Forum Forum prawneKarne

Ochrona danych osobowych

Ochrona danych osobowych

Alina1980 / 213.158.196.* / 2007-09-01 09:28
Na sesji rady gminy jeden z radnych zadal pytanie dlaczego P. (Imie i nazwisko) jest zameldowana w miejscowosci (nazwa), poniewaz sa to tereny rekreacyjne, domek letniskowy, gdzie nie mozna sie meldowac. Sprawa dotyczyla mojej osoby - pracownika tego urzedu (owszem mieszkam tam ale nie jestem zameldowana). Wójt oczywiscie odpowiedzial ze nie jestem zameldowana. Radny upieral sie. Wójt polecil by pracowni USC wydal zaswiadczenie o moim miejscu zameldowania. Radny zostal uswiadomiony. Cała sesja zostala nagrana dyktafonem, zostal spisany protokol i zamieszczony na oficjalnej stronie urzedu. Oczywisie wzmianki o zaswiadczeniu z USC nie bylo.
Czy sprawy prywatne moga byc poruszne na sesji? Dodam ze nie bylam obecna oczywiscie na niej. I naprawde jestem oburzona, bo nie życze sobie by moje sprawy prywatne byly poruszane przy takiej okazji. Czy chroni mnie prawo? Kto je naruszyl w tej sytuacji?
Bede wdzieczna za odpowiedz.
mikan4 / 2008-01-16 21:13
Przede wszystkim wydaje mi się, że rada miejska nie zajmuje się czymś takim, tym zajmuje się USC! :)
Po drugie nie jest to naruszenie ochrony danych osobowych, gdyż nie są to dane osobowe, danymi osobowymi byłoby gdyby ten radny podał Pani imię, nazwisko, adres zamieszkania, datę urodzenia itp...
Jednakże proponuję wystąpić z powództwem z naruszenia dóbr osobistych (prawo cywilne, czyli nie ten dział), a dokładnie chodzi tu o naruszenie prawa do prywatności, ewentualnie naruszenie dobrego imienia!
Pozdrawiam i życzę powodzenia
PS: polecam skontaktować się z adwokatem specjalizującym się w ochronie dóbr osobistych. :)

Najnowsze wpisy