Forum Forum podatkoweOdliczenia

Niezapłacona zaliczka na poczet podatku

Niezapłacona zaliczka na poczet podatku

jd51 / 2010-01-02 13:25
Mam wielką prośbę. Pracuję w państwowej firmie i oprócz tego od lipca 2009r prowadzę dzialalność gospodarczą. Pierwszy przychód i ostatni w tym roku miałem 2.11.2009r i nie znając dobrze przepisów(co wcale mnie nie usprawoedliwia) do 20 grudnia 2009r nie odprowadziłem zaliczki na podatek. Co mam teraz zrobić. Proszę o pomoc bo zagubiłem się i muszę z tego jakoś wybrnąć. Chciałbym dodać że od lipca do listopada włącznie w terminie opłacałem składki na ubezpieczenie zdrowotne (za grudzień zapłacę do 10.01.2010r). Przychód wyniósł 14800 zł, koszty 3095zł. pozdrawiam i proszę o pomoc
ZulkaM / 188.33.210.* / 2010-01-02 14:06
Jeśli rozliczasz podatek na zasadach ogólnych /kpir/, to podatek do zapłaty za listopad wychodzi 484 zł, ale ponieważ istnieje obowiązek wpłaty zaliczki na podatek w podwójnej wysokości / za listopad i grudzień/ w kwocie równej podatkowi za listopad, to musisz wpłacić zaliczkę na podatek w kwocie 968 zł - na dzień dzisiejszy nie wychodzą żadne odsetki do zapłaty więc wpłacasz tylko tę kwotę.
I tyle, a zaliczka wpłacona za grudzień - jesli w grudniu nie było dochodu/ będzie do odzyskania w zeznaniu rocznym z sumy twoich dochodów.

Najnowsze wpisy