Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Obligacje-rynek Catalyst

Obligacje-rynek Catalyst

mucha3 / 2012-08-15 12:15
Witam , zastanawiam się nad inwestycją w obligacje zerokuponowe skarbu państwa notowane na rynku Catalyst. Nie wiem dokładnie jak to wygląda. Kupuję obligacje przez dom maklerski płace za to zlecenie prowizje tak? a potem? jak wygląda wykup przez emitenta tych obligacji?

Pozdrawiam
Wyświetlaj:
Ciułacz / 2012-08-18 00:09 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Witam!
Jeden z forumowiczów na privy mnie zapytał,cytuję:

Witam, zajrzałem do twojego portfela, mam nadzieje, że się nie obrazisz :) Nurtujące mnie jedna sprawa, wybacz moją śmiałość, jak nie chcesz to nie odpowiadaj jeśli to jakiś twój system/metoda inwestycyjna, której nie chcesz wyjawiać. Dlaczego kupiłeś akcje spółki Emperia o 107 skoro w dniu kupna tych akcji były one po niecałe 52?
Koniec cytatu.
odp: Akcje kupiłem pod dywidendę czyli po kursie z przed odcięcia dywidendy , ale kupiłem trochę za późno i już wszystko było w cenie wiec postanowiłem zatrzymać i nie sprzedawać więc skasowałem ponad 22tys zł dywidendy czyli więcej niż teraz portfel jest wart ale to zostało odcięte od kursu i cały wykres wstecznie został skorygowany, wiec jak ktoś patrzy na wykres i datę mojego kupna to wygląda że coś nie jest tak.
Zachodnie portale często przedstawiają kursy spółek nie korygowane odcieciami dywidendy to w takim przypadku widzimy schody do piwnicy np jak na innej mojej spółce z Kanady.
http://www.google.ca/finance?q=TSE%3AMKZ.UN
Ciułacz / 2012-08-15 23:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mucha witaj !
Jak widzisz mało kto wie a ci co wiedzą to siedzą na wakacjach.
Sam się zastanawiam czy nie wziąć małej porcyjki obligacji emitowanych przez GANT.
Nie mam w tym doświadczenia ale przypuszczam że tak jest jak z akcjami i dywidendą.
Prowizję biorą przy zakupie i w wypadku GAND kwartalnie na konto wpływają odpowiednie odsetki jak wybędzie swój termin to kasa przychodzi z powrotem na konto.
Ale tego nie przerabiałem i może ktoś tu podpowie albo Ty jak już się wszystkiego dowiesz.
mucha3 / 2012-08-16 17:03
Ciułacz, dzięki za odzew!
Zapytałem jak to działa w domu maklerskim bossa (w którym mam zamiar założyć konto, dobry wybór?). Z tego co się dowiedziałem to płaci się tylko prowizje od zlecenia kupna a po wykupie obligacji przez emitenta pieniądze automatycznie lądują na koncie.

Pozdrawiam

P.S. Dlaczego tu nigdy nikt nie odpowiada !?! Na pare moich tematów tylko Ty Ciułacz zawsze jesteś na tyle miły aby pomóć (nie licząc pojedynczych mało przydatnych wtrąceń innych), za pomoc bardzo dziękuję Ciułacz. ;)
Ciułacz / 2012-08-17 00:04 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mucha witaj !
Pytasz czy Bossa
dobry wybór?

Myślę że tak , czasami lubię zaglądać do ich kącika edukacyjnego.

Dlaczego tu nigdy nikt nie odpowiada !?!

Zaglądają tu nawet wartościowe sztuki ale wiesz jak to jest , wszyscy zaganiani albo zniechęceni pytaniami błahymi pytaniami co by świadczyło że ktoś i tak nie wie o co chodzi.
Gratki za zdrowe podejście do inwestycji i nie szukasz zwrotu 10% miesięcznie.

Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy