Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nowa ustawa o dialogu społecznym. Fundacja Batorego krytykuje ministra pracy

Nowa ustawa o dialogu społecznym. Fundacja Batorego krytykuje ministra pracy

Wyświetlaj:
bulu / 37.8.219.* / 2015-03-30 18:35
To jest tak , kiedy ministrem zostanie młokos , synalek jakiegoś "profesorka".......
Zbyszek1050 / 83.20.6.* / 2015-03-30 18:32
fundacja złodzieja Sorosa marudzi? Przecież żyją jak pączki w maśle. Czyżby za mało kasy dostali?
Regres / 178.42.87.* / 2015-03-30 18:16
Ten Kamysz od początku sprawia wrażenie nieprzytomnego i obawiam się że różni lobbyści pracodawców wepchną takie zapisy które uderzą w nas pracowników najemnych, których chce się za wszelką cenę ustanowić niewolnikami. Na Żyrandola nie ma co liczyć bo ten patafian podpisze wszystko co mu podetkną aby mieć święty spokój.
aldoQ-R / 31.128.8.* / 2015-03-30 18:03
Polacy macie oręż w ręce, nie głosować w ogóle na PO i PSL, ci złodzieje chłopów nie ruszą, na tomioast kroją tyłki najuboższym.
Nie dopuśćmy ich do władzy.
Gallus / 83.29.208.* / 2015-03-30 17:55
Czyli jak zwykle: "czerwoni" dogadali się z "różowymi" i "fioletowymi", mając resztę narodu w du .
zatroskany / 31.61.136.* / 2015-03-30 17:43
nowy gniot dla wyborców, za chwile otrąbią wielki sukces społeczny i pro rodzinny ;-)
kacyki / 185.26.182.* / 2015-03-30 16:56
dzady POwskie i PSLowskie nie przestraszycie nas wyrokami,pamietamy i znamy wasze sztuczki manipulacji oszustwami,ale to już się nie uda ,złodzieje PO,PSL wasz czas juz jest policzony.rozliczenie w krutce.
Andrzej Malicki / 178.235.179.* / 2015-03-30 16:40
Ten "rząd" wraz z Władysławem Kosiniak-Kamyszem jakoś dziwnie zapomniał o reformie/likwidacji KRUS zapowiedzianej jeszcze w 2007 roku w expose Donalda Tuska. Pamięta natomiast o corocznym "oszczędzaniu", czyli łojeniu z pieniędzy najsłabszej grupy społecznej, tj. emerytów i rencistów poprzez tzw. "waloryzacje" z FUS. W tym roku "łaskawcy" przydzielili aż 36 złotych brutto, a co dopiero będzie w 2016 roku? Strach nawet pomyśleć ...
stanley 1951 / 89.228.211.* / 2015-03-30 16:33
Przyjdzie czas że Pana ministra z długą szyją rozliczymy.Przecież to PSL to jak taki człowiek rządzi na temat pracy powinien tylko rządzić chłopami.My za nich płacimy Emerytury,Kasę chorych,wysokie podatki a chłop,tylko dotacje do ich interesów.I z nas roboli się śmieje.Przepisują na wnuki ziemie i idą na emeryturę.A twierdzą że pracują od 16 roku życia,ta ciężka praca pasąc krowy .
czytelnik2 / 46.45.107.* / 2015-03-30 16:09
taki to dialog społeczny ,ze od dłuższego czasu nie działają "+i-" do oceny komentarzy ! Łonet to celowo robi?
wiwan / 2015-03-30 16:57
Działają. Właśnie ci wstawiłem. Poza tym- jesteś na Money.pl.
aabbaa / 213.156.121.* / 2015-03-30 17:42
Nie działają, bo Ci wstawiłam minus i nic się nie ukazało!
wiwan / 2015-03-30 17:48
No więc TOBIE nie działają, a nie w ogóle na Money.

Może kwestia cookies. Nie znam się.

Teraz wstawiłem ćwiczebne 2 minusy....
aabbaa / 213.156.121.* / 2015-03-30 22:32
Czyżby rzeczywiście tylko u mnie nie działało?
Jak spojrzę na tą "pustynię" punktów, to chyba nie tylko mnie to dotyczy.
xxxxxxxxxxxx488 / 94.251.138.* / 2015-03-30 16:00
a co z ustawą o zabieraniu biednym i napychaniu kieszeni bogatym?
Bodzio 60 / 46.112.45.* / 2015-03-30 15:42
Dzięki takim działaniom Ministerstwa Pracy i Finansów, kto oglądał mecz w niedzielę-widział-gdzie jest cała Polska Młodzież
Trepski / 77.91.62.* / 2015-03-30 15:35
A gdzie jest głos pracowników małych isrednich firm prywatnych w których na pewno nie ma związków zawodowych? Pa minister zapomniał czy ma to w wielkim poważaniu ?
Tito / 31.6.132.* / 2015-03-30 15:27
Oj-tam, oj-tam! Komisja Majątkowa (tzw. Kościelna), która faktycznie działa nadal (chociaż formalnie została skasowana w 2011 r.) to dopiero przekrętowisko! Tych mongołów nic nie ruszy, chyba że Sąd Ostateczny! Przy nich pogwarki w ramach Komisji Trójstronnej to przedszkole dla gimnazjalistów.
Henryk z Gdyni / 77.253.201.* / 2015-03-30 15:24
Trochę wyjaśnień dla zainteresowanych:
Określany jest tradycyjnie jako całokształt wzajemnych relacji pomiędzy związkami zawodowymi i organizacjami pracodawców. Obejmuje także ich stosunki (dwustronne lub trójstronne) z organami państwowymi, jak rząd i jego agendy, samorząd lokalny czy inne instytucje państwowe. Wyraża się: w mechanizmach rokowań, układów i porozumień, w rozwiązywaniu sporów zbiorowych, w komunikacji (wymiana informacji). Jest metodą kształtowania zbiorowych relacji podmiotów polityki społecznej we współczesnych europejskich stosunkach pracy. Definiowany jest także jako proces stałej interakcji pomiędzy uczestnikami dialogu w celu porozumienia w sprawach kontroli nad określonymi zmiennymi społeczno-ekonomicznymi w skali makro i mikro. Prowadzony pomiędzy stronami zawiera ponadto różne formy partycypacji pracowniczej, polegającej na współuczestnictwie załogi w zarządzaniu przedsiębiorstwem. Partnerzy dialogu społecznego, określani jako podmioty zbiorowych stosunków pracy tworzą poprzez swoje przedstawicielstwa strony dialogu społecznego: Strona pracowników składa się z reprezentacji pracowników z organizacji funkcjonujących na wszystkich szczeblach systemu stosunków społecznych. Strona pracodawców złożona jest z przedstawicieli organizacji pracodawców. Strona związkowa i pracodawców, występujące razem, określane są jako strona społeczna, którą – w związku z tym – tworzą partnerzy społeczni. Strona rządowa, jeśli uczestniczy w dialogu społecznym, składa się z reprezentantów władzy wykonawczej i jej organów. Mogą to być przedstawiciele: centralnej i terenowej administracji państwowej. Przedmiotem dialogu społecznego jest wspólne kształtowanie: stosunków zawodowych, warunków pracy, płac, świadczeń społecznych, a także innych zagadnień polityki gospodarczej, będących przedmiotem zainteresowania i kompetencji wszystkich stron oraz stosunków między partnerami i ich wzajemnych zobowiązań.
Dialog partnerów społecznych nie zastępuje rządu ani parlamentu w procesie podejmowania decyzji w państwie. Procedura ta pozwala jednak na poszukiwanie praktycznego konsensusu i uspołecznienie decyzji organów państwa, co ułatwia ich społeczną akceptację.

W takiej konfiguracji dialogu społecznego wszelkiej maści pozarządowe organizacje się nie mieszczą. Sorry, taki mamy klimat.
bookbis / 31.0.1.* / 2015-03-30 18:35
no własnie tylko nikt jeszcze do tej pory mi nie wytłumaczył dokad mam ja i 2 mln takich jak ja isc (że do diabła, to tez wiemy) my te 2 mln jestesmy i pracodawcami i jednoczesnie pracownikami; z tego tez powodu Batory powinien reprezentowac i nasza strone, lecz z przyczyn znanych min. finansow jestesmy traktowani jako dojne krowy ,dlatego na złosc nie pójde na zadne wybory

Najnowsze wpisy