Forum Forum inwestycyjneFundusze

Nigdy za dużo rad ;)

Nigdy za dużo rad ;)

madContender / 2007-11-01 09:33
Mam problem z zainwestowaniem moich pieniędzy. Chce zainwestować 200tyś. zł. Mój znajomy polecił mi taki wariant:

50tyś.- Arka Akcji Polskich
50tyś.- Arka Akcji Krajów Europy Centralnej i Środkowej
50tyś.- Arka Zrównoważony
50tyś.- Arka Stabilnego Wzrostu

Co sądzicie o takim wariancie? Prosił bym o opinie i wasze rady


pozdrawiam
D.
Wyświetlaj:
spod londynu / 78.151.96.* / 2007-12-07 23:49
100% w polskie akcje to moim zdaniem duże ryzyko. Przy tak silnej złotówce wątpię czy inwestorzy zagraniczni zechcą jeszcze u nas kupować a Polacy sami rynku nie pociagną (a przynajmniej nie na długo). Rozejrzyj się po funduszach działających na Emerging Markets. Fundusze BRIC to dobry wybór. Ja osobiście uważam że najbezpieczniej teraz inwestować w fundusze Indyjskie. SENSEX dzisiaj przebił dwukrotnie historyczny poziom 20000pkt i odrobił cały spadek z listopada. Rynek indyjski jest obecnie uważany za najbezpieczniejszy z emerging markets a gospodarka tego kraju wkrótce stanie sie drugą po chińskiej. ALE WYBÓR NALEŻY DO CIEBIE.
ben777 / 2007-12-07 04:03
Ja bym wrzucił ze 140000 tys w zrównoważony i z 60000 tys w akcyjny Stabilny i kraje europy bym sobie odpuścił Ja od 5lat mam tylko arkę i nie żałuję Przy tej kasie będziesz miał 0,5 prowizji i to wszystko Poniżej roku za bardzo się nie orientuje jest jakaś chyba drobna opłata za umorzenie jednostek. NArazie na gieldzie może byc różnie ale w perspektywie mamy euro2012 i dlatego można śmiało kupować Na www.bankier .pl chyba najfajniej są przedstawione notowania i ich ceny Mozesz zobaczyć ile poszczególne fundusze potraciły na korekcie i ich historyczne wykresy
prudzik@wp.pl / 193.201.167.* / 2007-11-06 14:05
Czemu tylko jedno TFI? I czemu tylko same fundusze? Proponuję coś zupełnie innego; prudzik@wp.pl.
cortez / 2007-11-03 21:40 / Bywalec forum
EH, wszystko w jednym TFI. Generalnie proporcje nie są takie złe, tylko zainwestuj w różne TFI, polecam te, które mają parasole.

Np. akcyjne wybierz ze dwa (unikorona akcji czy LM)
Europa Wschodnia - np. Bph wschodzącej europy, ciekawie zapowiada się i osiąga jak na razie przyzwoite wyniki UniAkcje: Mistrzostwa Europy 2012
Zrównoważony - arki jest całkiem niezły i nie robiłbym tu zmian
Stabilnego wzrostu - AIG

To jest moja propozycja. Tylko jedno pytanie, na ile planujesz zainwestować?
smooth / 2007-11-01 10:10 / portfel / Tysiącznik na forum
Nonsens. Wszystko w jednej rodzinie u tego samego zarzadzajacego. Podziel portfel również miedzy rózne fundusze. Na rynku istnieje wiele innych, nie tylko Arka.
madContender / 2007-11-01 10:17
rozumiem, lecz sam nie mam rozeznania w funduszach, a jak czytam wszystkie fora oraz portale to wszędzie mówią coś innego. Jeśli byś spojrzał na tę rozpiske bez słowa Arka to czy wtedy rozrzucając to po różnych funduszach taki podział jest Twoim zdaniem sensowny?
miki3d / 2007-12-07 12:01 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie bardzo. Jest to słabo zdywersyfikowany portfel. To powoduje, że utrzymujesz duży poziom ryzyka, za który nie dostaniesz wysokiej premii.
smooth / 2007-11-01 16:37 / portfel / Tysiącznik na forum
Na jaki okres planujesz tę inwestycje?
przewodnick / 2007-11-01 13:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Proponuję dodać Legg Mason, DWS i AIG, może Fortis i BPH...... to Twój indywidualny wybór w którym dywersyfikacja (zarówno TFI jak i obszaru w którym inwestuje) jest podstawą.
przewodnick / 2007-12-08 18:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Szanowny Panie.
W co drugim poście używa Pan nazw funduszy lub firm zajmujących się programami inwestycyjnymi. Proszę nie być bezczelnym.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy