Forum Polityka, aktualnościKraj

Obama w Polsce. "Pobłogosławi" gaz łupkowy?

Obama w Polsce. "Pobłogosławi" gaz łupkowy?

skomentuj
Wyświetlaj:
waz(USA) / 213.134.162.* / 2011-06-02 01:27
Przyjda amerykanie eksploatowac gaz i dadza nam wszystkim dolary!


The 1954 Guatemalan coup d'état was a covert operation organized by the United States Central Intelligence Agency to overthrow Jacobo Árbenz Guzmán, the democratically-elected President of Guatemala.
Coup d'etat w Gwatemali w 1954 roku przeprowadzono jako "podziemną" operację zorganizowaną przez amerykańskie CIA w celu obalenia demokratycznie wyłonionego prezydenta Jacobo Árbenz Guzmán, którego rządy nie podobały się Amerykanom.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Po II wojnie. pod rządami generała Jorge Ubico, Gwatemala zachęcała zagranicznych inwestorów do inwestycji w kraju. Gen. Ubico szczególnymi względami darzył potężną amerykańską spółkę United Fruit Company (UFC). Spółka ta zainwestowała kapitał inwestycyjny wykupując akcje kontrolne gwatemalskiej kolei żelaznej, elektrowni, telegrafu a także uzyskując kontrolę większość najlepszych krajowych gruntów, oraz de facto uzyskując kontrolę jedynego portu morskiego Gwatemali. W wyniku takiego stanu rzeczy, rząd Gwatemali stał się wykonawcą poleceń z Waszyngtonu. a Gwatemala amerykanskim satelitą identycznie jak kraje Europy Wschodniej pod wodza ZSRR .

W poczatkach lat 50-tych nowa konstytucja Gwatemali zezwalala na mozliwosc odzyskania utraconej w wyniku prywatyzacji ziemi. Ten fakt jak również filozofia "duchowego socjalizmu" wyrazana przez panującego wowczas prezydenta Arévalo zaalarmowała bogatą elitę gwatemalską, która rozpoczęła przeciw niemu kampanię oskarżeń o komunizm. Gdy w 1947 roku Arevalo podpisał ustawę o ochronie pracy, która pośrednio uderzała w amerykański concern United Fruit Company, ambasada USA zaczęła alarmować Waszyngton, że Arevalo pozwala komunistom organizować się i że ich popiera.

Krótko mówiąc, CIA sponsorowane przez UFC, i w imperialnych interesach USA, rozpoczęło przygotowania do obalenia ówczesnego prezydenta Gwatemali którym był Jacobo Árbenz Guzmán, wybrany w demokratycznych wyborach. Wojna psychologiczna rzpoczeła kampanię. CIA rozpuszczało pogłoski, ulotki, plakaty, pamflety, a głownie programy nadawane przez radio "Głos wolności"(sic!) rzekomo z Gwatemali, a naprawdę z Miami. Nastepnie najemnicy gwatemalscy uzbrojeni przez Wuja Sama wkroczyli do kraju rozpoczynajac partyzantke. Wynikiem bylo obalenie legalnego rzadu i przywrocenie stanu wasala wobec USA. Przy okazji stracilo zycie 100.000 ludzi.

Zamach stanu zostal w tamtych czasach opisany w prasie miedzynarodowej. Zarowno Le Monde oraz The Times skrytykowali amerykanska "nowoczesna forme ekonomicznego kolonializmu economic colonialism." Sprawa byla rowniez na forum ONZ.
Szczegoly znajdziecie tutaj: http://en.wikipedia.org/wiki/1954_Guatemalan_coup_d%27%C3%A9tat

To tylko jeden z dziesiatkow przykladow jak wyglada prawdziwa amerykanska "demokracja". I nie tak jak ja widzi p. Marek Ostrowski, znany publicysta, ale nieuk, ktory na lamach Polityki (Nr.22), str. 12-14 bredzi na temat bezpieczenstwa, gospodarki i promocji demokracji przez kochane USA.
Dzisiaj mamy podboj kolonialny Iraku, Afganistanu a CIA ma z pewnoscia pelne rece roboty w wyzwalaniu Libii i Polnocnej Afryki.
waz(USA) / 213.134.162.* / 2011-06-02 01:26
Przyjda amerykanie eksploatowac gaz i dadza nam wszystkim dolary!

Czytam, ze amerykanski Chevron to nowe bostwo rodakow nad Wisla. Wiec posluchajmy o Chevronie w Ekwadorze nad Amazonią.

TV reklama Chevron
(dawniej Texaco) na moim telewizorze w USA zapewnia o dobrach jakie ta firma udziela lokalnym spolecznosciom.
Opowiedzmy wiec o epopeji Indian zyjàcych w Górnej Amazonii, gdzie w latach 50-tych odkryto
poklady ropy naftowej. Strzaly z luku, ktorymi bronili sie Indianie przed bialymi poszukiwaczami ropy tylko na krotko powstrzymaly napastników.
W latach 1964-1992 wyeksploatowano 5.3 miliardów litrów ropy w polnocnym Oriencie,
jednoczesnie ska˝zono srodowisko wypuszczajàc 18 miliardów galonów toksycznych
odpadów na teren dżungli, oraz ilość ropy dwukrotnà tej jaką rozlał tankowiec Exxon
Valdeze na Alasce. W imieniu kilkudziesięciu tysięcy poszkodowanych mieszkańców w r.
2003 wytoczono proces sàdowy przeciwko Chevron–Texaco, którego działalność
doprowadziła do wyniszczenia plemion Cofan i Secoya, zniszczenia ekosystemu i zatrucia
rejonu Amazonii i ludzi którzy chorujà na raka i doznają poronień. W 2008 ekspert
sàdowy zarekomendował że Chevron powinien wypłacic pomiędzy 8 a 16 miliardów
dolarów na oczyszczenie środowiska. Obecne roszczenia osiàgnły 113 miliardów
dolarów. Chevron uparcie nie uznaje roszczeń i mataczy jak może, stosujàc różne chwyty:
przekupywanie sędziów, adwokatów i świadków, fałszowanie i niszczenie dokumentów,
negowanie wyroków słdowych, etc. Patrz: Amazon Defense Coalition – www.texacotoxico.org,
Amazon Watch – www.amazonwatch.org, ChevronToxico –
www.chevrontoxico.com i Texaco Rainforest – www.texacoreinforest.org.

To tyle na temat polskiego Gazu Głupkowego.
Wapniak / 2011-05-28 18:39 / Tysiącznik na forum
Obama nie Obama, nasz przemysł już i tak "pobłogosławiony"... Prawie w całości.
wdyr35 / 193.111.166.* / 2011-05-27 12:28
nie może być największy i jednocześnie piąty. to się wzajemnie wyklucza. typowa medialna manipulacja. to jest nieetyczne i głupie.
niewierzący ateusz / 194.213.1.* / 2011-05-27 11:26
sukces polega na tym,że będzie stacjonIować ROTACYJNIE PIĘĆ SAMOLOTÓW, tak wygląda peowski sukces PIĘĆ SAMOLOTÓW PRZEZ DWA LUB CZTERY MIESIĄCE W ROKU, normalny człowiek by się wstydził ,a peowiec się chwali

i tak się zastanawiam czy te pięć samolotów będzie uzbrojonych czy jak w przypadku rotacyjnie stacjonująścej u nas baterii rakiet patriot będą nieuzbrojone
egzorcystadlaPO / 79.188.238.* / 2011-05-27 10:16
Rosjanie musieli się wycofać z węgierskiego koncernu MOL. Przegrali próbę sił na oczach całej Europy

Dzielni Węgrzy przegonili Rosjan. Chodzi o ich sztandarowy koncern naftowy MOL. Moskwa chciała im w tej spółce wydrzeć władzę, ale musiała odejść z kwitkiem.
Węgiersko-rosyjskiej batalii o MOL-a przyglądała się z napięciem cała Europa Wschodnia. Nic dziwnego – to, na ile sobie pozwolą Rosjanie i czy Budapeszt okaże się skuteczny w walce z nimi, było dla naszego regionu sprawdzianem, jak bardzo świat się zmienił od czasu gospodarczej i politycznej transformacji.
Batalia rozpoczęła się w 2009 roku, kiedy jeden z udziałowców MOL-a – austriacki koncern OMV – sprzedał rosyjskiemu koncernowi Surgutnieftiegaz ponad 20 proc. akcji węgierskiego koncernu. Austriacy byli wściekli na Węgrów, bo Budapeszt nie chciał im oddać władzy w spółce, chociaż bardzo się o to starali. Zrobili więc im na złość i za ich plecami dogadali się z Surgutnieftiegazem – tajemniczą rosyjską kompanią, o której tak naprawdę niewiele wiadomo. Ich udziałowcy to najgłębsza tajemnica Kremla.
Od tej pory zaczęła się zażarta wojna z Moskwą. Budapeszt blokował Surgutnieftiegaz na każdym kroku – Rosjanie nie dostawali dywidendy, nie mogli głosować na zgromadzeniach akcjonariuszy, nie mieli żadnego wpływu na zarządzanie koncernem. Dla węgierskich sądów i węgierskich polityków zmowa Austriaków z OMV z Rosjanami z Surgutnieftiegazu była operacją wymierzoną wprost nie tylko w ich biznes, ale również w interes narodowy. Wrogie przejęcie dokonywane rękami Rosjan spotkało się ze zdecydowaną reakcją Budapesztu.

Rosjanie musieli się wycofać z węgierskiego koncernu MOL. Przegrali próbę sił na oczach całej Europy
unita / 80.50.238.* / 2011-05-27 14:10
Gdy Stany Zjednoczone, odmówiły z Rosji dostaw gazu skroplonego. Bo mają swój gaz, pozyskiwany z łupków. Putin dostał szału. Teraz toczy zakrojona na szeroką skalę kampanię o zagrożeniach, związanych z wydobyciem gazu łupkowego. Poruszył już w Europie, cała armie ekologów i partie z nimi związane. Jóź dali się na to nabrać Francuzi. Ale Brytyjczycy, są skłonni wydobywać u siebie gaz z łubków. Już rząd Brytyjski pojął pierwsze kroki w tym kierunku. Ale Putin działa na wielu frontach.Już nie ma problemu z budową rurociągu przez morze Czarne. A i ceny gazu, mogą być już negocjowane. Ale my Polacy, jako prekursorzy wydobywania w Europie gazu z łupków, musimy być konsekwentni. Musimy zacząć wydobywać ten gaz, aby się uniezależnić od dostaw z Rosji. Aby Rosja, nie mogła rozbudowywać swego potencjału militarnego. Bo tylko tak, możemy być pewni jutra. Tylko tak, mamy pewność, że nie powtórzy się 1939 rok.
egribikawer / 79.188.238.* / 2011-05-27 10:20
tusk z komorowskim się nie odważy, zresztą doradza komorowskiego, JARUZESLKI będzie im to odradzał jako ruski patriota.
Wacuś Młody EuroSierota / 83.29.5.* / 2011-05-27 10:30
Tuska i Komorowskieg Putin wziął w yasyr po Smoleńskiem --- tak muszą tańczyć jak im orkiestra z Moskwy zagra
stary flirciarz / 79.188.238.* / 2011-05-27 10:54
Gazprom żąda wyłączenia South Streamu z zasad III pakietu energetycznego
Rosjanie żądają od Unii Europejskiej specjalnego traktowania. Moskwa chce wyłączyć projekt gazociągu South Stream spod liberalizacji rynku gazowego.
Konkretnie Gazpromowi chodzi o to, by do projektu rury łączącej Rosję z Bałkanami po dnie Morza Czarnego nie stosować zapisów o konieczności oddzielenia właścicielskiego sprzedaży i tranzytu surowca. Komisarz ds. energii Guenther Oettinger dał jednak do zrozumienia, że wschodni partnerzy na wiele nie mogą liczyć.
Na rzecz gazociągu, którego realizacja z powodów ekonomiczno-politycznych wciąż stoi pod znakiem zapytania, lobbowali w Brukseli dyrektor zarządzający Gazpromu Aleksiej Miller, rosyjski minister energetyki Siergiej Szmatko i Holender Marcel Kramer, który odpowiada za realizację South Streamu. Gdy ten ostatni przekonywał, że w przypadku kluczowych projektów energetycznych zasady wynikające z III pakietu energetycznego powinny zostać poluzowane, Szmatko wprost groził problemami z dostawą, które mogą spotkać Europejczyków, jeśli South Stream nie powstanie.
Josef Zawila / 78.94.225.* / 2011-05-27 09:45
Szanowni Panstwo !
jako przewodniczacy niemiecko polskiego stowarzyszenia profilaktyki i rehabilitacji jednoznacznie
stwierdzam, ze jesli ktos sie ludzi wydobyciem gazu lupkowego i marzy o wielkich zlozach to niech
sie najpierw zastanowi nad zabezpieczeniem terenow skazonych z tego wydobycia. Pan Obama moze
"poblogoslawic" temat w Polsce i bedzie to PRZYKRYWKA zamiast systemu rakietowego i zamiast
wiz do USA. USA sie bawi z Polska od lat i temat gazu lupkowego jest sprawa nierealna na dzis.
Kanada posiada juz doswiadczenia i siedzi cicho, aby nie popsuc szykow Obamie, bo jak wiemy
skazenie terenow jwat takie, ze zaprzestaja juz dalszych wydobyc. To jest podobnie jak z atomowymi
elektrowniami. Zastanowcie sie nad przyszloscia naszych dzieci !!!
Takie skazenie to jest smierc dla srodowiska i ekologii. Za wszelka cene i za 50 lat - moze kiedys
moje mysli beda uzasadnione, ale dzisiaj moga draznic POLAKOW majacych swoje wlasne interesy
w celu poprawy sytuacji bezrobocia w Polsce. Pozdrawiam i wiem ze i tak nic z tego nie bedzie-
bedzie tylko ciu, ciu ciu, a waliza po peronie lata...
jest jeszcze inne polskie przyslowie : " smierc, milosc i sraczka przychodzi z nienacka... "
P.S. Przepraszam, ale sraczka musi byc do rymu - innymi slowy rozwolnienie moze nastapic jak jest
skazenie srodowiska i sie zje np. ogorka z EHEC- mozna nawet umrzec ( sprawa na czasie !!!)
Przew. N-PSPiR
ździcho / 212.106.23.* / 2011-05-28 00:41
Wydobycie CZEGOKOLWIEK wiąże się z ryzykiem skażenia środowiska. Problem w tym, że ten, co się chce nachapać ma to w dupie. Najciekawsze jest to, że na dzień dzisiejszy nikt nie wie ILE tego jest i czy warto wtopić w to cokolwiek. O zgrozo, są tacy, co oddadzą to za darmo, byleby USA i byleby nie kupować od ruskich. Nikt jakoś nie bierze pod uwagę, że może być to nasze, tylko nie teraz, już.
em96 / 151.82.125.* / 2011-05-27 19:31
"...bo jak wiemy skazenie terenow jwat takie, ze zaprzestaja juz dalszych wydobyc..."

NIE wiemy... Źródła synku..., źródła...
Ty jesteś przewodniczącym a ja jestem prezydentem...
Czy aby nie jesteś po niewłaściwie przeprowadzonej rehabilitacji przez Twoich towarzyszy i w związku z tym częściowym obumarciu mózgu...?
ździcho / 212.106.23.* / 2011-05-28 00:04

Źródła synku..

To Pan już jest jego tata? Parę dni temu był Pan moim. Co do meritum: Masz rację. Zawsze miałeś. Szkoda gadać.
Wacuś Młody EuroPOsraniec / 83.29.5.* / 2011-05-27 10:16
he, he, -- ja tam wolę gaz łupkowy i tarcze yankesów niż by kacapy i szkopy znowu urządzili Auschwitz, Katyń i jeszcze jedna masakrę smoleńską -- a najlepiej jak by sie tym błogosławieństwem zajął oo. Dyrektor z Torunia , bo z tych błogsławieństw przez yankesów i innych kacapów i szkopów i żabojadów to nigdy nie było nic dobrego w żadnym condominium.
egribikawer / 79.188.238.* / 2011-05-27 10:19
masz rację wyśmiewają się ojca dr Rydzyka za jego odwierty geotermalne, a przeciez jest udowodnione, że Polska leży na gorącej zupie, trzeba ją tylko wydobyć.
Ale PO nie jest potrzebna silna Polska, im chodzi o społeczeństwo żebracze, takich łatwo kupić kiełbasa wyborczą
ździcho / 212.106.23.* / 2011-05-28 00:09

wyśmiewają się ojca dr Rydzyka za jego odwierty geotermalne

Pewnie dlatego, że ich nie stać żeby je od niego odkupić. Nie że nie mają, tylko, że im żal. Inna sprawa, że Rydzyk też ze swoim skarbem nic nie zrobi. To super atu na szantażowanie kogokolwiek tylko sobie upatrzy.
egzorcystadlaPO / 79.188.238.* / 2011-05-27 10:14
dostałeś sms od Po żeby tak pisać !
Zagłada to czeka nasz kraj już wkrótce, jak pęknie ta różowa bańka mydlana PO. 3,5 biliona ługu nie spłacimy bez tego projektu.
Grecy sa w kryzysie ale pamiętaj, ze PKB na 1 mieszkańca Grecji jest 2 razy większe niż Polaka. My jesteśmy tak jak fundacja Tuska, Dar Gdańska- BANKRUTAMI
Wacuś Młody EuroSierota / 83.29.5.* / 2011-05-27 10:22
co prawda to prawda -- jedyna ZORGANIZOWANA SIŁA SPOLECZNA zdolna do obrony naszego kochanego domku to KIBICE -- reszta została zdemolowana - dlatego taka jest nagonka na "kiboli" bo to potencjlane legiony do odrodzenia i odbicia z wrażych łapsk babcinych krzaczków
kocham Polske / 79.188.238.* / 2011-05-27 10:44
jeszcze jesteśmy MY Rodzina Radia Maryja. Jestem z tego dumny.
wiceREBE / 178.42.169.* / 2011-05-27 09:23
I tak mamy szczęście że przyjedzie prezydent a nie jego żołdacy. Przecież mogli przysłać tu swoich bandytów jak to zrobili w Iraku i zabrać co nie swoje, jak to mają w zwyczaju. Ludzkie panisko. Będzie czym spłacać żydowskich bandytów. Wystarczy tylko mały oddział by przypilnować tubylców, co by im we łbach się nie poprzewracało, bo armii i tak nie mają więc tym łatwiej, i hulaj dusza.
żenua / 83.14.248.* / 2011-05-27 08:23
Jak nie było mowy o złożach gazu w Polsce to jakoś nie pasowało przyjeżdzać Bossom z USA. No chba że chodziło sprawnych żołnieży do robienia własnych interesów n bliskim wschodzie w zamian za obietnice offsetowe etc. które oczywiści nie zostały spełnione. No i jeszcze pozbyli sie naszym kosztem - biednego i nierozgarnietego narodu - swoich złomów F16.

Teraz jak wyniuchali business z gazem - to zaczyna sie łaszenie i umizgi. Brzydko to pachnie.
Beda kolejne obietnice rozmieszczania niewiadomo jakiej technologii w imie "Obrony Waszego Gazu"
a póxniej okaże się że za to wszystko trzeba będzie zapłacić.


Panie Obama - a co z wizami? dalej traktujeci enas jak szumowiny ze strefy schengen.
em96 / 151.82.125.* / 2011-05-27 19:35
A Ty frajerze pracujesz za darmo...?
Jeśli nie, to dlaczego domagasz się tego od innych ?
Słuchaj dalej swoich oszołomów ogłupiających Cię "WIELKIMI SŁOWAMI"...
robi ronald 81 / 212.14.47.* / 2011-05-27 08:14
swojego bantustanu. Wszystkie szczekaczki propagandowe mają świeżo nawalizowane mikrofony i gardła i pieją o tym już od poniedziałku.

USA + WB = Globalne Reżimy Totalitarne
egzorcystadlaPO / 79.188.238.* / 2011-05-27 07:53
to są ludzie , którym nie mozna w niczym wierzyć, przez 4 lata udowodnili to wielokrotnie, a interes Polski im totalnie dynda ! Interes tylko dla "swoich" dlatego rozdymali biurokrację o nowe 40 000 posad. O reszcie szkoda wspominać, same zło nic dobrego. Nadmuchali różowa bańkę mydlaną i bawią nią poprawnie myślących.
żenua / 83.14.248.* / 2011-05-27 08:26
Nasz premier już zajął sie twoją emerytrą z odpowiedni sposób.
wiec nie ma oco sie zakładać.
ździcho / 213.146.52.* / 2011-05-27 07:50
Co ma nie pobłogosławić? Przecież to JEGO gaz. Wszystko jest jego (oprócz Azji).
em96 / 151.81.122.* / 2011-05-27 20:02
Nie no... Ty wolisz oczywiście błogosławieństwo popa...
Mało Ci 50 lat destrukcji, ale Ty o tym nie wiesz, bo Ci powiedzieli, że trzeba zapomnieć jak kradli...
ździcho / 77.254.241.* / 2011-05-28 20:07

Mało Ci 50 lat destrukcji

Nie mam jeszcze 50 lat, jeszcze mi ho ho do pięćdziesiątki. Pop Putin i jego błogosławieństwo też mnie nie obchodzi. Po prostu mówię, że Obama przyjechał do Polski po "swoją" własność i weźmie ją sobie po prostu i tyle. A Polacy będą ją od niego kupować po takiej samej cenie jak od ruskich. Będziesz bulił za swój własny gaz tyle samo co dziś za ruski - zobaczysz sam.
tade / 83.2.33.* / 2011-05-27 08:31

Co ma nie pobłogosławić?

Nie co a kogo?
Jarkacza na i po krzyżu
tade / 83.2.33.* / 2011-05-27 07:21
Na spotkanie Obamy z Komorowskim i liderami polskich partii politycznych przygotowano specjalny podnośnik dla tego który najwięcej podskakuje. Ba nawet powiedział że nie przestąpi progu pałacu bo urzęduje w nim wybrany nie demokratycznie prezydent.
Warunkiem jego przybycia do pałacu było to aby był widoczny.
egzorcystadlaPO / 79.188.238.* / 2011-05-27 07:57
twój prezydent i jego wielki doradca JARUZELSKI jest znakomity, Po tym swoim internowaniu w ośrodku wypoczynkowym w Jaworzu razem z elitą doradców S od 20 lat przy władzy. Specjalnie dla nich przygotował KIszczak z Jaruzelskim tą kalwarię, strasznie sie tam męczyli.
tade / 83.2.33.* / 2011-05-27 08:38

twój prezydent

nie mój lecz grupy fanatyków popierających pakt zawarty w Magdalence.
A głównym założeniem tego paktu jest li wyłącznie walka z wyimaginowanym wrogiem.
Bolek miał komunistów
A Tuskosik ma Jarkacza czy odwrotnie.
robi ronald 81 / 212.14.47.* / 2011-05-27 08:16
PiS = polska hołota

Nadają się tylko do obsługi miejskiego WC
em96 / 151.81.122.* / 2011-05-27 19:56
A mówiłem: ucz się synku...
- Minęły by Cię te przykre doświadczenia...
A pamiętasz Laskowika...?
"Nie chciało się nosić teczki, trzeba dźwigać dziś..."
skomentuj

Najnowsze wpisy