Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Nowelizacja ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych. Były minister zarzuca błąd, senatorowie odpowiadają

Nowelizacja ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych. Były minister zarzuca błąd, senatorowie odpowiadają

Wyświetlaj:
lokator_z_dużego_miasta / 37.47.28.* / 2016-07-31 02:29
Pora pogonić to państwo w państwie, zwane spółdzielczością mieszkaniową. Kolesiostwo i prywata jak za komuny, z elementami bezpieki. Spółdzielnię może kontrolować tylko inna spółdzielnia. Do dziś wiele spółdzielni nie przekształciło własności mieszkań, mimo iż zainteresowani złożyli wnioski we właściwych terminach.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
astrohoroskop / 2016-04-01 07:47
PiS chce nam zabrać wszystko a potem przekaże to kościołowi, w zamian prezesa pochowają na Wawelu obok brata.
maks316 / 46.113.160.* / 2017-02-22 09:03
co za bzdurna odpowiedź i nie na temat, osoba wypowiadająca się nie ma pojęcia o prawach dotyczących spółdzielczości i o tym co tam się dzieje
T. / 81.190.62.* / 2016-03-31 23:24
Jak już na wstępie widać, nowelizacja ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych budzi wiele kontrowersji co do samej treści jak i zasad ,które miałyby w przyszłości obowiązywać samych członków.
Zapewne projekt ustawy jest już na wstępie tak skomplikowany i namotany,że osoby bliżej nim zainteresowane nie są w stanie pojąć o co tak właściwie chodzi i jakie prawa będą spółdzielców obowiązywać.
Wydaje mi się ,że najlepszym rozwiązaniem byłoby nic nie zmieniać i nic nie ruszać , co od długich lat funkcjonuje bezkonfliktowo.
eeee / 46.170.195.* / 2017-01-22 23:13
Tak jest panie prezesie !!!!!! ma pan rację!!! faktycznie funkcjonuje wszystko bezkonfliktowo ale u pana w kieszeni !!!!!!
Takie głosy to tylko od ludzi których nie mozna wyrwać od stołków panujących nam od lat i rozgrabiających majątek ludzi czesto dorobek całego życia !!!!!! Urząd skarbowy , Nik powinien skontrolować ostatnie 10 lat każdej spółdzielni zobaczycie co wyjdzie na jaw !!!!!!!
Wtedy uczciwe niech pozostaną z obecnym zarządem ! Jest jedno ale ........... takich spoldzielni niestety nie znajdą! Zadna nie zda tego egzaminu
Basia811 / 89.229.209.* / 2016-10-07 13:31

Wydaje mi się ,że najlepszym rozwiązaniem byłoby nic nie zmieniać i nic nie ruszać , co od długich lat funkcjonuje bezkonfliktowo.

Jest Pan/Pani w błędzie - należy bezwzględnie zmieniać. Jednym z dobrych rozwiązań dla właścicieli jest przejście na ustawę o własności lokali. Sp-nia może dalej zarządzać jeśli tego chcemy, ale przejście na ustawę o własności lokali sprawi, że: nie utrzymujemy prezesa, rady nadzorczej, X pracowników sp-ni, nie płacimy składek na Związki Rewizyjne, Zrzeszenia Spółdzielców i in. czyli urzędników warszawskich, którzy utrzymują się z naszych pieniędzy, mamy jasne przepływy finansowe i utrzymujemy tereny przylegające wyłącznie do naszej nieruchomości, to my decydujemy o wysokości stawek oraz ile otrzyma od nas Spółdzielnia za zarządzanie.Reasumując mamy wszystko pod kontrolą.
Korzystając z przysługującego mi prawa od kilku lat sp-nia była poddana mojej kontroli (w ramach mojego budynku). Okazało się, że: sp-nia wykazuje czynności, które w rzeczywistości wykonane nie były, rzeczywisty czas pracy wynoszący 45 min w dokumentach to 5 godz. czyli koszty odpowiednio większe, nadpłata w eksploatacji, która winna zgodnie z prawem przejść na rok następny znika i rok zaczyna się od zera. Nie wspomnę już o inwestycjach, które kosztują 2x więcej, a ludziom podwyższa się opłaty bo ktoś to musi spłacić. Należy skończyć z tą PRL-owską sitwą i najlepiej wziąć sprawy w swoje ręce.

Najnowsze wpisy