Forum Polityka, aktualnościPolityka

Obama ignoruje Europę?

Obama ignoruje Europę?

Money.pl / 2010-02-02 12:42
Komentarze do wiadomości: Obama ignoruje Europę? .
Wyświetlaj:
GALLAGHER / 62.111.155.* / 2010-02-02 15:00
Ma racje- eurokolchoz gnije i USA czeka kto pozostanie w roli decydujacego.
Mozna sie tylko domyslac, ze beda to Niemcy.
Jacqb / 2010-02-02 16:11 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
cos w tym jest - ale nigdy nie bedzie to jeden kraj. Wydaje mi sie ze USA faktycznie czuja ze UE nie stac na jednolita polityke poki co wiec co za sens calowac sie z kazdym prezydentem po kolei. Maja partnera - UK, wasala - RP i ich interesy sa w Europie zabezpieczone.
~Janusz / 95.50.107.* / 2010-02-02 13:16
W Pradze Obama żadnej chwały nie miał, gdyż nieczego jeszcze nie dokonał, teraz perspektywy na chwałę jeszcze mniej, gdyż to, czego dotychczas dokonał może najwyżej przerażać, a nie tworzyć aurę chwały. Europa powinna wykopać USA z NATO, albo utworzyć własny sojusz, a z NATO się gremialnie wypisać. Nie może być tak, że Afgańczyków mordują Amerykanie (często izraelskim sprzętem), a wszędzie się pisze, że to wojska NATO.
Jarkt / 77.254.19.* / 2010-02-02 14:41
Europa powinna wykopać USA z NATO? Dawno nie czytałem wiekszej bredni. Socjalistyczny związek republik europejskich rozpadnie się zdecydowanie szybciej niż jego protoplasta, a kolega chce opierać na nim system obronny? To może już lepiej zreaktywować Układ Warszawski? Zresztą sądząc po sentencji odnośnie Afganistanu ostatnia opcja byłaby chyba najmilsza.
~ Janusz / 95.50.107.* / 2010-02-02 17:39
Marzy Ci się koleżko - prędzej niż Europa rozpadną się antydemokratyczne, oligarchiczno-socjalistyczne(socjalistyczne tylko dla bankierów i korporacji) USA. Już powołanie nowego Układu Warszawskiego z udziałem UE oraz Rosji byłoby dziś o wiele bardziej sensowne, niż uczestnictwo w NATO pod bandyckim przewodnictwem.
A my sobie spimy / 75.119.229.* / 2010-02-06 02:41
RP jest w tej chwili bezbronna.Zakladanie ze Polska bedac czlonkiem UE jest bezpieczna z tego wlasnie powodu jest powaznym bledem.W razie ataku np. ze wschodu,zaden inny czlonek Unii Europejskiej nie pospieszy z jakakolwiek pomoca.A warto wiedziec i pamietac ze chocby Bialorus jest w stanie zajac pol Polski w ciagu zaledwie jednego dnia podobnie jak same niewielkie rosyjskie jednostki pancerne stacjonujace w obwodzie kaliningradzkim.W wypadku rozpadu UE niebezpieczenstwo stanie sie bardzo realne rowniez zza Odry.Nalezy natychmiast zaczac wzmacniac obronnosc kraju.Jest to w tej chwili najwazniejsze zadanie.Jego zaniechanie zakonczy sie tragedia.
gdzie humanizm? / 91.123.216.* / 2010-02-02 14:33
nasze wojsko też niestety bierze w tym udział i ja i ty jako podatnicy i wyborcy płacimy i popieramy to chociaż może niechcący, a propos izraelskiego sprzętu do mordowania ludzi to właśnie Polska kupiła starsze wersje ich bezzałogowych samolotów których większość jest już przeznaczona do służby wojskowej w Afganistanie - smutne ...
sztyrlic myśli / 79.188.238.* / 2010-02-02 12:42
straciłem szacunek do USA jak Husajn zostal jej prezydentem

Najnowsze wpisy