Forum Polityka, aktualnościKraj

O nowym regulaminie sądów: Nierealny!

O nowym regulaminie sądów: Nierealny!

Money.pl / 2015-05-04 09:05
Komentarze do wiadomości: O nowym regulaminie sądów: Nierealny!.
Wyświetlaj:
lokoff / 82.177.252.* / 2015-05-04 11:52
Przez 15 lat ja pracujący ojciec chodzę do tzw sądów (sprawy rodzinne, o kontakty z dziećmi, alimenty, podział majątku). Przegrałem właściwie wszystkie sprawy w tym o powierzenie opieki nad dziećmi (moja ex - bezrobotna), będąc obarczony jednocześnie odpowiednio wysokimi alimentami, które płacę na ex i 2 dzieci… prze 15 lat. Sąd w Opolu nigdy nie uznał, że matka powinna finansowo łożyć na dzieci, i nigdy nie obniżył mi alimentów-mimo, że zacząłem spłacać kredyt na mieszkanie. Oczywiście nasze mieszkanie, a właściwie moje zakładowe przyznał ex. Powiem tak: sędziowie/sędziny to bandyci i złodzieje, którzy okradają pracujących na rzecz leni i nierobów, bez żadnej odpowiedzialności (pełnoletni syn powierzony matce właśnie rzucił szkołę i został bezrobotnym sic!).
Jarecki251 / 83.14.72.* / 2015-05-04 14:46
Jeżeli rzucił szkołe a ma skończone 18 lat obowiązek alimentacyjny ustaje.
Markoafra / 46.113.88.* / 2015-05-04 11:47
Cytat: ..."115 stron nowy projekt rozporządzenia".... Taki projekt mogą opracowywać bezrobotni, a nie ktoś kto ma być zajęty pracą. Jeśli nie ma pomieszczeń, to ok, ale wydanie opinii w okresie dłuższym jak 3 miesiące, to przesada. Nierobów powinno się eliminować, a nie wynagradzać.
lp54 / 46.231.152.* / 2015-05-04 10:23
większość sędziów to aparat władzy i jako taki powinien być wyrzucony dyscyplinarnie.
daro13167 / 83.4.82.* / 2015-05-04 10:16
Podam świetny przykład . Sprawa cywilna raczej prosta i typowa , sąd rejonowy . Rozprawa odbyła się w marcu 2012 roku , następna w ekspresowym tempie bo już w grudniu 2014 roku . Super ekspres .
Dodam , że opinia biegłego była gotowa we wrześniu 2013 . Po prawie dwóch latach przerwy sędzia nawet nie przeprosił za tą malutką zwłokę . Ot polska rzeczywistość.Mają nas głęboko w d....
r79 / 95.40.42.* / 2015-05-04 09:49
Nie macie bladego pojęcia o pracy sędziów. Praca tych ludzi jest nieoceniona, niedoceniana. Polecam 2 ttgodnie wolontariatu w dowolnym wydziale karnym lub cywilnym sadu rejonowego. Jak zobaczycie szybko zdanie zmienicie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
niezdziwiony / 85.255.255.* / 2015-05-04 13:52
bzdura, nic nie robią, wszystko robią urzędnicy, oni nie chcą w ogóle przychodzić do pracy, ale pieniądze oczywiście za małe. I to ich powiedzenie; "trzeba było zdać egzamin sędziowski, to by wam też było wszystko wolno". Ot całe grono sędziowskie szczególnie w sądach rejonowych w małych miastach.
prawnik879 / 89.71.157.* / 2015-05-04 19:47
Jesteś śmieszny. Żaden sędzia nie powie, że dzięki egzaminowi sędziowskiemu i objęciu stanowiska sędziego "wszystko" mu wolno. Dopiero wtedy wolno mu znacznie mniej niż tzw. przeciętnemu obywatelowi. Za fatalny stan sądownictwa odpowiedzialni są nasi politycy i głównie posłowie, których intelekt jest niezbyt wystarczający do ogarnięcia pierwszej lepszej ustawy, którą nam tak chętnie uchwalają - to właśnie oni są odpowiedzialni za fatalny stan polskiego prawa, psutego notorycznie od kilkunastu lat przez pseudofachowców typu Hofmański, Zoll, Kruszyński i wielu, wielu innych. Baza lokalowa sądów urąga europejskim standardom. Nagrywanie rozpraw z kolei znacznie przedłużą procedowanie, a korzystanie z nagrań sporządzanych w bardziej złożonych i wieloosobowych procesach to męką. Uproszczenia procedur, tak szumnie zapowiadane, to zawsze i każdorazowo tylkko pogmatwanie procedury i utrudnienie życia powodom i pozwanym. Podobnie do prawa cywilnego wygląda prawo karne. Bezdurne podnoszenie kar, stanowienie nowych typów przestępstw z zachowań jeszcze niedawno obojętnych dla prawa karnego, orzekanie drakońskich kar pozbawienia wolności w imię wmówionego społeczeństwu fałszywego poczucia bezpieczeństwa, osadzania w więzieniach skazanych za drobne przestępstwa - oto obraz polskiego społeczeństwa i wymiaru sprawiedliwości. Nie bez powodu Polska ma jedną z największych w Europie ilości więźniów, jedne z najsurowszych kar długoterminowego pozbawienia wolności przy stosunkowo niskich współczynnikach zagrożenia przestępczością. Takie są realia...ale w przekazie medialno-politycznym te relacje są odwrócone.
Ja-z / 46.151.136.* / 2015-05-04 12:03
Mam blade pojęcie z wielu spraw, które miałem w swoim przedsiębiorczym życiu, to ty widzisz, co ci pokazują. O jakości każdej pracy świadczą efekty, a nie przemyślenia i dyrdymały. Moja praca też nie jest doceniana przez sędziów, a nawet prezesów sądów, jakoś nie szukam moralnego wsparcia na forum, mam to gdzieś. Wystarczy, że wiem , jacy są.
aro418 / 193.104.154.* / 2015-05-04 11:27
praca sędziów niedoceniana, tylko przez ostatnie 20 lat wymienili sędziów na znajomych, którzy chronią tyłki obecnej władzy a resztę spraw mają w d...
Obserwator225 / 185.15.81.* / 2015-05-04 09:31
Niech się ta Sądowa sitwa zabierze nareszcie do pracy !
JK60 / 77.253.236.* / 2015-05-04 09:20
A kiedy się tych PSEUDO FAHOWCÓW pociągnie do odpowiedzialności za fuszerki i kolesiostwo przy ferowaniu wyroków Powinna być co 5 lat rotacja po SADACH by się u układzikach nie zagnieździli
sssms / 81.210.9.* / 2015-05-04 11:47
ta, rotacja. a kim chcesz rotować? asystentami bez doświadczenia, czy radcami i adwokatami nie dającymi rady zarobić na wolnym rynku. poza tym przez pierwszy rok odkopywali by się ze staroci, zanim by wyszli na prostą. jak się nie znasz, to nie kompromituj swej intelygencji. ale sorry, sporo plusów zauważyłem od kolejnych znawców tematu
ziko / 148.81.188.* / 2015-05-04 09:05
a wystarczy skopiować przepisy z kraju gdzie się sprawdzają. U nas najważniejsze żeby urzędasom było lepiej i tej całej otoczce sędziowskiej, którzy maja za dobrze w tym kraju.
brzydal01 / 79.189.4.* / 2015-05-04 13:45
1. Sędzia nie jest urzędnikiem. 2. Skopiowanie przepisów? I co to ma zmienić? Abra-kadabra i podwoi się liczba sędziów, zwiększą budynki sądów i ograniczy liczba pieniaczy? Bo bez tego nic w sprawności wymiaru sprawiedliwości się nie zmieni.
Ted168 / 89.74.78.* / 2015-05-04 11:18
Jakie przepisy, w którym kraju się one "lepiej sprawdzają" ? A o standardzie w więzieniach (poniżej normy europejskiej) i kolejce do obywania kary nic nie wiesz ?
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy