Forum Forum prawneZmiany w prawie

Odszkodowanie za niesłuszne skazanie

Odszkodowanie za niesłuszne skazanie

skomentuj
Wyświetlaj:
tymczasowo aresztowana / 193.109.244.* / 2008-01-24 09:19
njagorsze jest to, że sędziowie nie maja najmniejszego pojęcia, że taka ich decyzja diametralnie zmienia całe życie człowieka, traktują nas szablonowo, następny i następny za kratki, najgorsza jest niewiedza, ile czasu potrwa to "TYMCZASOWE" aresztowanie. Są jedynymi osobami na tym świecie, którym życzę, żeby znalazły sie w takiej sytuacji !! Nie wiesz za co ani na jak długo jesteś zamknięty, z dnia na dzień :-/ nie wspominam już o ich slimaczych działaniach, które przedłużaja się w nieskończoność !!!??
partiota / 83.9.157.* / 2008-04-13 10:40
Glazurnik- żle położył płytki- nie otrzymał zapłaty
Brukarz - żle położył kostkę- nie otrzymał zapłaty
Malarz- żle pomalował -nie otrzymał zapłaty

Sędzia skazał niewinnego- otrzymał potężną zapłatę
Adwokat - obronił zbrodniarza -otrzymał potężna zapłatę

O czym my tu mówimy?
Jeśli nie zlikwiduje się takiej mafii i takiego rządu z takim premierem, który pogardza narodem a preferuje złodziejstwo to nigdy nie będzie w tym kraju dobrze.
Czas najwyższy by naród ruszył się z miejsca i obalił pajaca premiera wraz z jego rządem.
krzysztof27l / 83.30.109.* / 2008-03-21 10:35
Ja odsiedziałem 1,5 roku za przywlaszczenie swoich świadczen w zakladzie nieuczciwego pracodawcy:)
Najsmieszniejsze jest to,ze byly to moje pieniadze...
Leszek Błaszczak / 83.9.219.* / 2008-01-14 20:17
"Kodeks postępowania karnego przewiduje możliwość uzyskania odszkodowania i zadośćuczynienia za niewątpliwie niesłuszne tymczasowe aresztowania lub zatrzymania (art. 552 § 4 KPK)." Typowe dla przedstawiciela korporacji prawniczej ujęcie problemu wyrażone ułomnym językiem, nadającym Kodeksowi podmiotowe znaczenie. Ponadto Skarb Państwa to my podatnicy, stąd nie może być mowy o żadnym ryzyku ani faktycznej odpowiedzialności.

Niesłuszne aresztowanie i skazanie jest zwykłym bezprawiem popełnianym nagminnie, bez żadnej odpowiedzialności osobistej sędziego, który natychmiast powinien być pozbawiony dalszego prawa orzekania, przynajmniej na tak długo jak niewinnie skazał człowieka. Nadając Kodeksowi postępowania karnego znaczenia podmiotowego, korporacja prawnicza, za nieżyciowym przepisem określonym art. 552 § 4 kpk, ukrywa ten problem, uniemożliwiając szerszą debatę na ten temat - zamiast dyskusję taką inicjować. Do aresztowanie i osadzanie człowieka w więzieniu powinno dochodzić w przypadku dokonania najcięższych zbrodni a nie o tak sobie, bez żadnej praktycznie odpowiedzialności, jak to obecnie ma miejsce - a nawet czasami dla zabawy. Wszyscy wiemy, że tak jest i akceptujemy taki nieludzki stan rzeczy, udając, że nie ma problemu a nawet, jak w tej sytuacji maskując go. Uwikłana Palestra doceni taki stan etyczny Aplikanta, który „robiąc postępy” niebawem powiększy utytułowane jej grono.
Życzę zrozumienia.
hph / 62.121.68.* / 2008-01-14 23:26
Przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś i zastanów się nad tym co napisałeś a w szczególności nad sformułowaniem "nadaniu KPK przedmiotowego znaczenia".
Ponadto przeczytaj przepisy do końca, w tym art. 557 KPK.
APA / 149.156.189.* / 2008-01-15 13:10
Od kiedy to w polskim prawie za krzywdy mamy odszkodowanie?
skomentuj

Najnowsze wpisy