Forum Forum pracyDokumenty

Obowiązek zatrudnienia po szkoleniu indywidualnym

Obowiązek zatrudnienia po szkoleniu indywidualnym

beznicku / 83.4.192.* / 2015-10-01 11:59
Witam, mam pytanie odnoście obowiązku zatrudnienia po szkoleniu indywidualnym skierowanym przez PUP.
Chciałabym odbyć szkolenie jednak po nim dowiedziałam się, że muszę zostać przyjęta do pracy. Wiem jednak, że po tym szkoleniu i tak potrzeba wieeele jeszcze praktyki żeby móc faktycznie być interesująca dla pracodawcy. Dlatego rozmawiałam z panią z PUP, która powiedziała mi, że tak naprawdę to oświadczenie od pracodawcy nie jest żadnym obowiązkiem mnie zatrudnienia. Mowa w nim jedynie jest taka, że ja mam MOŻLIWOŚĆ zatrudnienia w takiej i takiej firmie(nie ma w nim mowy o zatrudnieniu po szkoleniu na ileś tam miesięcy). Jak skończę szkolenie oni dzwonią do tego pracodawcy i się pytają czy mnie zatrudnią, jak powie, że w tej chwili nie potrzebuje pracownika (czy jakikolwiek inny powód) to sprawa jest zakończona i nie muszę być zatrudniona. Na tym mi zależy, bo w zamian za to chciałabym ubiegać się o staż, ale to już zupełnie inna bajka.

Mam jednak problem bo już jeden pracodawca nie zgodził się na podpisanie tego papierka.. wręcz był zły, ze chce mu wcisnąć podstępem jakąś umowę z której później będzie się rozliczał jak mnie nie zatrudni, zwracał wcale nie małe koszty szkolenia itp.

To jak to w końcu jest? Nie chcę robić żadnych problemów pracodawcom. Czy pani w PUP mówi prawdę czy faktycznie ktoś będzie wyciągał konsekwencje wobec tego pracodawcy?
szklarek / 2015-10-02 08:56
Konsekwencją jest przede wszystkim to, że niewywiązanie się z umowy pozbawia takiego pracodawce z dużym prawdopodobieństwem możliwości dalszej / w przyszłości współpracy z PUP.
Konkrety zobowiązania są w umowie z PUP/starostą. To, że nie ma przewidzianych kar nie oznacza, że umów nie należy dotrzymywać.

Wątek na temat podobny, choć dotyczy jasnego zobowiązania do zatrudnienia:

http://www.money.pl/forum/staz---jak-obejsc-obowiazek-zatrudnienia-po-stazu--t3219427.html

http://www.money.pl/forum/zatrudnienie-po-stazu-t3711805.html

Najnowsze wpisy