Forum Forum ubezpieczeńSamochodowe

oc a współwłaściciel

oc a współwłaściciel

kmir / 217.98.238.* / 2007-08-08 00:01
Witam.

Mam pytanie odnośnie oc.
Niedługo kupuję samochód. Czy opłaca się rejestrować go z osobą, która nie posiada prawa jazdy jako współwłaścicielem? Sam będę miał naliczane wszystkie możliwe nadwyżki (poniżej 25 lat, prawo jazdy niecały rok), więc chciałbym to jakoś zniwelować - może wspólne zarejestrowanie z mamusią to jakiś sposób? :)

Jeszcze pytanie dot. automobilklubów - czy rzeczywiście posiadając kartę członkowską można uzyskać zniżki? U jakich ubezpieczycieli?

Dziękuję za odpowiedzi.
Wyświetlaj:
~k / 91.94.155.* / 2007-08-19 11:50
lepiej ja z mamuska jak ma jakies znizki za bezszkodowa jazde ale jak mama niema samochodu i np prawa jazdy to bedzie zwyzka za brak prawa jazdy. jesli chodzi o znizki za posiadanie czlonkowstwa w automobilklubach sa znizki w pzu dosc duze ale to wtedy gdy samochód ma 25lat i uznany jest za pojazd historczny(unikatowy itp)przez uprawnionego rzeczoznawce i karte specjalna trzeba miec. albo auto jak ma 40 lat!tez moze byc historyczny!w PTU jest tez 50%znizki skladki podstawowej tak wiec tez milo!w hdi jak historyczny sie nioplaca ale jeden plus jest tego ze nietrzeba miec ciaglosci jak autem niejezdzisz!
popok / 83.22.60.* / 2008-03-27 15:27
Nie bedzie zwyzki za brak prawa jazdy.Przeciez moge sobie kupic samochód a jeździc bedzie ktos inny, to jasne.
gg / 87.96.46.* / 2007-08-15 23:35
Proponuję ubezpieczyć samochód z Mamusią w HDI to jest jedyne towarzystwo które nie liczy zwyzek za wiek i prawo jazdy tylko wyznie zniżki z mamusi tak więc masz jedyną możliwośc mamusia + ty
Pozdrawiam
NDF z Małopolski
wito2 / 79.185.54.* / 2008-03-26 00:59
Kolego, z tym HDI jako jedynym to oczywiście pomyłka. Nie jest jedynym i za wiek młodego liczy zwyżki - jak wszystkie t.u. Zniżki wszystkie t.u. doliczają z współwłaścicieli. Za brak prawka nie dolicza compensa. Nie masz - nie jeździsz. Logiczne. PZM ubezpieczenia daje zniżki za automobilklub.
pozdrawiam
piotr_tayson / 84.234.51.* / 2007-12-20 23:43
Witajcie.Mam do was ogromna prosbe.Ja juz nie daje rady. Nie moge wogole znalezc na google mojej sprawy. A mianowicie czy wspolwlascicielem samochodu moze byc osoba niepelnoletnia?? Prosze o szybka odpowiedz na moje gg: 7223118

ps. Zgadzam sie z powyzszymi komentami:)
ps. Naprawde prosze dajcie mi znac na gg :) Z gory dzieki:)
time0ut / 2007-12-28 17:38 / Bywalec forum
Każdy może być współwłaścicielem. To co w dowodzie rejestracyjnym to na polisie z uwzględnieniem wszystkich zniżek/zwyżek

Najnowsze wpisy