Forum Polityka, aktualnościPolityka

PIS pozwie PO do sądu za nowy spot

PIS pozwie PO do sądu za nowy spot

Money.pl / 2007-10-05 17:40
Komentarze do wiadomości: PIS pozwie PO do sądu za nowy spot.
Wyświetlaj:
UPS / 128.241.45.* / 2007-10-05 21:57
Uwagal czeka nas nowa partia polityczna:

PZPL = PO + LiD = Polska Zjednoczona Partia Lidownicza.
Elendir / 2007-10-05 21:57 / Łowca czarownic
Można mieć wątpliwości na ile PO jest w stanie spełnić swoje kolorowe obiecanki. Ale nie uważam że pokazywanie krzywdy ludzie jest niewłaściwe. Może przynajmniej podczas wyborów warto by politycy się na to napatrzyli.

Poniekąd jest to odpowiedź na reklamówkę PiS sugerująca że PO to oderwani od rzeczywistości "ludzie salonu". I to znacznie lepsza niż spot PO z akcją AWB, czy też spot PiS ze sztabem wyborczym.

PiS będzie teraz się jeżyć, kłapać, szczekać. Bo wie, że ten spot był trafny.
jliber / 85.75.66.* / 2007-10-05 21:34
Mamy 4 razy wyzsza wypadkowosc na drogach niz na zachodzie. Przyczyna sa kiepskie drogi i brak autostrad. Rzad pisiurów, za wyjatkowe opoznienia w budowie autostrad, powinien byc sadzony za masowy mord na Polakach.
UPS / 128.241.45.* / 2007-10-05 18:38
Spece PO – przegrali 2 razy, szykują trzecią klęskę
Wygrywającej drużyny się nie zmienia. Najwyraźniej w PO panuje zasada, że przegrywających również nie należy tykać (gdyby D.Tusk chciał rozliczyć winnych porażki 2005 musiałby zacząć od…). Dlatego nową odsłonę medialnej aktywności Platformy przygotowują dokładnie ci sami ludzie, którzy pogrzebali ją już 2 lata temu. Brak pomysłu, miałkość oraz… wykorzystanie odpadków niewykorzystanych podczas poprzedniej kampanii – chociażby towarzyszące emisji reklamówki plakaty, którymi Platforma wykleiła przystanki autobusowe oraz billboardy. Dokładnie ten sam obrazek, który utkwił Polakom w pamięci jako symbol wielkiej klapy kampanii Tuska dziś ma być symbolem odrodzenia Platformy… Cóż, może nie słuchałem wykładów z marketingu tak uważnie jak spece PO ale wydawało mi się, że jeśli przy pierwszym podejściu kampania reklamowa jakiegoś produktu poniosła kompromitującą klęskę to przy następnym powinniśmy zrobić wszystko by uniknąć wywoływania skojarzenia z tym, o czym wolelibyśmy zapomnieć. Jak rozumiem wymiana modela reklamującego Platformę z jakichś niezrozumiałych powodów nie wchodziła w grę…, zmienić tło, wyrzucić charakterystyczną wstęgę u dołu obrazka, zmienić krój czcionki. Albo prościej – po prostu zmusić słynącego z lenistwa lidera PO by zgodził się na nową sesję fotograficzną (prawda jest taka, że obecny plakat jest tym zeszłorocznym z wymazanym "Prezydentem Tuskiem", który raczej się zdezaktualizował, i wklejonym "Razem"). Nie wiem jak inni ale ja nie bardzo wierzę, że człowiek, któremu nie chce się wziąć udziału w przygotowaniu nowego materiału wyborczego będzie miał ochotę cokolwiek zmieniać w moim kraju. Chyba, ze bedzie zawyzal liczbe trupow tak jak to robi w najnowszym spocie..., ale to juz inna, etyczno-moralna sprawa.
jliber / 85.75.66.* / 2007-10-05 21:25
Może dla pisiura jak ty to niepojęte, ale w kampanii wyborczej jest jeszcze cos innego waznego poza marketingiem, tłem i czcionkami. Nazywa sie to coś "zasady". Poszukaj na google.
UPS / 128.241.45.* / 2007-10-05 21:55
Masz tu zasady swojego guru:
Człowiek z zasadami w…

Według przeciwników politycznych Donalda Tuska jedną z najważniejszych przyczyn porażek Tuska jest jego cynizm. Cecha ta w umiarkowanych ilościach może być w polityce zaletą, ale tylko w umiarkowanych ilościach. Powyżej pewnego poziomu tworzą z potencjalnego męża stanu aroganckiego buca.

Czasami jednak można trafić na lepszego od siebie. Tak było w przypadku, kiedy Donald Tusk musiał publicznie przeprosić panią Julitę Kon, która zagrodziła mu drogę na spotkanie w Olsztynie. „Proszę nas przeprosić za moherowe berety, bo obraził pan mnie i inne starsze panie. Poczułyśmy się urażone. Myślałam, że młody człowiek inaczej starszych ludzi potraktuje. Zawiodłam się na panu. Bardzo, bardzo. A pana mama w czym chodzi, w atłasowym kapeluszu?”, powiedziała starsza pani.

Wtedy po raz kolejny z Tuska wyszedł mały kłamczuszek: „Ale ja nic o moherowych beretach nie mówiłem. A tylko o moherowej koalicji”. Przygwożdżony argumentami musiał powiedzieć: „Mnie słowo przepraszam, zawsze przechodzi przez usta. Jeżeli panią dotknąłem, uraziłem, to bardzo serdecznie przepraszam” i z wyraźnym bólem uściskał jej dłoń. Wobec biednego Kononowicza na konwencji PO w Białymstoku już się na to nie zdobył. Cienias z tego Tuska jednak.
Manieczka / 83.5.207.* / 2007-10-10 22:28
Brawo UPS! Trafione w samo sedno!
Kampania PO to cienizna, natomiast PiS - miodzio! Widać robotę fachowców! Tylko nasuwa się kilka refleksji...

Primo: czemu PiS tak skrzętnie ukrywa, kto wymyślił i zrealizował te spoty? Bo że Bielan z Kamińskim nie uwierzę :) Czyżby sprowadzili speców z Niemiec? To by tłumaczyło, czemu się nie chwalą...

Secundo: tej klasy spece nie pracują za darmo. Czemu podatnicy mają za to płacić? Ciekawe, jak teraz PiS będzie się tłumaczyć, już po raz drugi, z przekroczenia limitu wydatków na kampanię?

Tertio: nie wiem jak wy, ale ja nie kupię kiepskiego i szkodliwego produktu nawet jeśli jest zapakowany w najładniejszy papierek.
jueej / 83.31.214.* / 2007-10-05 17:40
Kolejny raz PO dopuszcza sie chwytow ponizej pasa w ramach swojej kampanii. Najpierw Gronkiewicz w hospicjum, a teraz ofiay wypadkow.
Ponizej krytyki :/
jajck / 89.76.19.* / 2007-10-05 17:59
przypomnij sobie czym częstował nas PiS w poprzednich wyborach, Jacuś Kurski całe szczęście zniknął z ekranów. W wyżej wymienionym spocie nie ma nic za co PiS mógłby się obrazić ... zasada uderz w stół ...
wkurzona / 83.31.214.* / 2007-10-05 18:05
to nie chodzi o to czy pis moze sie obrazic, czy nie.
Sposob walki PO o glosy jest po prostu niesmaczny.
Przede wszystkim chodzi tu o ofiary wypadkow i ich rodziny.
Jesli PO "usmiercajac" ludzi zamierza zdobyc poparcie innych, to gratuluje
dziadek85 / 157.25.157.* / 2007-10-05 18:15
PO pokazała kły i pisiory czerwienią się ze złości. Wkurzona, rozśmieszasz mnie. Prawda cię zabolała.
Tomuś Dudziński, zawodowy kłamca, dostaje szału bo ktoś go ograł. Te jego liczby są g... warte. Jak pis kłamie to jest ok. Jak PO podaje prawdę niewygodną dla pis to jest to niesmaczne?
PO i tak się delikatnie obchodzi z psujami Polski w pis.
zle sie dzieje / 83.31.214.* / 2007-10-05 18:31
dziadku nawet nie bede komentowac twojej wypowidzi.
Nic to nie da, bo jestes tak zaslepiony retoryka PO, ze
nie widzisz nawet krzywdy ludzi, ktorzy zostali wykorzystani w propagandzie PO.
Zal mi Ciebie
Elendir / 2007-10-05 21:51 / Łowca czarownic
To PiS nie widzi krzywdy ludzi. Najchętniej spuściłby na to zasłonę milczenia. A przy tym ten cynizm...
bnvc / 83.20.152.* / 2007-10-05 23:15
Rozwinę wątek ap ropo cynizmu pana Tuska , tak się składa że jestem nauczycielem a w spodzie jest współczucie dla nauczycieli, którym nie starcza do pierwszego. O ile mi wiadomo polepszeniem doli nauczycieli według PO ma być likwidacja karty nauczyciela, odebranie prawa do wcześniejszej emerytury pomostowej , zwiększenie pensum godzin o podwyżkach nie słyszałem. Taki jest ten kochany Donald no chyba że ktoś ma inne informacje. Jeśli chodzi o ilość zabitych na drogach rozumiem że ilość ta w skali roku przed 2005 wynosiła zero a od dwóch lat ludzie giną niczym muchy na polskich szosach dzięki panu Tuskowi po przejęciu władzy przez POwrócimy do stanu sprzed 2 lat.
Elendir / 2007-10-06 00:11 / Łowca czarownic
1) Nauczyciele. Szczegółów nie znałem i dopiero przeczytałem. Najpierw zajrzałem na stronę PO:
http://www.platforma.org/index.php/oplatformie/program

Znalazłem tam co PO mu gotuje nauczycielom a w szczególności:

zwiększenie autonomii szkół i przekazanie znacznych kompetencji dyrektorom.
Dyrektor szkoły będzie miał prawo decydowania o:
(...)
realizacji budżetu szkoły. (Dyrektor będzie swobodnie zatrudniał nauczycieli, w oparciu o
kodeks pracy, będzie mógł również kształtować płace nauczycieli w zakresie określonym
prawem i standardami oświatowymi).
(...)

Proszę przeczytać. Trochę jest w różnych miejscach o szkołach i nauczycielach.
Po przeczytaniu o PO zabrałem się za PiS. Jestem na stronie
http://www.pis.org.pl/dokumenty.php

i co się okazuje? Że PiS nie zdążył jeszcze przygotować programu na rok 2007 (jest tylko program na rok 2005). Dodam do tego, że nawet zapytany PiS nie umie wypowiedzieć się co z edukacją. Ale tym niemniej. Zaglądam do programu PiS (wersja pełna) i szukam jakiś szczegółów o wynagrodzeniu nauczycieli. Dowiaduję się jak bardzo PiS chce podnieść jakość edukacji, ale brak konkretów jak się do tego zamierza zabrać. PiS pisze że będzie podwyższać pensje najlepszym ale brak konkretów nawet odnośnie tego kto będzie decydował którzy są tymi najlepszymi (i ilu ich będzie). W efekcie nie wiadomo jaki mechanizm będzie określać pensje nauczycieli.

Panie nauczycielu. Proszę poczytać, wyciągnąć wnioski. Ciekawe jakie one będą?

2) Drogi. Nikt nie twierdzi że wcześniej nie było wypadków. Ale inne kraje potrafią jakość poprawiać jakość dróg. A Polska nie. Choć zamierza za korzystanie z nich kolejne opłaty wprowadzać (wedle PiS).

Mając na uwadze powyższe sądzę że słusznie PO wypomina PiSowi kwestię edukacji i dróg.
bnvc / 83.20.62.* / 2007-10-06 22:55
Dyrektor będzie swobodnie zatrudniał nauczycieli,
w oparciu o kodeks pracy,
No widzisz Elendir jako że nie jesteś nauczycielem to nieświadomie potwierdziłeś dwa z moich argumentów mówiących o cynizmie pana Tuska. Bo cóż ten fragment oznacza a mianowicie to że nauczyciele zostaną pozbawieni karty nauczyciela a więc praw gwarantowanych im przez państwo jako grupie zawodowej a w konsekwencji również prawa do wcześniejszej emerytury pomostowej gdyż walka o nią dla nauczycieli opiera sie również w oparciu o karcie nauczyciela.Proszę o więcej takich argumentów za panem Tuskiem.
Co do drugiej kwestii fakt budowa autostrad i dróg ekspresowych idzie rzeczywiście jak po grudzie, ale czy przypadkiem wysoka śmiertelność na drogach to nie wynik głównie łamania przepisów, pijaństwa , nadmiernej prędkości . Na pewno lepsze drogi to większe bezpieczeństwo ale mam wrażenie z własnego doświadczenia kiedy jadę drogami ekspresowymi a więc bezpieczniejszymi że jest tak jak pisze i bez rozwiązania tych problemów niewiele się zmieni.
anakha / 2007-10-09 17:26 / Bywalec forum
Lepszy stan drog = wieksze bezpieczenstwo
poruszanie sie po drogach zgodnie z kodeksem drogowym = wieksze bezpieczenstwo
To sa truizmy, nie ma sensu o nich polemizowac.
Pytanie czy jest sens rozmawiac o tym, co bardziej wpływa na wypadkowosc na naszych drogac. Cala polemika nagle traci sens gdy samochod poruszajacy sie predkoscia przepisowa stawia bokiem na drodze, poniewaz wpadl w poslizg na koleinie, w ktorej stala woda.
Obie kwiestie sa priorytetowe, obiema trzeba sie zajac, a jezeli spot zmotywuje do dzialania to znaczy, ze byl sluszny.
Elendir / 2007-10-09 16:21 / Łowca czarownic
1) Nauczyciele. Bynajmniej niczego nie potwierdziłem w sposób nieświadomy. PO proponuje inne niż dotychczas rozliczanie pracy nauczycieli. Bardziej wolnorynkowe. Jeśli rozwiązanie nie jest pod każdym względem lepsze to może być rzeczą gustu określenie co jest lepsze a co gorsze. Przypominam poza tym że w spocie wyborczym jest mowa o godziwych zarobkach nauczycieli a nie o tym że pod każdym względem będzie im lepiej.

2) Drogi. A czy łamanie przepisów i nadmierna prędkość to nie jest rzecz względna w tym sensie że jakby drogi były lepsze to pozwalałyby na szybszą jazdę a w konsekwencji kierowcy byliby mniej skłonni do przekraczania ograniczeń? Nie chcę tłumaczyć łamania przepisów, ale po pierwsze wciąż całkiem często można znaleźć znaki bez sensu ustawione a po drugie na prawdę przy lepszych drogach ruch mógłby wyglądać znacznie lepiej.
@@@ / 195.90.107.* / 2007-10-06 18:07

Dyrektor szkoły będzie miał prawo decydowania o:
(...)
realizacji budżetu szkoły. (Dyrektor będzie swobodnie zatrudniał
nauczycieli, w oparciu o
kodeks pracy, będzie mógł również kształtować płace nauczycieli w
zakresie określonym
prawem i standardami oświatowymi).
(...)


Czy mozesz podac strone w programie PO z ktorej pochodzi powyzszy cytat?
Elendir / 2007-10-06 18:12 / Łowca czarownic

Czy mozesz podac strone w programie PO z ktorej pochodzi powyzszy cytat?

Dla Ciebie wszystko :P

PAŃSTWO DLA OBYWATELI
str 224
@@@ / 195.90.107.* / 2007-10-06 18:16
Musimy czytac inne programy bo ten ktory znalazlem w podanym przez Ciebie linku ma 97 stron.
Elendir / 2007-10-06 18:35 / Łowca czarownic
Na tej stronie jest 6 dokumentów. Wystarczy że klikniesz na 4ty od góry. Znalazłeś?
@@@ / 195.90.107.* / 2007-10-06 18:48
Znalazlem.
Tylko co ten "Plan Rzadzenia" ma wspolnego z programem partii PO?
Podpisany jest przez polityka odsunietego od wladz PO (Jan Rokita)

Apropos, jesli PO bedzie zarzadzac Polska tak jak zarzadza swoja strona internetowa to juz trzeba sie bac.
Elendir / 2007-10-06 19:18 / Łowca czarownic

Tylko co ten "Plan Rzadzenia" ma wspolnego z programem partii PO?

Pomyśl...
@@@ / 195.90.107.* / 2007-10-06 19:50
Tu nie chodzi o myslenie tyko o fakty.
Jesli to ma byc oficjalny dokument programowy partii to musi on byc przez kongres partii zatwierdzony.
W calym dokumencie nie znajdziesz wzmianki ze jest to Program partii PO.
Wsrod autorow nie ma tez nazwiska Donalda Tuska (to moze dlatego utrzymany jest na jako takim poziomie)
Znalazlem taki zapis:
>...nie ukrywam zarazem, ze liczę w pierwszym rzędzie na to, ze będzie ona inspiracją intelektualną dla Platformy Obywatelskiej.<
Trudno uwierzyc ze nadzieje autora sie spelnily po tym jak zostal w pozniejszych latach potraktowany przez szefa PO.
Elendir / 2007-10-06 20:32 / Łowca czarownic
Cytuję:

Najważniejszym celem naszej pracy było to, aby nowy rząd Polski otrzymał jak najlepsze propozycje programu gospodarczego i naprawy państwa.

Można znaleźć znacznie więcej fragmentów w tym stylu jak i wyjaśniające dlaczego nie tylko osoby aktywnie działające w PO wzięły udział w pracach.

Piszesz:

Trudno uwierzyc ze nadzieje autora sie spelnily po tym jak zostal w pozniejszych latach potraktowany przez szefa PO.

oraz

Wsrod autorow nie ma tez nazwiska Donalda Tuska

A jak dla mnie ważniejsze jest że ten plan rządzenia znajduje się na oficjalnej stronie programowej PO niż to że któryś z autorów nie jest teraz w PO tudzież wśród autorów brak Tuska . W końcu mamy wybory parlamentarne a nie prezydenckie, a PO to nie tylko Tusk.

Rozumiem że nie traktujesz tego jako programu PO. Nie będę dłużej Cię przekonywać. Wolę zająć się czymś ciekawszym.
@@@ / 195.90.107.* / 2007-10-06 20:42
Jeszcze jedno.
Gdyby to by Program PO to nie byloby tego drugiego dokumentu ktory wlasnie tak sie nazywa i ma 97 stron.
Elendir / 2007-10-06 20:51 / Łowca czarownic
Nie wiem czy zwróciłeś uwagę, ale prace nad tamtym program trwały dwa lata. Tak więc mnie nie dziwi, że bardziej aktualny dokument jest znacznie krótszy (szczególnie jeżeli uwzględni się jeszcze czcionkę).
@@@ / 195.90.107.* / 2007-10-06 20:39
Zwroc uwage ze ten tekst zostal napisany w grudniu 2005 roku i zostal napisany z mysla o rzadzie PO/PiS do ktorego nigy nie doszlo.
Dlaczego uwazasz ze dzisiaj ten tekst bedzie sie nadawal do koalicji PO/LiD?
Po tym co Tusk i Komorowski powiedzial w Sejmie chyba nie myslisz ze dojdzie do koalicji PO/PiS w nowym rzadzie.
Elendir / 2007-10-06 20:54 / Łowca czarownic
j.w.
Oraz dodatkowo traktuję to jako program które PO chce zrealizować. Jeżeli nie będzie mogła rządzić samodzielnie a jedynie w koalicji, to będzie zmuszona iść na ustępstwa. Jak dla mnie jest to oczywiste.
bnvc / 83.9.148.* / 2007-10-07 21:51
Co jest Elendir powietrze z ciebie uszło gdzie twoja odpowiedź
dla mnie
Elendir / 2007-10-09 16:24 / Łowca czarownic
Wybacz bnvc. Spóźniłeś się.

Informacja mailem o komentarzu przychodzi tylko przy pierwszej odpowiedzi a później już nie. I jeżeli przez przypadek z innych powodów nie zajrzę już na dany temat to cóż - pozostanie bez odzewu. Jak tak bardzo zależy Ci na mojej odpowiedzi to zawsze możesz wysłać mi maila.
@@@ / 195.90.107.* / 2007-10-06 21:16
Jesli jestes w kierownictwie PO to sie ciesze ze PO uznaje ten tekst za swoj program ktory zostanie zatwierdzony na konwencji PO. (jak narazie nie zostal)
Jesli nie jestes w kierownictwie PO to co o tym dokumencie myslisz nie ma zadnego znaczenia.
Elendir / 2007-10-09 16:25 / Łowca czarownic

Jesli nie jestes w kierownictwie PO to co o tym dokumencie myslisz nie ma zadnego znaczenia.
uw / 85.222.1.* / 2007-10-05 23:48
ludzie-o co wy się kłócicie - o jakieś głupie ideologie ...?
że tusk jest lepszy bo co ? bo obiecuje? ...
kampanie z roku na rok są coraz mniej udane... a najgorsze jest to, że ludzie tak łatwo dają się manipulować - wyzywają innych od pisiorów, moherowych beretów - ludzie zerknijcie w historię, najłatwiej dobrać sobie elektorat tworząc wroga, którego można nazwać i niezależnie od tego co on zrobi głosować przeciwko (patrz "efekt uporczywości"),
aż szkoda że nie powstanie nowa partia, ze świetnym programem, mogąca zdobyć z 60% poparcia, mogąca zadowolić wszystkich...ale (polecam "Państwo" Platona) nie da się zadowolić wszystkich... i jeśli pokażecie mi partię, która patrzy w przyszłość, a nie tylko wypomina zrobienie kilku km autostrad
(gwoli ścisłości-te autostrady są pomysłem awsu, a dokańczane były przez rząd sld-wiec mówienie, że pis zrobił kilka km autostrad jest totalnym brakiem wiedzy ze strony po-czym ta partia niestety ośmiesza się na własnym spocie...),
zagłosuje na tą partię, jeśli nie - pozostaje chyba tylko pis, jako mniejsze zło...

Najnowsze wpisy