Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Niesiołowski: Ustąpiłbym SLD, ale prezydenta wymienił

Niesiołowski: Ustąpiłbym SLD, ale prezydenta wymienił

Wyświetlaj:
historyk / 89.77.247.* / 2009-09-09 12:20
Nie poprzez podwyżki podatków, a poprzez inwestycje. Niemcy, Węgry i inne państwa obniżają podatki, a my chcemy podwyższać. Pieniądze można wziąć z Narodowego Planu Inwestycji, czyli z trzech działań: prywatyzacji - dno kryzysu już minęło, nie ma co się bać, że nie sprzedamy spółek Skarbu Państwa, zwiększania zobowiązań Skarbu Państwa oraz inwestycji. Łącznie to 100 mld złotych, czyli z samego VAT-u państwo dostałoby 22 mld złotych.
Palikot cytat
Genek emeryt / 80.50.54.* / 2009-09-09 12:15
Jednak wiek tego człowieka pokazuje, że tacy ludzie są już ograniczeni i powinni znajdować sie w Ośrodkach Pomocy Społecznej a nie zajmować się twirzeniem prawa czy zasiadać w ławach sejmu
kto za? / 81.210.19.* / 2009-09-09 08:30
Najchętniej wymieniłbym Niesiołowskiego. Na kogokolwiek!
dziobatakaczka / 83.23.29.* / 2009-09-09 04:59
w czasie najlepszej koniunktury rząd j.kaczyńskiego uprzyjął,że do własciwego państwa funkcjonowania potrzebny był deficyt 30 mld zł.Tymbardziej ten deficyt jest potrzebny w czasie recesji.Tak więc ta wielka dziura to tylko 22,2 mld.
dziobatakaczka / 83.23.29.* / 2009-09-09 04:59
w czasie najlepszej koniunktury rząd j.kaczyńskiego uprzyjął,że do własciwego państwa funkcjonowania potrzebny był deficyt 30 mld zł.Tymbardziej ten deficyt jest potrzebny w czasie recesji.Tak więc ta wielka dziura to tylko 22,2 mld.
prawiezaratralalala / 77.254.153.* / 2009-09-08 21:55
Man13-ty i Muchołap to ta sama osoba. Albo pojętny uczeń
man13 / 2009-09-08 22:57 / Tysiącznik na forum
Robisz za odkrywcę sensacji czy Rydzyka/wróżbitę?
misiek-2009-09-06 / 62.87.244.* / 2009-09-08 19:34
w mediach: niesiołowski, lepper, palikot, ...
man13 / 2009-09-08 22:55 / Tysiącznik na forum
....i Kaczyńscy i Kaczyńscy.......
spadaj! / 81.210.19.* / 2009-09-09 08:32
TuMan znowu się produkuje?
sceptyk / 2009-09-08 20:44 / Tysiącznik na forum
Taka to obecna mądrość etapu.
Wypuszczać chamów na publikę.
man13 / 2009-09-08 22:58 / Tysiącznik na forum
Nie chamów jeno PiSiorków PiSiorków i nie na publikę jeno na PiSiorków.
sceptyk / 2009-09-13 18:05 / Tysiącznik na forum
Pijany?
Jednak chyba zwyczajny bałwan.
Mysz-1 / 89.77.106.* / 2009-09-08 16:10
mózg przeżarty nienawiścią tego kameleona ---wyjątkowo
paskudny typ.
Brandnew / 83.14.48.* / 2009-09-08 15:30
Na razie 17 ustaw zablokowanych - z tego 3/4 to merytoryczne śmieci. Dosłownie. Czytałem tylko 4 odrzucone i nie dziwię się reakcji LK. Wałęsa i kwaśniewski mają ich na swoim koncie o wieleeeee więcej i jakoś nikt tego nie dostrzega. Idziemy dalej - prezydent zablokowałby ustawę o naprawie finansów publicznych...? Nie wierzę - taka ustawa wiążę się ze zwolnianiem urzędników - podstawowego ciała wyborczego PO, dlatego też PO nigdy na taki ruch się zdobędzie. Pójdę z każdym w zakład w tej kwestii. A weto prezydenta służy Niesiołowskiem tylko jako przykrywka nieudolnosci rządu. Tak samo jak i Rostowskiemu, który dziś w swoim wywiadzie skupił sie głównie po raz kolejny na pluciu na LK. To juz jest jakiś psychiczny objaw i obawiam się, że Klich bedzie musiłą być niedługo zdymisjonowany aby udzielić fachowej pomocy kolegom z ławek.
Binarek / 2009-09-08 15:43 / Tysiącznik na forum
Brandnew, dzieciaku co za glupoty wypisujesz na forach

1. Zablokowane są nie tylko zawetowane ustawy ale także odesłane do TK (procedura często trwa lata)
a tych jest o wiele więcej

2. może podasz że 16 ustaw zawetowane było za czasów TUSKa. Widać więc, że prezydent jak pacynka skacze na sznurkach Jarka i idzie w ostatnich dwu latach na rekord

3. Gdybyśmy mieli odpowiedzialnego prezydenta to w zamian zawetowanych ustaw zaproponowałby swoje (ma uprawnienia ustawodawcze)
ale on nie ma pojęcia odnośnie tego co wetuje.
Tak mu kazali

4. "prezydent zablokowałby ustawę o naprawie finansów
publicznych...?"
Kłaniają się pomostówki i masz już pełną odpowiedź

Nie kompromituj się broniąc tego złośliwego małego człowieka
Brandnew / 89.229.74.* / 2009-09-08 17:20
Oj , staruszku, więc to bedzie tak:
1. a.15 ustaw odesłane do TK;. b.17 zawetowanych (16 za Tuska to prawda, ale gnioty do potęgi - pisane wyrażnie specjalnie z obliczenioem na weto); c. Podpisanych ponad 310 (dalej juz odechciało mi sie liczyc); d. 39 zgłoszonych przez prezydenta;
To po blisko trzech latach. A teraz pytanko sprawdzające - ile ustaw Kaczyńskiego zablokował rząd? Ja wiem co najmniej o 6 ... (o tym sie nie wspomina oficjalnie). Dalej - jak na tym tle wygladaja dokonania Kwaśniewskiego? Słyszałem, że blado - w wetach był lepszy i tak wydajny w swoich usatwach też nie był. Ale może sie mylę, jakies sprostowanko ?
2. Skacze na sznurkach to Tusk tak jak mu PR-wocy nakażą. LK to przy nim konsekwentny i wyrazisty gość. Nie zaprzecza przynajmniej regularnie sam sobie tak jak to robi premier i zawsze wiem o co mu chodzi i czego mogę się po nim spodziewać.
3.Odnośnie tego co proponuje prezydent masz odpowiedż w punkcie 1. Blisko 40 ustaw własnych - był ktoś lepszy? Z tego co ja wim nie? A wetuje, bo czyta co mu posuneli (co jest też czyms nie normalnym wśród dotychczasowych prezydentów Polski) , a podsuwają mu specjalnie szajs aby móc pózniej wieszać na nim psy - stara Geobelsowska sztuczka.
4. Z tego co wiem to pomostówki zostały przegłosowane bez zadnego problemu - jego weto było tylko symboliczne w tym przypadku i z góry skazane na niepowodzenie. A dzięki temu przegłosowaniu weta odebrano pomostówki szaraczkom nie tykając przy tym "tygrysów" - największy i chyba jedyny jak do tej pory "sukces" POrządu. Załozysz się,że LK nie zablokuje ustawy o finansach ? Bo takowej nawet nie będzie - to co jest na razie to tylko szczekanie POpsów gdzieś w oddali aby sie ludziom wydawało,że rząd zabierze sie za kastę urzędniczą. Tej ustawy LK nie zablokuje bo i tak nie ma sojuszników wśród urzedasów a poza tym, ta ekipa dusi nasz kraj strasznie (przeszło 500 tys ludzi - przeszło 5 razy więcej niż siły zbrojne) i musi być wycięta. Kaczyński dobrze o tym wie ...

A może cos o kompromitacjach rządu ? Tutaj to po dwóch jest materiał na dość poważna książkę. A co bedzie po 4 ?
Binarek / 2009-09-08 18:59 / Tysiącznik na forum
Ad.1 Były to rewolucyjne ustawy ale skąd ty możesz o tym wiedzieć. Potrafisz tkwić tylko w niezmiennym świecie i klaskać gdy się coś wetuje
Weta w ciągu 2 lat. Kwaśniewski w ciągu 8 lat urzędowania wydał około 2x więcej Wet

Ad2. A czego można się spodziewać
Zawetowania czy trybunału :)

Ad3. Nie dotyczy to zawetowanych ani odesłanych ustaw

Ad4.
"jego weto było tylko symboliczne w tym
przypadku i z góry skazane na niepowodzenie"

Pół roku człowieku
WETO - brak odrzucenia- przyjęcie warunków Związków Zawodowych - przyjęcie warunków SLD - odrzucenie Weta

TYlko tak można je obejść i tak się rodzą zgniłe kompromisy.
O finansach ustawy nie zawetuje bo takiej nie ma jednolitej.
Każdy wydatek reguluje sie inną ustawą.
O Spółkach Skarbu Państwa także została zawetowana

czy Kaczyńscy coś zrobili z urzędnikami? Ja sobie nie przypominam. Pamiętam natomiast, że o 2 wzrosła liczba ministerstw
Brandnew / 89.229.74.* / 2009-09-08 19:36
A może przypomnisz z kim to niby Kwasniewski wspólpracował gdy rządził ? Nie byli to kumple od wspólnego korytka (SLD)? Jak słusznie zauważyłeś - za PIS LK zawetował tylko jedna ustawę. W ciągu dwóch lat ... Więc nie siej tutaj hipokryzji, proszę, tylko popatrz na uwarunkowania i bez robienia afery z czegoś co jest czyms normalnym. O "rewolucyjnosci " odrzuconych ustaw to mi nawet nie wspominaj - moze ta medialna? Aakurat czytałem kilka odrzuconych - faktyczne mogłyby wywołac rewolucję - taka jak komisja Palikota. Albo daj mi przykład takiej cudownej - moze nie wpadła mi w ręce do tej pory. Ustawa o Spółkach Skarbu Państwa - to nie ta gdzie PO chciało dla swoich ludzików odblokować kominy płacowe? I ty sie dziwisz? Przeciez w tym kraju mozna zarządzać spółka państwową, brac za to dużą kasę, doprowadzic ją do ruiny i nie ponosić za to konsekwencji. To jeszcze takim gosciom gaże swiększać bez granic?? Ja jestem też przeciw - nie chcesz mieć ograniczeń pensji, to prosze bardzo zakładaj sobie firme prywatna i dój kasę. Ale jak firma padnie to Ty z nią.
Gilowska miała projekt reformy ustawy o finansach - nie pamietasz już? Zapowiadała zwolnienie 100 tys urzędnków (co było powodem wzmożonego ryku POmedii - a juz szczególnie Chlebowskiego). Gdy nastało PO projekt poszedł do kosza - trzeba przecież chronić swoich - ja to rozumiem.
I małe sprostownie - ilość podpisanych ustaw to przeszło 720 (nie 310). 17 zawetowanych daje niecałe 2, 4% całości - koszmar prawda? Ponawiam pytanie - ile ustaw Kaczyńskiego odrzucił do tej pory rząd i czy miała taka sytuacja miejsce za Wałęsy i Kaczyńskiego? Niech sie wszyscy dowiedzą ...
Binarek / 2009-09-08 20:14 / Tysiącznik na forum
Dobrze wiesz że Kwaśniewskiego kadencja pokrywała się z rządami AWS

Medialna rzeczywiście była kiepska. Wprowadzała rekomendacje szkół wyższych do zarządów i konkursy
Coś okropnego

W ustawie o Spólkach Skarbu państwa punkt o kominach był jedna z kilku zmian. On zdecydował o odrzuceniu.
Różnica pomiędzy dużą Spółka SP a prywatnym podmiotem jest taka że do Spółki SP nie ściągniesz sprawdzonego menedżera.

I nie jest to problem tego rządu. Już w PiS wcześniej dyskutowano nad różnicami często 10krotnymi wynagrodzeń
Na szczęście prywatyzacja w jakiejś części rozwiąże ten problem

"Gilowska miała projekt reformy ustawy o finansach "
Wspaniały projekt :)
a wiesz gdzie w tym czasie poszły finanse na gmachy Rydzyka, na jego odwierty i Świątynię Opatrzności

"Zapowiadała zwolnienie 100 tys urzędnków"
Ilu zwolniła? Nie no szczerze rozliczajmy się poważnie a nie z planów 3 mln mieszkań
Cuda / 83.10.73.* / 2009-09-08 13:42
Elity i naród - to tytuł postu Leszka Cisowego w salonie24.
Koniecznie przeczytajcie - żeby zrozumieć, co się w Polsce dzieje!
sceptyk / 2009-09-08 12:22 / Tysiącznik na forum
Stefciu drogi,
mianowałeś się specjalistą od deficytu?
A ja myślałem, że ty jesteś od gnid.

Jak to było?
"Ludzie!
Jedzcie gówno!
miliardy much nie mogą się mylić!"

Nieprawdaż muchojadzie?
man13 / 2009-09-08 12:57 / Tysiącznik na forum
Większej "gnidy" od PiSiorka nie znajdziesz. Nie szukaj.
Ryszmar. / 217.97.193.* / 2009-09-08 13:23
Po twoim chamskim wpisie widac,ze szybko znalazł. Daleko nie trzeba szukać.
Binarek / 2009-09-08 15:46 / Tysiącznik na forum
Oczywiście chciałeś napisać do sceptyka?

