stopą zwrotu wypracowaną przez ZUS za lata 2002 - 2007. Na razie z nimi koresponduję.
AgB / 74.222.140.* / 2007-11-16 16:16
POMYŁKA: Oczywiście chodzi o stopę zwrotu OFE a nie ZUS!!!!!!! Przepraszam.
Termos1 / 163.244.63.* / 2007-01-02 16:49
Od mementu kiedy podjąłem prace czyli 3 lata temu żadna składka nie pojawiła się na moim II filarze. Byłem dwa razy (co roku w ZUS w Puławach) i dowiedziałem się że mam dwa konta ubezpieczonego - czyli temat identyczny jak w innych postach. Za pierwszym razem na pytanie co można z tym z robić usłyszałem: proszę wypełnić formularz w celu scalenia konta. Zostałem wyproszony na korytarz ale szczęśliwy że sprawa będzie prosta.
Po 5 minutach znów byłem w środku, oddałem kartkę a na pytanie kiedy konta zostaną scalone usłyszałem: konta nie mogą być scalone gdyż system informatyczny Zusu nie przewiduje rozdwojenia kont a tym samy ich scalenia. Później zadałem jeszcze kilka podchwytliwych pytań doprowadzając panią do wrzenia.
Za rok ta sama sytuacja
Może znacie jakąś organizację do której można kierować wnioski w tej sprawie, może ktoś już gdzieś to rozdmuchał.
Ja na razie zbieram wszystki odcinki od pecji żeby nie ostać za parę lat poprostu Wychujany.
BJ / 83.28.108.* / 2006-12-27 09:45
ZUS NIE PRZELEWA MI SKŁADEK DO OFE OD 2002 ROKU. Z WINY MOJEGO PRACODAWCY, KTÓRY NIE POTRAFIŁ POPRAWNIE WYPEŁNIĆ DRUKÓW (KILKAKROTNIE) ZOSTAŁY UTWORZONE W 1999 ROKU DWA KONTA W ZUSIE (NA DWA NAZWISKA). PESEL JEST TEN SAM PRZECIEŻ, A TA ZŁODZIEJSKA INSTYTUCJA NIE JEST W STANIE TEGO POJĄĆ. MÓWIĄ ŻE TRWA SCALANIE, A WŁAŚCIWIE RUSZYŁ PROGRAM. DOKUMENTY WYSŁAŁAM TRZY MIESIĄCE TEMU WRAZ Z REKLAMACJĄ DO INFORMACJI O STANIE KONTA ZUS ZRU. CO MIESIĄC DOWIADUJĘ SIĘ CO SIĘ DZIEJE-KAŻĄ CZEKAĆ - TYLKO NIE WIEM NA CO. SPRAWA JEST CHYBA JASNA- ALBO DA SIĘ SCALIĆ ALBO NIE. PRAWDOPODOBNIE NIE WSZYSTKIE KONTA "SIĘ DA".
włodek / 213.134.185.* / 2006-12-29 09:55
Na stronie www.emerytura.hussars.pl jest darmowy kurs e-mailowy JAK ODZYSKAĆ WSZYSTKIE PIENIĄDZE ZE SKŁADEK!!!
id0l / 83.27.140.* / 2007-10-14 10:42
to sie zapisz idioto, a pozniej zostań zalany spamem!
Tomasz75 / 82.160.155.* / 2006-12-09 22:19
Wiatm serdecznie,

Mam tez taką samą sytuację. Zus nie przelewa skladek do OFE od 2001 roku. Tlumaczy sie problemami technicznymi ze scaleniem kont. Rece opadaja ... Przecież to tylko zasłona dymna.
KR / 80.53.88.* / 2006-11-22 09:20
Mam zaległości w przelewach z ZUS do II filaru od jakiegoś 2001 roku. Niektóre składki są niepełne, a od jakiejś połowy 2001 lub 2002 nie został dokonany żaden przelew. Zwróciłem się do ZUS-u o wyjaśnienie kwestii jakieś 1,5 roku temu. Stwierdzili, że faktycznie tak jest, jest to ich wina i składki zostaną wpłacone razem z należnymi odsetkami. Niestety do tej pory nic się nie zmieniło i nadal nie ma przelewów zaległych ani bierzących. Nie mam pojęcia co w tej sytuacji zrobić... Do prokuratury nie mam pojęcia z czym się zgłosić... Przecież zgadzają się ze mną, że to ich wina, obiecali dokonać przelewu wraz z zaległymi odsetkami, tak więc czekam. Ja kształcony jestem w innym kierunku i nie mam pojęcia co mi grozi, jakie mogą być tego konsekwencje, a tym bardziej nie znam uregulowań prawnych kwestii przepływów pieniężnych w tym przypadku. Więc byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś zechciał mnie oświecić w tej kwestii.
włodek / 213.134.185.* / 2006-12-29 09:57
Polecam stronę www.emerytura.hussars.pl. Tam jest prosta rada jak odzyskać pieniążki :)
saboro / 83.6.66.* / 2006-12-11 20:00
W tym roku zamierzam zając się sprawą braku przelewow składek do ZUS ponownie. Mam zamiar znow pisac monity do ZUSu. Nie moze tak byc zeby ZUS nie przekazywal składek! A poźniej powiedzą, ze nie dopilnowało sie swoich spraw w odpowiedzim czasie i sprawa jest przedawniona
gemil / 2006-11-09 18:06 / Góral
Walka z tą ,,śmieszną,, instytucją nie ma większego sensu. Nic więcej nie wywalczysz ponad to co i tak dostaniesz tzn wszystkie należne składki + ustawowe odsetki.Sam w tym roku dostałem zaległości za cały 2000 r. Szkoda czasu i kosztów...
saboro / 83.6.66.* / 2006-12-11 20:07
Zwrot należnych składek wraz z należnymi odsetkami to jest smieszne! Przez te 6 lat wartość jednostek w funduszu znacznie wzrosła! Wydaje mi sie, ze trzeba pisac do Sejmu, do jakiejś Komisji, ktora zajmuje się m.in emeryturami zeby zajęli sie tą sprawa na poważnie! Problemy aborcji, albo ewentualnego ojcostwa Pana Łyżwińskiego - nie sa najważniejsze dla obywateli!
WW.Piotr / 85.219.242.* / 2007-01-11 14:08
Fakt, porównując wyniki funduszy a ustawowe odsetki jakie się należą to się kosa otwiera, niestety wszyscy którzy mają ten problem zostali oszukani przez nasze Państwo, które za ten system jest odpowiedzialne. Moja żona ma ten sam problem od naszego ślubu w 2001 r pracodawca zgłosił aktualizacje nie na tym druku co trzeba i się zaczęło. Konta sie rozmnożyły, a składek nie widać. Najgorsze że te ostatnie lata pod wzgl. koniunktury były niezłe, gdyby bessa trwała przez ostatnie 5 lat to w sumie i odsetki by cieszyły, a tak to trzeba bedzie po scaleniu chyba do Sądu się wybrać i domagać przekazania utraconej kwoty na rach w II filarze, tylko się zastanawiam jak ją obliczyć, może się zwrócić fo funduszu o symulację?? Ciekawe kiedy to "globalne" scalenie nastąpi, ja już tracę cierpliwość. Pocieszam się tym, że już raz w życiu Zus zaskarżyłem, udowodniłem że nie mogą robić głupków z ludzi. Pani radca prawny z Zusu to chyba myślała, że jest taka mądra a tu taaka niespodzianka. Mówie Wam jak ktoś ma IQ i 1 wyżej niż małpa to z tą debilską instytucją ma szanse wygrać, czego jestem przykładem. Amen.
Fireman / 193.151.48.* / 2006-11-01 21:42
Mialem tak w tamtym roku.Za caly 2005r tezlodzieje nie przelewali do mojego OFE.Gdyby OFE nie przysylalo mi co roku sprawozdania z wplacanych skladek to myslalbym ze jest ok.Napisalem wniosek o sprawdzenie tego, czekalem miesiac (bez kilku dni) i napisalei ze nastapila pomylka.Utworzyli mi dwa konta (???!!!!) i teraz gdy zmienilem prace oni wysylali na to drugie(????!!!!).Teraz trwa jak to napisali "scalanie" kont.Zobaczymy jak bedzie w tym roku.
sylvo / 213.25.153.* / 2007-05-07 14:20
Mojej żonie po 5 latach scalili konta, ale składek zaległych jeszcze nie przelali, zrobią to w "późniejszym terminie", tylko niewiadomo miesiące czy lata mają minąć. Płakać się chce.

Najnowsze wpisy