Forum Forum emerytalneZUS

niesłuszne pobieranie renty

niesłuszne pobieranie renty

kasia, wawa / 82.160.77.* / 2011-04-18 11:17
Witam, bardzo prosze o informacje, jesli ktos wie, gdzie i jak mam zgłosić w ZUS osobe, która od wielu lat niesłusznie pobiera rentę? Dzwoniłam do ZUS, ale oni nie są zainteresowani tym faktem, spotykam sie z czyms w rodzaju ignorancji... Dlaczego? Prosz pisać na adres: kolin1998@vp.pl, licze na podpowiedź, dziekuję, K.
wiwan / 2011-04-20 11:23
Niestety ZUS nie jest tak otwarty jak skarbówka pod tym względem. Nie ma gotowych procedur, trzeba liczyć się z tym, że anonimowe zgłoszenie takiej sytuacji może być nieskuteczne.
Natomiast działa to, co w innych urzędach- działanie od razu na poziomie nadrzędnym. Jeśli nie była zainteresowana Pani z działu świadczeń- jest naczelnik. Jeśli nie biuro terenowe czy inspektorat- to oddział okręgowy ZUS.
Drugim torem- jeśli konkretny pracownik odmówił przyjęcia takiego uwiarygodnionego zgłoszenia po prostu zgłosić na niego skargę. Uwiarygodnione- podające personalia lewego rencisty, powód tej lewizny itp.
Skarga taka musi już być nieanonimowa. Złożona pisemnie, pocztą lub osobiście, faksem, mailem ( skargi@zus.pl). W wyznaczone dni/ godziny dyżurują w inspektoratach i oddziałach. Odpowiedź pisemna, co do zasady jest na nią miesiąc.

Najnowsze wpisy