Zacznijcie pisać merytorycznie
Poziom popleczników opozycji ostatnio bowiem pikuje
Ryszmar. / 217.97.193.* / 2009-09-08 16:00
Nie jestem poplecznikiem opozycji, drazni mnie chamstwo na forach tego diesla man 13.Poczytaj jego wpisy.
man13 / 2009-09-08 23:02 / Tysiącznik na forum
Kochany RYSZMARKU! Te wpisy które komentujesz/drażnią Cię, nie były skierowane do Ciebie, bo i jak mogły być jeśli nic sensownego/bezsensownego nie napisałeś. A szkoda.
szybko / 81.210.19.* / 2009-09-09 08:38
TuMan! Nie pleć głupot. Już wystarczy. I spadaj!
sceptyk / 2009-09-13 18:10 / Tysiącznik na forum
man13 jest tu służbowo oddelegowany przez michnikowszczyznę w charakterze YntelYgenta. Dopóki nie dostanie rozkazu, to nie spadnie.
MN4 / 217.96.42.* / 2009-09-08 10:20
30 lat temu połączył ich styropian. Potem diabeł zamieszał ogonem. Rozwód z podziałem majątku jest niemożliwy więc mają separację. Kuchnię i łazienkę podzielili na pół. Jedno ma lodówkę drugie kuchenkę. Jedno ma klozet drugie wannę.

Tylko rachunki za ten reality show płacimy my.
man13 / 2009-09-08 11:01 / Tysiącznik na forum
Nie demonizował bym tak bardzo. Wszystko dzieje się w czasie i przestrzeni. Ostatecznie to "nasze wybory".
sceptyk / 2009-09-08 12:21 / Tysiącznik na forum
O!
man13 dyskutuje ze swoim nemazis :-))))
man13 / 2009-09-08 11:03 / Tysiącznik na forum

Cóż
za wiarygodność i mądrość wypływa z ust tego zapyziałego i
zadufanego w sobie dziadka entomologa.
- napisał PiSiorek PiSiorka.
sceptyk / 2009-09-08 12:24 / Tysiącznik na forum
A usunięcie z forum, to oczywiście TWÓJ, man13, DONOS, kapusiu?
man13 / 2009-09-08 12:59 / Tysiącznik na forum
Nie tak blisko parchu. Tylko od Ciebie i PiSiorów można się zarazić donosicielstwem.
sceptyk / 2009-09-08 15:37 / Tysiącznik na forum
Masz rację.
Stefciu Niesiołowski (który nazywał się kiedyś zupełnie inaczej), jako wybitny donosiciel i esbecka kapucha (donosił np. na swoją ówczesną narzeczoną), jest teraz wybitnym aktywistą PiS.
Masz rację man13. Masz rację.

Pozazdrościć logiki i YntelYgencji.
Binarek / 2009-09-08 22:31 / Tysiącznik na forum
Nie donosił
Pohamuj się trochę
sceptyk / 2009-09-13 18:09 / Tysiącznik na forum
Piczytaj dokumenty opublikowane przez IPN.
Jakoś Leopold nie pozwał IPNu o kłamstwo i zniesławienie.
chłop jag / 84.234.10.* / 2009-09-08 09:27
Kto myśli, że PO i Lech Kaczyński z PiS nie gra w jednej okrągłostołowej eskimoso-bolszewickiej bandzie, ten kiep!!! I tyle w temacie.
Binarek / 2009-09-08 09:04 / Tysiącznik na forum
Ludzie jak chcecie sobie popluć ("chamski bokser", "podwórkowa partia", "konfident') to przejdźcie na Onet, Frondę lub gdzie indziej.

To forum Money gdzie wypadałoby się merytorycznie odnieść do wypowiedzi nawet gdy nienawidzimy dyskutanta.

Wasze głosy mogą jedynie utwierdzać w pewności, że osoby o niskiej kulturze osobistej nie są elektoratem profesora Niesiołowskiego

Dla przykładu ja dalej nie wiem jaką korzyść niesie nam traktat Lizboński i Pan Niesiołowski nie powienien traktować tej sprawy jako sukcesu.
Smutny / 194.237.142.* / 2009-09-08 10:55
pan profesor od motyli Niesiolowski sam nie grzeszy kultura osobista.
Binarek / 2009-09-08 11:00 / Tysiącznik na forum
Czy w artykule znajdujesz takie przykłady?
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy