Forum Polityka, aktualnościKraj

Nikt nie ma koncesji na wydobycie gazu łupkowego

Nikt nie ma koncesji na wydobycie gazu łupkowego

Wyświetlaj:
artur m. / 178.73.63.* / 2011-08-12 10:20
Polecam lekturę 7 artykułów o Tajemnicay gazu lupkowego, wiele sie Państwu wyjaśni.
http://niezalezna.pl/6191-gaz-lupkowy-znaleziony#comment-

Po ich lekturze, p. Jezierski, excuez moi , sprawia na mnie nieodparte wrazenie...PASERA, KTÓRY KRĘCI… To jest moje prywatna impresja. Ale - baaardzo silna.
Zastanawia - Brak Ogólnonarodowej Dyskusji , własciwie - kompletne milczenie np. w mediach w sytuacji, gdy "coś, nie wiadomo co dokladnie, ale coś, coś …dzieje sie wokół polskiego gazu łupkowego", a prof Artur Śliwinski, recenzujący przegłosowaną własnie w końcówce kwietnia przez PO (+PSL i PJN)- nową (projekt rządu Tuska) Ustawę o Prawie Górniczym i Geologicznym stanowiącą o traktowaniu polskich zasobów naturalnych - nazywa tę Ustawę "wielką pieczęcią z napisem NEOKOLONIALIZM"!!!
CO JEST GRANE???!!!
- Grozi Polsce - utrata własności własnych zasobów mineralnych ( o ile JUZ to sie nie stalo, na skutek rozdania Koncesji Na Poszukiwania, które skutkuja wedle owej nowej Ustawy - AUTOMATYCZNIE - Pierwszeństwem w Wydobyciu czyli - skutkują Automatycznym otrzymaniem Koncesji Na Wydobycie) - zatem tu p. Jezierski zwyczajnie, wydaje się, m a t a c z y),
- grozi Polsce - Totalne Skazenie Wód Gruntowych - na skutek metody wydobywczej zwanej frakturacją,
- grozi Polakom (wg w/w Ustawy) Masowe Wywłaszczanie z terenow gazonośnych z brakiem procedury odszkodowawczej ( Ustawa zaleca wyłącznie sądy cywilne, obuaha ha ha ha!) ,
- grozi Polsce...na to wygląda - jakis łajdacki neokolonialny rabunek , a w mediach --ciiiisza. I tylko - "kto komu wyjal posla do swego kóleczka, kto jaką mine zaserwował itd/"
Czy to jest jakaś Zmowa???!!!
CO ROBI OPOZYCJAAA? czy TEŻ JEST UMOCZONAAA?
http://www.polishclub.org/2011/05/13/prof-dr-hab-artur-sliwinski-zamach-na-polskie-zasoby-naturalne
Faktem jest, że PIS i SLD - głosowały przeciw w.w Ustawie o Prawie Gornicyzm i Geologicynzm. Ale to jeszcze niewiele znaczy!
Arytmetykę Sejmu każdy zna i każdy wie, jaki bedzie wynik glosowania.
DLACZEGO W OBLICZU NAJWIĘKSZEGO ZAGROŻENIA, PRZED JAKIM STANĘŁA POLSKA ( to jest klasyczna sytuacja wojenna tyle, że bez akcji militarnej...n a - r a z i e he he), gdy wygląda na to, że za plecami społeczeństwa, a na pewno - z jego Calkowitą Nieświadomościa Sytuacji – DECYDUJE SIĘ PRZYSZLOŚC - NASTEPNYCH POKOLEŃ - O P O Z Y C J A - M I L C Z Y Y Y ?!!!!!!
Gdzie - dyskusje, gdzie panele, sondy społeczne, ale i rozmowy eksperckie, gdzie tłumaczenia -co, jak, za ile , jakie zagrozenia , jakie szanse, gdzie informacje o przetargach na koncesje – to wszystko powinno być TRANSPARENTNE, a odbywa się jak w najgorszej , zapyziałej, mrocznej moralnie, a właściwie jeszcze nieod-zwierzęconej – najostatniejszej z ostatnich Republice Bananowej. Zasuwamy kurtynkę i : h a j d a a a A A A A ???!!!

A w ogole - o rodzaju zagrozeń, o skazeniach wód gruntowych KTÓRE SA FAKTEM - w USA i Kanadzie, gdzie ludzie doprowadzili do Moratoriów na Wydobywania gazu lupkowego i wstrzymali np. w Pensylwanii- kilkaset tysiecy odwiertów - oglądaj na You Tube film GASLAND - KRAINA GAZU ŁUPKOWEGO, a do poczytania - wyczerpująco
http://iddd.de/Frac.htm
Jeśli chcesz, by Twoje dzieci i wnuki- NIE PRZEKLĘŁY CIĘ - ze MILCZAŁEŚ I NIC NIE ZROBIŁEŚ , moze nawet NIE ZAINTERESOWAŁEŚ SiĘ, gdy D E C Y D O W A Ł A - się sprawa juz nie samego gazu lupkowego , ale - polskiej WODY... W O D Y --tej podstawy zycia, - dla ludzi, roślin (więc i uprawy, zwierząt,) że one - Twoje dzieci, i wnuki bedą zmuszone wydawać 3/4 swych zarobków na zakup wody... - to Z A N T E R E S U J SIE dziwną mgłą , która otacza nie tylko Smoleńsk, ale przede wszystkim - najzywotniejsze sprawy dla kazdego człowieka żyjącego w Polsce.- zycie zdrowie i jeszcze - odpowiedź na pytanie czy jesteśmy jeszcze ludźmi, czy . neokolonialną zwierzyną.
Żyjemy W CZASIE FUNDAMENTALNYCH DECYZJI !!!
Nie przegapmy go!!!
buc_pucybut / 2010-07-29 02:52 / Tysiącznik na forum
A gdzie pierwszy kłusownik RP on znał nową metodę odkrywkową ale gdzieś go może czeka na przeszczep u doktora G eheheh
ździcho / 77.253.85.* / 2010-07-28 18:24
Raczej chyba koncepcji.
m-53 / 83.24.53.* / 2010-07-28 18:11

Koszt pozyskiwania metra sześciennego gazu szacowany jest na poziomie 150-350 dol

?????????????????????
to chyba złoty gaz.
cuda_na_patyku / 81.219.68.* / 2010-07-28 17:58

Przeciętna opłata za koncesję na jeden cały obszar poszukiwania, to około 500 tys. zł, cała kwota za udzielone już przez ministra środowiska koncesje na poszukiwanie gazu łupkowego w Polsce, to 22 mln zł. - To koncesje na poszukiwanie - nie chcemy na nich zarabiać, chcemy zarabiać, na tym, kiedy te złoża będą odkryte.

1. To koncesje na poszukiwanie - nie chcemy na nich zarabiać (ale zarabiamy! Zarobimy 22mln).
2. Chcemy zarabiać, na tym, kiedy te złoża będą odkryte.
Trzymając się logiki ministra z punktu 1. można by dodać do punktu 2) Chcemy zarabiać, na tym, kiedy te złoża będą odkryte, ale nie będziemy zarabiać.

... koncesje na poszukiwanie gazu niekonwencjonalnego - łupkowego, lub zaciśniętego - a nie wydano jeszcze żadnej na jego wydobycie

Wniosek, zatem nasuwa się taki, firma poszukująca gaz łupkowy musi zapłacić kasę państwu za możliwość jego poszukiwania. Jak znajdzie taki gaz to będziemy rozmawiać o udzieleniu koncesji z zainteresowanymi i o opłatach, które trzeba będzie wnieść .
Zatem wniosek wysnuć można i taki, firma, która znalazła gaz niekoniecznie może być dopuszczona do eksploatacji gazu z różnych powodów np zbyt wysokie opłaty ustalone przez państwo.
Pytam, zatem gdzie nasze państwo znalazło takich głupków, co wydaja duże pieniądze na bardzo ryzykowne przedsięwzięcie?

Podejrzewam jednak, ze wiceminister środowiska Jacek Jezierski ma nas wszystkich za głupków.
m-53 / 83.24.53.* / 2010-07-28 18:17
Ten facet przemawia do własnego elektoratu a więc się nie dziw.
Na dodatek

Takich koncesji na gaz niekonwencjonalny wydano 62


Przeciętna opłata za koncesję na jeden cały obszar poszukiwania, to około 500 tys

co daje 31 mln a nie 22 mln.
I znowu się nie zgadza.
To chyba tak jak ze stoczniami. Mamy kaucję (22 mln !!!) więc wszystko jest OK.
SumieniePiSokomuchów / 205.202.120.* / 2010-07-28 23:09
Jakbyś łopaciarzu przeczytał dokładnie to nie Jezierski mówi o przeciętnej cenie 500 tyś. zł.
To jest tekst redaktora a nie cytat.

Może lepiej jakbyś się zabrał w końcu za łopatę. Niedługo będą wykopki na Wawelu. Jednego bałwana - niedawno pochowanego - będą wykopywać. Przydasz się.
m-53 / 83.24.53.* / 2010-07-28 23:22
Nerwy chłopczykowi puszczają???
P.S.


tyś

to pewnie skrót od tyśency. Zgadłem
buc_pucybut / 2010-07-29 02:55 / Tysiącznik na forum
To pomiot brak mu argumentów i szczeka ty POmiotku będziesz kopał razem z bronkiem metodą odkrywkową ;-)
cuda_na_patyku / 81.219.68.* / 2010-07-28 18:44
Totalna zalamka!
Gdybym mial pracowanika, ktory zaczalby tak majaczyc jak minister srodowiska, główny geolog kraju Jacek Jezierski to wywalibym bym go zaraz na zbity pysk.

Najnowsze wpisy