Obroty online

rezor / 2009-12-26 11:03
Mam pytanie, na stronie transakcji online w okienku "ostatnia transakcja" wol. sztuk: podana liczba akcji to kupiona, czy sprzedana przez inwestora?
Wyświetlaj:
JB / 2009-12-26 23:12
A czy jak stanę na torach i złapię trakcję to pojadę jak tramwaj?

Pomysl trochę zanim zadasz pytanie. Tranzakcja polega na tym że ktoś komuś sprzedaje więc jest to liczba zarówno sprzedanych jak i kupionych akcji.
rezor / 2009-12-27 11:00 / portfel
http://www.money.pl/gielda/spolki_gpw/boryszew;sa,BRS,transakcje.html możesz wytłumaczyć: pakiet 8442 sztuk ktoś sprzedał, czy kupił?
Ciułacz / 2009-12-27 13:34 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Rezor witaj !
Widzę że nastąpiła pomroczność jasna, tz ci co znają parkiet to myślą że sobie jaja robisz a ci co nie znaja myślą że to tak skomplikowane że nikt nie potrafi wytłumaczyć.
Przytoczę zdanie naszego forumowicza JB
cytat]
Tranzakcja polega na tym że ktoś komuś sprzedaje
więc jest to liczba zarówno sprzedanych jak i kupionych akcji.

Jeśli nasz kolega JB złoży zlecenie sprzedaży 1000 akcji Boryszewa po 6,30zł a ja złożę zlecenie kupna 400 akcji, po tej samej cenie to zostanie zarejestrowana tranzakcja
( kupno-sprzedaż ) wolum 400.
Przypuszczam że sądziłeś że inwestorzy kupują i sprzedają akcje emitentowi.Praktycznie to co widzisz w przytoczonej tabeli to są zajerstrowane tranzakcje pomiędzy nami inwestorami.
To tak jak ktos sprzedał dom za 200tys , to jak notariusz zarejestruje tą tranzakcje to jest to cena kupna ? czy sprzedaży ? ani kupna ani sprzedarzy to cena tranzakcji, ale w potocznym języku to sprzedający powie że to cena sprzedarzy , a kupujacy powie odwrotnie.Pozdrawiam
Ps.Jest pocieszające że ludzie są chłonni wiedzy i pomimo małych niedomówień nie odpuszczają.
JB / 2009-12-27 13:14
I jedno i drógie. Nie m kupna bez sprzedaży i nie ma sprzedaży bez kupna.
Jak idziesz do sklepu po sześciopak, to następuje tranzakcja na piwie o wolumenie 6 puszek. I teraz pytanie czy to Ty kupujesz czy sklep sprzedaje?
Ciułacz / 2009-12-27 13:36 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
JB pozdrawiam i wszystkiego najlepszego
JB / 2009-12-27 18:19
Pozdrawiam i również wszystkiego najlepszego!
Ciułacz / 2009-12-27 13:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Inna sprawa że na Boryszewie należało by sie odreagowanie.
JB / 2009-12-27 18:20
Nie tylko na Boryszewie. WIG20 to przynajmniej sięjakoś trzyma... a sporo mniejsztych spółek się osówa od jesieni.
rezor / 2009-12-27 13:56 / portfel
Dzięki panowie za wyjaśnienia, tak to właśnie rozumiałem (nie ma kupna bez sprzedaży i odwrotnie) to jest transakcja. Pytałem dlatego, iż na forum ktoś pisał "ktoś skupuje duże pakiety będzie dobrze..." Zaczynam dopiero z GPW. JB, ale z tym tramwajem to przesadziłeś :)
JB / 2009-12-27 18:26
To raczej trzeba w czasie sesji obserwować co jest po stronie kupna i po stronie sprzedaży jak po jednej ze stron przeważają duże pakiety to można mówić, że ktośskupuje lub sprzedaje pakietami... a jak jest tranzakcja na większą sumę, to znaczy, że akurat i ktośdużo kupił i ktośduzo sprzedał. A jak ktoś chce się obkupić to raczej daje serię mniejszych zleceń, żeby nie pokazywać ulicy, że ktoś chce skupywać.
Ciułacz / 2009-12-27 14:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
He ! he !
A czy jak stanę na torach i złapię trakcję to pojadę jak tramwaj?


JB to informatyk i zapewnie inny informatyk bedzie wiedział co On miał na myśli, i zapewnie sie dziwia ze ulica tego nie łapie ;-)
JB / 2009-12-27 18:22
Myślałem że to ogólnie studencki dowcip.

Pewien profesor mówi do studentów: - Proszę zadawać pytania. Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi. Na to jeden ze studentów: - Co się stanie jeśli stanę obiema nogami na szynach tramwajowych, a rękoma chwycę się przewodu trakcji. Czy pojadę jak tramwaj?
Ciułacz / 2009-12-27 18:40 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"

Myślałem że to ogólnie studencki dowcip

Może i obecnie jest znany, ale moje dowcipy studenckie to z lat 70-tych, a moje dzieciaki to przynosiły dowcipy lokalne czyli z Montrealu. Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy