Forum W wolnym czasieKomputery i nowe technologie

Nowe pakiety neostrady z telewizją

Nowe pakiety neostrady z telewizją

szklarek / 2010-03-08 20:31
12. marca Telekomunikacja Polska uzupełni pakiety promocyjne neostrady tp z telewizją o warianty z większymi prędkościami Internetu: 6, 10 i 20 Mb/s.

W ramach promocji TP obniża cenę pakietu Internet + telewizja przez pierwsze 3 miesiące (umowa na 12 miesięcy) lub 6 miesięcy (umowa na 24 miesiące). Promocyjna obniżka ceny nie dotyczy pakietu z Internetem o prędkości 512 kb/s.
Więcej na stronie WWW operatora.
Wyświetlaj:
miroslaw wielki / 83.24.153.* / 2010-03-19 15:53
A jak to działa pod kątem technicznym? Jest to podłączone do telefonu, jakiegoś modemowego urządzenia czy jeszcze do czegoś innego, bo o tym nie mogę znaleźć żadnej informacji, a żeby mieć net to trzeba przecież mieć telefon, o tym ani słowa
szklarek / 2010-03-19 20:30
Działa:
1.W technologii kablowej IPTV (Internet Protocol Television), na normalnej linii telefonicznej,trzeba mieć telefon lub płacić za "utrzymanie linii" 29 zł/mc.,
Modem to słynny Lifebox ( ma wbudowane wi-fi ), do tego dekoder TV.
Podłączenie Tv przez HDMI lub Scart.
2.W technologii satelitarnej.
Wybór 1/2 zależy raczej od Operatora tj. warunków technicznych w danej lokalizacji. Kabel jest preferowany.
miroslaw wielki / 87.205.253.* / 2010-03-22 22:47
dzięki,
za wyjaśnienie, a dlaczego kablowa jest bardziej wskazana niż satelitarna?
Czy to ma wpływ na szybkość łącza,jakoś itp, bo jak piszą że dają 20mb/s przez satelitę i kabel to co za równica przecież.
szklarek / 2010-03-23 10:13
"wskazana" do sprzedaży- generalnie przecież TP ma sieć wszędzie, i tylko w lokalizacjach dalekich od centrali/ koncentratora neostrada się nie synchronizuje dla większych prędkości i wtedy oferują talerz. No i chyba łatwiej im monitorować parametry na kablu, usuwać awarie itp. Do talerza trzeba fizycznie przysłać pana Zenka :-)
miroslaw wielki / 83.6.207.* / 2010-03-23 16:08
ahaaaa
w takim razie rzeczywiście bardziej wygodniejszym rozwiązaniem
jest net na kablu, tylko czy jak się ma już neo i che wziąć się tv
to czy idzie to po tych samych kablach ( linii telefonicznej) czy jest kładzione jakieś
dodatkowe okablowanie z telewizją, bo nie do końca to rozumiem?
szklarek / 2010-03-23 16:12
Wszystko chodzi na jednej linii- dotychczasowej. Jedna para/ skrętka miedziana.
Tak jakby na linii telefonicznej dodano drugą neostradę, tyle że w innym paśmie. Oglądanie TV nie spowalnia dostępu do netu i vice versa.
miroslaw wielki / 77.255.45.* / 2010-03-24 23:23
ale do tego potrzeba jakiegoś dekodera oczywiście i gdzie się go podłącza?
Samemu czy jakaś ekipa montująca przychodzi, bo nie wiem czy sobie poradzę ze wszystkimi ustawieniami?
szklarek / 2010-03-25 09:53
Oj nie czyta Pan dokładnie- już w pierwszej odpowiedzi napisałem, że dekoder jest, i że podłącza się go do lifeboxa.
Zestaw jest do samodzielnego montażu, a raczej podłączenia- tylko kablami połączeniowymi, czytelna instrukcja, tyle , że trochę to trwa- kroków postępowania jest sporo.
Poradzi Pan sobie- zwłaszcza, że zamawiając usługę/zestaw dodają bonusy.
Poza tym wsparcie na infolinii.
Czy asysta ( gdyby jednak się ktoś uparł )w lokalu jest możliwa ? Nie wiem, może tak.
Proszę pytać pod błękitną 19393.
miroslaw wielki / 83.24.162.* / 2010-03-25 17:15
to rzeczywiście chyba nie powinienem mieć większych problemów z tym :)
zastanawiam się jeszcze tylko nad ceną.Czy TV z netem 6mb/s za 69.9zł to dobra stawka?
szklarek / 2010-03-25 18:01
No to już jak z radzeniem żonie w kwestii sukienek ;-) Ofert jest pełno. Zawsze czymś się różnią, jedni wolą tak, inni inaczej. Np.porównywalne:
UPC np. tv analogowa+net 5Mb/s=95zł.
Dialog tv pakiet domowy + net 6Mb/s=84 zł w 1 roku i 123 w 2 roku (umowa na 2 lata)
Internetia: sam net 4Mb/s=49 zł
czyli oferta TP jest interesująca.
szklarek / 2010-03-25 18:49
Uwaga;
te 69,9 zł, a których Pan pisze to za pierwsze 6 mc umowy 24 mc. Kolejne 18 mc już po 114,90.
oj nie czytamy dokładnie. tym razem obaj :-)
miroslaw wielki / 83.24.149.* / 2010-03-26 17:16
rzeczywiście później jest 114,9zł , no ale z tego co piszesz to i tak taniej niż w Dialogu wychodzi. Kablówki są tańsze, ale właśnie się zorientowałem po rozmowie z sąsiadami że ta opcja odpada...ewentualnie aby mieć tv wchodzi w grę cyfrowy polsat czy coś w tym stylu, no ale nie wiem jak u nich z netem wygląda sprawę...
chyba się zdecyduje na tą ofertę netu i TV, dzięki za pomoc i wyjaśnienie wszelkich wątpliwości

Najnowsze wpisy